Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Amy256

Zarejestrowani
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Amy256

 1. Ja mieszkam w środkowym segmencie szeregowca ponad 2 lata. Ze względu na budżet rozważaliśmy mieszkanie w bloku i jak znaleźliśmy szeregowiec to bardzo nam się spodobała ta opcja. Zawsze to max 2 sąsiadów a nie 6 czy więcej. Ogólnie jesteśmy zadowoleni, bo mamy fajny metraż, bardzo dobry układ pomieszczeń. Grille, imprezy itp. nie są dla nas problemem. Rozumiem, że raz na jakiś czas sąsiedzi chcą zrobić u siebie imprezę i to jest ok. Ja też czasami coś organizuję. Po wprowadzeniu się chcieliśmy zrobić domówkę i poszliśmy uprzedzić sąsiadów o imprezie (taki nawyk jeszcze z czasów studenckich, bardzo fajny uważam). W ten sposób nauczyliśmy sąsiadów i oni też tak robią. Więc w sumie mamy fajny układ. Warto sprawdzić w projekcie i zapytać dewelopera czy między segmentami jest podwójna ściana i dylatacja czy nie. Jeśli jest ściana x2 + dylatacja to możecie być spokojni o akustykę. Oczywiście, jeśli mielibyśmy większy budżet na pewno wybralibyśmy dom wolnostojący. Ale biorąc pod uwagę całokształt uważam, że podjęliśmy dobrą decyzję.
 2. Amy256

  Dziecko a studia

  Koleżanka studiuje zaocznie w mieście oddalonym o 150km. Ma dwójkę małych dzieci. Daje radę i jest z siebie bardzo zadowolona!
 3. Tak, można wziąć warunek z takiego przedmiotu. Koszt warunku zależy od ilości godzin przedmiotu w semestrze i przypisanych punktów ECTS za przedmiot (tak było u mnie na uczelni).
 4. Dbaj o zęby, odwiedzaj regularnie dentystę a wszystko będzie dobrze. Ja mam usuniętą jedną ósemkę (źle urosła) i cały czas mam wrażenie, że jedzenie wpada mi w to miejsce. Jak nie musisz to nie usuwaj. Zdecydowanie nie będą przeszkadzały siódemkom.
 5. Amy256

  Chrzest

  Skoro zostałaś wybrana na Matkę Chrzestną to zapewne masz dobre relacje z rodzicami dziecka. Uważam, że najlepiej zapytać ich co potrzebują. Jeśli powiedzą, że nic to daj kasę i pamiątkę. Słyszałam też, że czasami Chrzestna kupuje ciuszki na uroczystość chrztu dla dziecka (w sensie ...enkę/garniturek).
 6. Dasz radę. Dojeżdżałam kiedyś przez 3 lata codziennie 2 razy po 30 minut autobusem. Bardzo pozytywnie wspominam ten czas. Na początku na pewno będzie ciężko, ale naucz się spania w autobusie Ja od połowy października zaczynam studia, ale niestety nie mam dojazdu komunikacją i będę jeździła 180km samochodem Na szczęście nie sama, bo chyba bym zasnęła za kierownicą. Uważam, że bez problemu dasz radę.
 7. Zdecydowanie polecam Antikal. Dostałam od znajomej, która pracuje w Niemczech i bardzo sobie chwaliła. Jest super i można go kupić też przez Allegro.
 8. To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich serdecznie. Mam problem i nigdzie nie znalazłam podobnego wątku. Razem z przyszłym mężem niedługo wprowadzimy się do nowego domu. Teraz mieszkamy u jego rodziców. Dogadujemy się dobrze. Do tej pory każde święta spędzaliśmy osobno (on u swoich rodziców, ja u mamy). Postanowiliśmy, że jak tylko wprowadzimy się do nowego domu to zorganizujemy święta Bożego Narodzenia dla obu rodzin u nas. I tutaj pojawia się problem. Moja mama od niedawna ma nowego partnera. Nie przepadam za nim, ale wychodzę z założenia, że to nie ja zamierzam z nim spędzić długie lata, więc nic nie mówię. Staram się zachowywać normalnie i przy mamie złego słowa na nowego partnera nie mówię. Natomiast mój narzeczony powiedział, że nie zamierza spędzić świąt z tym panem i na pewno nie chce go widzieć u siebie w domu. Jestem załamana. Wiem, że do grudnia jeszcze daleka droga, ale nie mogę przestać o tym myśleć. Doradźcie, proszę! Co zrobić?
×