Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Marta..

Zarejestrowani
 • Zawartość

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnio

  Nigdy

Reputacja

0 Neutral
 1. Marta..

  kupiałam i teraz żałuję

  Widziałaś sukienkę w sklepie- spodobała ci się, a potem zobaczyłaś zdjęcia w necie i stwierdziłaś, że kiecka jest do bani? W takim razie widzę, że coś jest nie halo. Ty nie masz sugerować się zdjęciami, ale tym jak sukienka wygląda w rzeczywistości. Zrozumiałabym gdybyś obejrzała foty w necie, suknia wpadłaby ci w oko, a potem zobaczyłabyś ją na zywo i stwierdziłabyś, że jest fatalna- bo tak jest często, ale nie na odwrót.
 2. Nie zapraszałam ciotek, z którymi widziałam się raz w życiu. Nawet nie zaprosiłam chrzestnych- też ze względu na słaby kontakt. Zaprosiliśmy najbliższe nam osoby. Zamiast cioć z zagranicy- koleżanki z uczelni, zamiast bogatych znajomych- kolegów z pracy.
 3. My mamy tylko ślub cywilny- z wyboru. Ślubu kościelnego nie chcemy brać.
 4. Po prostu piękna. ja bym niczego w niej nie zmieniła.
 5. Nie lubię biżuterii. W dniu ślubu zdejmę pierścionek zaręczynowy, schowam go i zacznę nosić obrączkę.
 6. Ja będę miała rozpuszczone i nie będę miała welonu. Chciałabym mieć koka, ale po pierwsze mam odstające uszy, a po drugie w rozpuszczonych lepiej wyglądam.
 7. Ja stanęłam przed takim wyborem i wybrałam podróż. Oboje pracujemy, żyjemy z dnia na dzień, od pierwszego do pierwszego. Opłacę rachunki, kupię jedzenie, ubrania, paliwo do samochodów i zostają jakieś grosze, które odkładamy na remont i nowe meble. Pracy póki co nie planujemy zmienić, bo trzymamy się tego co mamy. Dostaliśmy pewną sumę pieniędzy od rodziców i mamy wybór: huczne wesele dla całej rodziny i kilka dni nad polskim morzem albo skromne wesele i duża podróż. Mogę zorganizować wesele w restauracji i jechać na 4 dni do Grecji, ale średnio nas to satysfakcjonuje. Na wesele zatrudnię fotografa, narobię zdjęć i nic z tego nie będę miała, a podróż to jednak 2 tygodnie życia, o jakim zawsze marzyłam. Nie chcę jechać jak najbliżej, oszczędzać na hotelu, na zwiedzaniu. Chcę pierwszy raz w życiu spać w luksusowym hotelu, wygrzewać się na złocistej plaży, brać kąpiel w czystym morzu, a może nawet oceanie. Skoro nie planujemy zmiany pracy, to raczej nigdy nie będzie nas stać na taką podróż, a ja mam 25 lat, nigdy nie leciałam samolotem i ledwo 2 x byłam nad morzem, które kocham. Wesele, to dla mnie konieczność, a podróż przyjemność. Do domu zaprosimy chrzestnych, dziadków, rodziców, rodzeństwo, a potem za rok we wrześniu pojedziemy w podróż. Co do miejsc, to sama nie wiem, co chciałabym zwiedzić. Jeszcze o tym nie myślałam. Wybór jest tak ogromny, że chyba musiałabym się zapoznać z ofertami biur podróży.
 8. Tam gdzie przed ślubem: w wynajętym mieszkaniu.
 9. To nie miał być topik o wierze, o katolikach, o ateistach. Mnie to po prostu nie interesuje. Zapytałam tylko czy wypada założyć suknię ślubną do USC i czy się nie wygłupię organizując duże weselisko po samym tylko ślubie cywilnym.
 10. Nauczcie się czytać ze zrozumieniem: \"W kościele nie byłam od dawna, w Boga nadal wierzę, ale jakoś odrzuca mnie od kościoła, z moim narzeczonym jest podobnie\". Zamiast kropki wstawiłam przecinek i sensacja gotowa. Odrzuca mnie od kościoła. Mój narzeczony ma podobne zdanie na ten temat. Nie wierzymy w tę instytucję i nie chcemy w tym uczestniczyć.
 11. My mamy duże łóżko, osobne kołdry, osobne poduszki i wysypiamy się bez problemu. Wcześniej spaliśmy na mniejszym łóżku, pod jedną kołdrą i nie mogliśmy się wyspać. Tylko czekałam aż facet wstanie, pójdzie do pracy, a ja będę się mogła rozłożyć.:P Nasze łóżko zajmuje połowę sypialni.:)
 12. Haris Pilton----> W bibliotece nie znajdzie informacji, o której wspomniałaś. Oczywiście włazisz na każdy topik by zasiać zamęt. W bibliotece znajdzie informacje np. o tym, że biała suknia łączy się z tradycją, a nie z dziewictwem partnerki. Rozumiem, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Może pora cofnąć się do szkoły?
 13. Tak mylisz się, bo biała suknia i długi welon, to tradycyjny strój weselny. Nie kojarzy się ani z dziewictwem, ani z cnotą, ani z niewinnością. Oznaką dziewictwa jest biały wianek, a tego żadna z nas nie zakłada. Znajomy ksiądz uświadomił mnie, że białą suknię z trenem może założyć nawet matka, bo to najzwyczajniej w świecie tradycja, która przyjęła się w Polsce. Tak jak czerń jest oznaką pogrzebu, tak biel ślubu. O tym, że dymało nas pół miasta nie masz pojęcia, więc tego wątku rozwijać nie będę. Następnym razem zanim założysz topik o czymś, o czym nie masz pojęcia udaj się do biblioteki i zaczerpnij wiedzy na dany temat, a unikniesz takich wpadek.
 14. Jeżeli w poniedziałek wypada jakieś święto, to ok, ale jeżeli poniedziałek jest dniem roboczym, to musisz liczyć się z tym, że zostaną ogromne ilości jedzenia, bo niektórzy goście zwiną się około 22. Nie każdy dostanie urlop, a nie chciałabym brać tygodniowego urlopu tylko po to, żeby iść na wesele, bo 1-2 dni nie wchodzą w grę. Dobrym rozwiązaniem jest ślub w piątek.
 15. Ja właśnie z tego powodu zrezygnowałam ze ślubu kościelnego.:P
×