Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

lubię placki ziemniaczane

Zarejestrowani
 • Zawartość

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnio

  Nigdy

Reputacja

0 Neutral
 1. lubię placki ziemniaczane

  Zadanie z matematyki

  "off, w liceum nie liczyliśmy drugiej pochodnej tylko rysowaliśmy tabelkę zmienności funkcji tj. wyznaczyć x taki że P'(x)" Fiku ma rację. Wystarczy zbadać jak pochodna zmienia znak w otoczeniu punktu zerowego (czy z "+" na "-" czy odwrotnie). Obliczenie drugiej pochodnej pozwala określić czy funkcja w danym punkcie jest wklęsła czy wypukła. Badając drugą pochodną można określić nie tylko czy dany punkt jest maksimum czy minimum, ale także znaleźć punkty przegięcia funkcji. Ale do wyznaczenia minimum i maksimum pierwsza pochodna w zupełności wystarczy.
 2. "tak minął 2,5 godzinny spacer" 2,5 godzinny spacer w lutym? Pewnie zmarzła i nie uśmiecha się jej kolejna taka randka.
 3. Chomik na sam widok kota mógł dostać zawału i też zdechnąć. Twój chłopak jest bardzo dziecinny albo cię po prostu nie kochał. Okaże się jak mu emocje trochę opadną.
 4. lubię placki ziemniaczane

  Tancerz w potrzebie

  "Zwykle tańcząc z dziewczyną urzekam ja swoja pewnością ruchów, męskością i delikatnością, którą nie powstydziliby się najlepsi tancerze" Na pewno skromnością nie grzeszysz i może dziewczyny to wyczuwają. x "Zostałem niezliczoną ilość razy spławiony a jak już któraś zatańczyła to podziękowała po jednym tańcu." Albo one nie umiały tańczyć, więc nie chciały męczyć się z "tancerzem", albo tobie niezbyt wychodzi pomimo wysokiego mniemania o sobie. x "Jak to jest, że podchodzę do bardzo ładnych dziewczyn w innych miejscach i one są bardzo otwarte a dziewczyna, która jest brzydka mówi nie dziękuję." Może trafiłeś na imprezę, na którą ludzie przychodzą tańczyć a nie podrywać. Wtedy wszelkie rozważania o pięknie/brzydocie partnerek są drugorzędne, bo ważniejsze są umiejętności taneczne.
 5. lubię placki ziemniaczane

  Przyjaźń damsko męska zdarza się mega rzadko!

  Po prostu przyjaźń zdarza się rzadko. Przyjaźń damsko-męska jest trudniejsza, więc zdarza się jeszcze rzadziej.
 6. lubię placki ziemniaczane

  poznałam fajnego faceta, ale...

  Może ma jakiś powód. Np. ma bardzo dobrą pracę i jest bardzo bogaty, ale chciałby żebyś zakochała się w nim, a nie w jego pieniądzach. Albo przeciwnie - jest biedny i bezrobotny i wstydzi się tego.
 7. lubię placki ziemniaczane

  facet płaci tylko za siebie

  Jak widzisz różnie ludzie do tego podchodzą. Jedni powiedzą, że każdy powinien za siebie płacić, inni że miło jak chłopak dziewczynie coś zafunduje. Twój chłopak należy do tej grupy, która by chciała płacić po równo, a twoim ideałem jest ktoś z kategorii gentlemanów. Wniosek z tego taki, że twój chłopak nie jest idealny. Możesz go zaakceptować takim jakim jest lub zmienić na innego.
 8. lubię placki ziemniaczane

  zerwalam kontakt, ale chce znow nawiazac

  Przeprosił cię ?
 9. lubię placki ziemniaczane

  Powiedzieć przyjacielowi, zebysmy ograniczyli kontakt?

  Odpowiedź jest oczywista. Autorka twierdzi, że są przyjaciółmi, więc jak on spotka kobietę, w której się zakocha, to autorka pewnie będzie się cieszyć jego szczęściem.
 10. lubię placki ziemniaczane

  Dlaczego on tak postąpił ????

  Zamiast pytać na forum może lepiej jego bezpośrednio zapytać ?
 11. lubię placki ziemniaczane

  Powiedzieć przyjacielowi, zebysmy ograniczyli kontakt?

  To zależy jak definiujesz swój problem. x Jeśli twoim problemem jest to, że masz zbyt dobre relacje z przyjacielem, to ogranicz z nim kontakt. x Jeśli twoim problemem jest to, że będziesz tęsknić jak przyjaciel wyjedzie, to nie ograniczaj z nim kontaktu. I tak i tak będziesz tęsknić. Po co z własnej woli wydłużać okres rozłąki ?
 12. lubię placki ziemniaczane

  Po czyjej stronie jest racja. Nazwisko po ślubie.

  "jest RODZAJEM SYMBOLICZNEJ PRZEMOCY" A to jest przykład feministycznej nowomowy. Nowe groźnie brzmiące pojęcie do opisania zupełnie naturalnego zjawiska, że jak się zakłada rodzinę, to ta rodzina musi się jakoś nazywać i prościej jest, jak każdy członek rodziny nazywa się tak samo. Ale feministki we wszystkim widzą walkę płci, rywalizację damsko-męską w myśl zasady "mężczyzna twój wróg". Okropni ci mężczyźni... odbierają kobietom nazwiska, stosują "przemoc symboliczną", ... ;-) (ironia)
 13. lubię placki ziemniaczane

  Po czyjej stronie jest racja. Nazwisko po ślubie.

  "Czy mam byc do konca zycia nieszczesliwa" To wygląda jak histeria. Rozumiem bycie przywiązanym do nazwiska, ale być do końca nieszczęśliwym, że się przyjęło nazwisko męża ???
 14. Powiedz mu, że stało się wielkie nieszczęście, coś bardzo złego i że będzie na ciebie bardzo zły... On wyobrazi sobie najgorsze rzeczy jakie mogą się stać, a wtedy powiesz mu, że kot zjadł jego chomika, a on ucieszy się, że tylko o chomika chodzi.
 15. Przyjaciel to nie musi być ktoś, komu koniecznie trzeba mówić wszystko o sobie. Przyjaciel to ktoś, komu można mówić o swych prywatnych sprawach, jeśli czuje się taką potrzebę. Przyjaciel to ktoś, kto wysłuchuje jak druga osoba chce z czegoś się zwierzyć. Ale nie obowiązku zwierzania się bezwzględnie ze wszystkiego. x Jeśli ktoś nie chce opowiadać przyjacielowi/przyjaciółce o intymnych sprawach w jego związku, to przecież nie musi. Brak takich zwierzeń nie dyskwalifikuje przyjaźni.
×