Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Erzac

Zarejestrowani
 • Zawartość

  94
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Erzac

 1. Nie widzę u siebie jakiś ogromnych kompleksów, a raczej ciebie to zabolało, że jesteśmy potomkami chłopów pańszczyźnianych, bo niestety jesteśmy. I stąd ten poziom intelektualny społeczeństwa. Wieków braku edukacji się nie przeskoczy.
 2. Hahahaha tak dobrze to nie ma! Zaraz przyjdą powodzie i powiedzą, że nieurodzaj i wszystko zgniło
 3. Budować poczucie swojej wartości, czyli dbać o swoją samoocenę. I nie zapominając przy tym o budowaniu prawidłowych relacji z innymi.
 4. Kaczyński jest bogiem czy półbogiem, dzięki głupocie społeczeństwa, która tego nie dostrzega. Nie można mieć pretensji do niego, ale do ludzi o mózgu konsystencji ameby. Niestety jesteśmy społeczeństwem prostaków, potomkami pańszczyźnianych chłopów i ta słoma z butów nam ciągle wychodzi.
 5. No mogą, bo jak zaszwankuje myślenie, to później takie działanie.
 6. Oj moja mama skwarek też, ale nie na wigilię haha moja mama była rocznik 1931 i zza Buga i dlatego u nas na wigilię były pierogi ruskie, a nie z kapustą i grzybami.
 7. Nie wiem, moja mama robiła bez ale później smażyła je na patelni na maśle i właśnie z cebulką.
 8. To pierogi ruskie robisz? Też dobre. Moja mama takie robiła. Nawet na wigilię.
 9. Ja też nie wiem o co chodzi z tym wywoływaniem, też nie mogę. Może trzeba siebie nawzajem obserwować a ja nikogo nie obserwuję, bo im mniej widzę tym lepiej No właśnie, ludzie narzekają że drogo ale palcem w bucie by nie kiwnęli i mówią, że rolnicy to mają maszyny, ale jakoś nie widzę, żeby mieszczuchy się garnęły na wieś lub nawet dla siebie coś uprawiały w ogródku A placki ziemniaczane też lubię i z dodatkiem cukinii. Na słodko czyli z cukrem i śmietaną, jak i na ostro że śmietaną lub czosnkiem i ze śmietaną. Mniam! Lub po węgiersku z gulaszem, ale teraz już mięsa nie jem.
 10. W dorosłym życiu też możesz robić to co lubiłeś w dzieciństwie, nic nie stoi na przeszkodzie. Dochodzi tylko kwestia dojrzałosci i odpowiedzialności. Nie można żyć na czyjś rachunek, a gdy wchodzisz w samodzielność, wówczas zmieniają się tylkonproporcje tych zajęć, bo musisz pracować i masz pewne obowiązki. I w związku z wypełnianiem tych obowiązków pojawiają się różne problemy, więc też nie można dziwić się, że ludzie narzekają, czy proszą o pomoc. Oczywiście wszystko powinno mieć granice. A to jak sobie życie ułożysz, to już każdego indywidualna sprawa, dla jednych to praca, dom i zakupy, a w niedzielę kościół i obiad u teściowej lub rodziców, albo próbujesz je jakoś urozmaicić. Niestety w tygodniu często tak to wygląda, praca dom i jakieś obowiązki, ale bez pracy nie ma kołaczy. Poza tym praca też może rozwijać. Widzisz i tym swoim wywodem pokazałeś swoją dziecinną beztroskę, więc moje stwierdzenie o szukaniu matki w potencjalnej partnerce nie mija się z prawdą Dziecko warto w sobie pielęgnować, ale z wiekiem dojrzewamy i powinniśmy być jednak odpowiedzialni przynajmniej za siebie. I mieć jako takie pojęcie o życiu i świecie, a nie żyć w oderwaniu od realności, bo prędzej czy później ta rzeczywistość nas dopadnie. I też możemy się stać tymi narzekajacymi i zdziwionymi. Ale skoro jesteś młody, jeszcze się uczysz, to masz prawo do tej beztroski. Wszystko przed tobą.
 11. No tak może dać matczyne zrozumienie Ja się nie nabijam, mam partnera dużo młodszego, ale nie że zaraz 20 lat. Robiłabym konkurencje córkom i byłoby to niesmaczne haha. Ja z kolei wolę mlodszych bo są bardziej otwarci na swiat, zmiany, nowości, są bardziej aktywni, sposób myślenia świeższy, bardziej nowoczesny, i mają więcej dystansu do siebie i świata. Pewnie że nie wszyscy ale mimo wszystko... Mężczyźni starsi są często nadęci i zakompleksieni jednocześnie, bez poczucia humoru lub z dziwnym poczuciem humoru, wyznający jakieś dziwne zasady, przeceniająch konwenanse i patrzący zbyt stereotypowo...ale też nie wszyscy wiadomo. Myślę że swój na swojego musi trafić i wówczas nie patrzy się na wiek. Choć nie ma co ukrywać, że przy dużej różnicy jest mniejsze prawdopodobieństwo,.że ktoś będzie trwać przy staruszce. Trzeba mieć tego świadomość.
 12. Pewnie nauczycielki seksu też, ale matki szukasz. Podobnie jest z kobietami, które wybierają dużo starszych facetów - podobno to wynik nie tylko pazerności na kasę, jak to często oceniają postronni, ale brak miłości, czy zainteresowania ze strony ojca.
 13. Ująłeś mnie tym wywodem. Tak masz rację, nie szukam okazji seksualnych, turystyki seksualnej też nie uprawiam Miłego dnia życzę
 14. Erzac

  Problem z zazdrością

  Nauczyć się pisać stylistycznie, bo jak tak z nią rozmawiasz jak tu piszesz, to nie dziwię się, że cię nie rozumie i wciąż się kłócicie.
 15. ...ów nie brakuje. Pewnie bezdzietni albo mają problem z wyobraźnią i myśleniem. Dziecko w okresie odpieluszkowania nie trzyma jeszcze moczu jak dorosły i częściej czuje potrzebę jego oddania...to naturalne. Jak powyżej napisano, oddałbym sprawę do sądu.
 16. Istnieją, jeśli są na tyle nieatrakcyjni, że nie mają potencjalnych chętnych. Takim przychodzi to z łatwością.
 17. Jeśli wyparzanie ich nie zepsuło to może mrożenie też nie. Drogie nie były to w czym problem...?
 18. Okonek użyj cytatu bo nie wiem że mnie komentujesz. Już były lamenty o cebuli... dla mnie to bez znaczenia i nie chodzi o zasobność portfela, tylko sam fakt że warzywa są bardzo tanie i ich podwyżka nikogo nie doprowadzi na skraj nędzy. Poza tym to najważniejsze paliwo dla naszego organizmu (nie mam na myśli ziemniaków czy cebuli ale ogólnie warzywa) więc i tak są tanie. Nie wiem nie chce tu bronić rolników, ale im też coś się należy, a uprawy bywają coraz bardziej wymagające. Nie będę się na ten temat wypowiadać, bo się nie znam. Ciasto marchewkowe nie jest z samej marchwi Można kupić sobie kawałek ziemi i posadzić ziemniaki marchew cebulę buraki. Dla chętnych oferuję taki kawał ziemi na dzierżawę pod Bydzią Wtedy ocenią, czy te warzywa w sklepie są drogie czy tanie.
 19. Erzac

  Sucharki

  Ten link prowadzi do FB jeśli ktoś nie ma FB tego nie zobaczy. Poza tym wyświetla się cały post z komentarzami tak jak napisała @okonek Elsie, po prostu napisz tekst. To forum, gdzie linki nie są podświetlane, myślę że większości nie będzie się chciało ich kopiować. Nikt aż tak żądny kawałów nie jest dzień w dzień... Zrobisz jak uważasz, ale może czas zmienić formułę, nastawić się na rozmowę i dyskusję, wszak to w końcu forum.
 20. Puree z masłem i śmietaną lub jogurtem lub mlekiem, albo pieczone ćwiartki w piekarniku Na ceny warzyw nie zwaracam uwagi, bo i tak tanie są. I tak szczerze to nie rozumiem tych lamentów. Bardziej mnie przejmuje, że kawy i sery są drogie ;)
 21. Erzac

  Czy wypada mi zadzwonić?

  Nie ma za co i nie przejmuj się co pomyśli. Rób to, na co masz ochotę. Powodzenia
 22. Erzac

  Czy wypada mi zadzwonić?

  Tak to widzę. Normalnie go traktuj. Jak powietrze, ale nie z jakąś obrazą. Jak sam zagada, to normalnie z nim rozmawiaj, ale z dystansem bez euforii. Sam wyczuje dystans i zrozumie. Miałaś prawo wtedy być zła i pokazałaś to w smsach. I co się stało? Nic. Znaczy, że jesteś normalnym człowiekiem z uczuciami i emocjami, a nie jakimś robotem lub manekinem, który wszystko znosi i czeka na łaskę "pana". Nie widzę powodu, żebyś musiała go za cokolwiek przepraszać.
 23. Erzac

  Czy wypada mi zadzwonić?

  Gdyby było do uratowania, to odezwałby się wczesniej. Nie wkręcaj sobie, że było inaczej. Facetowi, gdy zależy, to zawsze znajdzie czas choćby na krótki telefon czy smsa, i nawet gdy masz pretensje, to chowa dumę do kieszeni i próbuje to naprawić. Przemyśl to. W ten sposób jeszcze długo będziesz sobie coś wkręcać, a każdy jego najmniejszy gest traktować jak jakiś znak i szansę. I tracić czas na bez sensu zabawę w kotka i myszkę.
 24. Dopóki masz łosia, który cię utrzymuje, to zawsze znajdziesz taką wymówkę, że się boisz.
 25. Erzac

  Czy wypada mi zadzwonić?

  Niezręczne to jest to, że szukasz pretekstu do kontaktu z nim. Normalnie bierz udział w koncertach, a jego traktuj obojętnie. Jeszcze chcesz go przepraszać? Serio? Miałaś prawo być wzburzona i tyle. Wstań z kolan, popraw koronę i idź do przodu.
×