Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

bacillus von glick

Zarejestrowani
 • Zawartość

  822
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

207 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. bacillus von glick

  Chyba se zrobię..

  Zaplanowałem na dziś fasolkę. Sprawdziłem z rana na czekliście wszystkie składniki. Były obecne w lodówce. Ze spokojnym sumieniem przysiadłem na kafe. Potem wskoczyłem na rowerek. Gdzieś tak po przejechaniu 20 kilometra, zrozumiałem, co mnie tak bardzo trapi. Nie zamoczyłem w wodzie fasolki "Piękny Jaś". Wszystko przez was Szanowne Kafeterianki. : -P
 2. bacillus von glick

  Chyba se zrobię..

  Ale my i tak wiemy, że chodzi o fasolkę po bretońsku z boczkiem, cebulką i wszystkimi innymi przymiotami.
 3. bacillus von glick

  Odnoszę wrażenie, że...

  Wierzą Ci, co skaczą ze spadochronem. A Ci co skaczą bez spadochronu mają mało czasu na nawrócenie.
 4. bacillus von glick

  Odnoszę wrażenie, że...

  No to nie rozdrapuj własnych ran. Zadawaj je tym, którzy chcą zranić Ciebie. Miłość bez krwi jest jałowa i szybko więdnie. ;- )
 5. bacillus von glick

  Odnoszę wrażenie, że...

  Myślę, "Coś Ci Napisze", że jesteś typem dawcy. Tak nas sklasyfikowała nasza natura. Są dawcy i biorcy. Ale nie jesteśmy skazani na odgrywanie swoich ról do końca życia. Naucz się zdrowego egoizmu. On naprawdę bywa zdrowy i zbawienny.
 6. bacillus von glick

  Odnoszę wrażenie, że...

  Wierzę w to. Nauczyłem się splunąć z pogardą i iść dalej. Nauczyłem się obojętności. Nauczyłem się obserwować ludzi z bezpiecznej odległości i dawkować im dobre uczynki tak, żeby się nie ode mnie zanadto nie uzależnili. ; -)
 7. bacillus von glick

  Odnoszę wrażenie, że...

  Doświadczenia, które nie ranią, niczego nas nie uczą. A potem ktoś na forum zadaje pytanie: "skąd biorą się wyrachowani ludzie" ? Z tych nauk właśnie. Sami sobie budujemy taki świat.
 8. bacillus von glick

  Odnoszę wrażenie, że...

  Ale gdy spotykasz go w realu, to już nie jest świat wirtualny. Przeszedłem i przez to. Zderzenie z rzeczywistością to chyba odrębny temat. : - )
 9. bacillus von glick

  Odnoszę wrażenie, że...

  Już Ci kiedyś powiedziałem: jest w tobie mnóstwo pytań. To cecha umysłów otwartych. Nie wyzbędziesz się tego poziomu wrażliwości. I dobrze. Męcz się. Może z twojego życia wyniknie coś wartościowego. ;- )
 10. bacillus von glick

  Odnoszę wrażenie, że...

  Za dużo gadamy, co?
 11. bacillus von glick

  Odnoszę wrażenie, że...

  Wciąż mówimy o życiu wirtualnym? Wybacz, ale to jest świat, w którym jedno złudzenie wciąż goni drugie. Nieustająca komedia omyłek. Nie należy przywiązywać nadmiernej wagi do złudzeń. Chyba, że mówisz o życiu realnym, To jest zupełnie inny świat.
 12. bacillus von glick

  Odnoszę wrażenie, że...

  Nie mieszkamy w Ameryce. Tu prawie nikt nie rzuca swojego życia i nie zaczyna od nowa w innym miejscu. Nie te nawyki społeczne. Ale nie mów, że to niemożliwe. Niektóre ograniczenia są tylko w naszym umyśle.
 13. bacillus von glick

  Odnoszę wrażenie, że...

  Nawet bardziej, ale nie zostawiają widocznych sińców. Musisz sobie jedynie uświadomić, że jesteś poza ich zasięgiem. Bo tak właśnie jest. Wtedy przestaną boleć. Czyjaś agresja jest świadectwem czyjejś bezsilności, a nie twojej słabości. :- )
 14. bacillus von glick

  Odnoszę wrażenie, że...

  O nie. Tutaj mogą Ci najwyżej powiedzieć coś niemiłego. Nie mogą wyrządzić Ci realnej krzywdy, bo miejsce nie jest realne.
 15. bacillus von glick

  Odnoszę wrażenie, że...

  Może warto pomieszkać w małych miasteczkach, na wsiach. Warto zakosztować tej innej mentalności ludzi zżytych z naturą, ze swoim miejscem na Ziemi. Kiedyś byłem wśród takich ludzi i czułem się zauroczony ich przenikliwością i prostotą postrzegania świata.
×