Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Tojaguga

Zarejestrowani
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral
 1. Jak w filmie "musimy porozmawiać o kevinie"...
 2. To dobrze, z rocznika mojej córki tylko ona idzie wcześniej, reszta dzieciaków idzie do zerówki.
 3. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Parę dni temu zatrzymala mnie córki wychowawczyni i zapytała czy nie chciałabym zapisać córki do pierwszej klasy (wcześniej nie mówiłam jej że zastanawiam się nad tym) więc to też mnie upewniło. Byłam na badaniu pedagogicznym w poradni psychologiczno pedagogicznej i powiedzieli że córka dostanie pozytywną opinię i mogę ją zapisać. Tak więc, postanowiłam, że od września idzie do 1 klasy.
 4. Hej mam córki wiek 6-9 lat. Macie jakieś ciekawe propozycje książek dla nich? Dodam, że czytają samodzielnie także zależy mi żeby język był przystępny. Lubią książki gdzie bohaterami są dziewczyny. Do tej pory czytają i bardzo lubią Florke mamy już wszystkie części. Książki Renaty Piątkowskiej. Przygody w Nibylandii. Dzieci z Bullerbyn. I zezia-ksiazka A.Chylinskiej. A nie przypadają za tą serią o zwierzętach, przytul mnie czy zaopiekuj sie. Nie pamiętam dokładnie. Autorka chyba Holly Web.
 5. Dziękuję za odpowiedź, też tak myślę, nigdy nie uważałam, że szkoła to zabieranie dzieciństwa. W której klasie jest teraz Twoja córka ? Wiem też, że żadne z dzieci które z nią pójdą do pierwszej klasy nie potrafi jeszcze czytać, dopiero poznają literki. Córka chodzi do zerówki są tam piecio i szescio latki. Realizuje program 5-latkow. W poradni byłam na badaniu psychologicznym i wyszło że poziom córki jest w normie. Nie jest zaniżony ani zawyżony. Badanie pedagogiczne będzie w marcu. I po nim dostanę pełny obraz badania. Wiem, że nawet gdy opinia będzie pozytywna to będę miała obawy, dlatego chciałam poruszyć ten temat jak wygląda to u innych. Pozdrawiam
 6. Córka ze stycznia 2013. Więc we wrześniu powinna iść do zerówki. Zastanawiam się nad wysłaniem jej do 1 klasy. Mam duże obawy ale myślę, że pozytywów też może być wiele. Córka czyta już płynnie (w badaniu szybkości czytania jest na poziomie 4 klasy szkoły podstawowej). Pisze, dodaje i odejmuje do 20. Klasa do której by dołączyła będzie mało liczna ok 10 osób. Wszyscy z rocznika o rok starsi. Wiem, że w pierwszej klasie dobrze by sobie radziła, myślę że emocjonalnie również. Ale jak to będzie wyglądać później ? Czy nie będę żałowała jak pojawia się problemy np w 4 klasie? Ale zostawiając ją w zerówce trochę ją "zatrzymam" w nauce. Czy to nie odbije się gorzej ?
×