Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Jack445

Zarejestrowani
 • Zawartość

  340
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

27 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Robisz bardzo dobrze. Nie śpiesz się, czekaj aż się naprawdę zakochasz.
 2. Jack445

  Koronawirus globalna symulacja kontroli bydła

  Łykasz propagandę, nie znasz historii i jesteś dumny z Polski, ale nie zawsze jest tak jak o tym piszesz.
 3. Jack445

  Koronawirus globalna symulacja kontroli bydła

  Składka ZUS jest podatkiem. Wyrok trybunału konstytucyjnego potwierdził, że to nie są pieniądze wpłacających, czy składki, ale "danina publiczna" i dlatego wpłacający nie ma prawa do tych pieniędzy. To, że kombinują z emeryturą obywatelską, to właśnie dlatego, że jeśli ZUS jest podatkiem, a nie ubezpieczeniem, to od wysokości podatku nie może zależeć ilość usług państwa, więc obecny system emerytalny jest nie do końca legalny. (Pis woli zmienić prawo). Podatki się płaci, bo jak nie to więzienie i masz odpowiedź dlaczego ludzie to płacą.
 4. Jack445

  Koronawirus globalna symulacja kontroli bydła

  Drogi wyznawco PiS-u idź raz do tego lekarza i się przekonaj czy cokolwiek się zmieniło po tym jak katoliccy komuniści z PiS-u dorwali się do władzy. Co do tych emerytur, to ja opiszę jak to działa: Młodzi ludzie pracują i wpłacają składki, są jedynym źródłem dochodu dla ZUS. Dlatego państwo dopłaca 500+, żeby źródełko dochodu w przyszłości nie wyschło, a do tego sprowadza się imigrantów, w Polsce z Ukrainy, a na zachodzie z Afryki. Starzy ludzie pobierają emerytury i dla ZUS i państwa są KOSZTEM ! Jeśli ZUS wypłaca więcej niż dostaje w składkach, to rząd musi dopłacać do ZUS z innych podatków. Władzy opłaca się eutanazja ludzi starszych. Im więcej umrze w powodu koronawirusa, tym państwo więcej na tym zarobi. ps. Każdy ma prawo do bycia ...ą.
 5. Jack445

  Koronawirus globalna symulacja kontroli bydła

  To o czym piszesz, to są brednie. Na zachodzie masz dobrze zorganizowaną eutanazję ludzi starszych i chorych... Oni dzięki epidemii czyszczą swój problem z ich ZUS-em. Każde państwo zorganizowane na wzór socjalistyczny w którym jest system emerytalny stworzymy XIX wieku przez Niemcy, musi pozbywać się ludzi starych. Na zachodzie eutanazja, u nas cięgłe niedobory w służbie zdrowia, potężne kolejki i ludzie chorzy umierają tak jak to pasuje władzy. U nas cała panika jest spowodowana fatalnym stanem służby zdrowia. Przez to, że nie ma współpłacenia i socjalistyczna politykę ciągłych niedoborów, zmarło by u nas zbyt wiele osób, również młodych, a starszych i tak się pozbędą tak jak do tej pory. Oni nie są głupi, to jest zwykły plan, bo to im się opłaca...
 6. Jack445

  Czy kręcą Cię starsi faceci?

  Dziwnie się czyta te wywody... Dlaczego piszecie o różnicy iluś tam lat, a nie o różnicy procentowej do własnego wieku ? Dla kogoś kto ma 25 lat 5 lat różnicy to 20%, dla kogoś kto ma ~50lat, 20%, to 10 lat. To co jest trudne do zaakceptowania w młodym wieku, później nie ma znaczenia, bo różnica doświadczenia życiowego jest już bardziej podobna, a to podstawowa sprawa. Moim zdaniem różnica 20-25% jest w pełni akceptowalna i jeszcze ma się wtedy na tyle dużo wspólnych tematów, zainteresowań, że można wspólnie żyć. Ja mam już 47 lat i nie jestem w stanie stwierdzić, czy kobieta ma 35, czy 45 lat, a u młodszych czy 21, czy 30, też nie odróżnię, bo na oko tego nie widać. Dodam, że teraz mam taką sama sylwetkę jak 25 lat temu, ważę tyle samo, tylko włosy zaczynają mi już siwieć i skóra minimalnie inna niż te 25 lat temu. Najbardziej wiek widać, po siwych włosach, a kobiety farbują i dlatego wieku nie widać... Po czterdziestce różnica wieku może być dużo większa, bo ludzie naprawdę różnie się starzeją i metryka wtedy nie ma już znaczenia. To mniej więcej tak jak przy zakupie 15 letniego samochodu... jeden nadaje się na złom, a innym pojeździsz jeszcze 10 lat, wszystko zależy od stanu w jakim jest to auto. Czy zaczynając rozmowę pytacie kogoś o wiek ?
 7. Największym plusem jest to, że takie miasto przejeżdża się rowerem wzdłuż i w szerz bez większych problemów. Mieszkam w trochę większym i z jednego na drugi koniec miasta jest 20km. W lato zamiast siłowni lepszy jest rower i te 2 godzinki jazdy pozwala dostać się w każde miejsce w takim mieście i wrócić, wygodnie, bez korków, bez problemów z czekaniem na autobus, czy szukaniem parkingu. W średnich miastach mieszka się całkiem miło.
 8. A moja żona robiła wiele podobnych numerów, zwłaszcza z zostawianiem resztek jedzenia, tak długo, że trzeba było wyrzucać i to mnie wkurzało. Do tego namiętnie kupowała i robiła żarcie, którego ja nie lubiłem jeść, a w efekcie trafiało do śmietnika. My częściowo rozwiązaliśmy problem. Były osobne pokoje i każdy robił sobie swój bałagan... Żarcie też robiliśmy sobie osobne i jak rozbiła coś dla siebie i się psuło, to było wiadome, że to jej wina, bo zamiast dokończyć jedzenie, to robiła coś innego, znów za dużo, a resztę poprzedniego dania do śmieci, bo często nawet pies tego nie chciał tego zjeść.. W końcu osobne pieniądze, każdy swoje i teraz to nawet mieszkamy osobno, tylko raz się rozwodzimy, a czasem wracamy do siebie... Jeśli nie wypije do końca picia z butelek, to nie kupujcie nowych do póki nie wypije wszystkiego... Innego żarcia niestety też nie możesz kupować do póki pojemnik nie zniknie... Nie kupuj na zapas. Czekaj aż skończy ketchup i wyrzuci, i dopiero kupuj kolejny i tak ze wszystkim innym. Nie denerwuj się. Martw się o siebie, zorganizuj sobie własny pokój i daj mężowi więcej samodzielności, może sam zrozumie, że trzymanie pustych opakowań, albo resztek jedzenia, to zły pomysł, bo robi się spory bałagan.
 9. Jak masz 23 lata to możesz tak myśleć... Jak będziesz miała 43, to internet będzie najlepszą opcją, bo wśród znajomych nie będzie wolnych i chętnych na jakikolwiek związek. To mniej więcej tak jak szukanie dobrego pracownika... Jednak da się porozmawiać, lub wymienić chociaż kilka wiadomości, żeby poświęcając 10-20 minut na jednego, zweryfikować nawet i 100 osób, z tych 100 na spotkanie zaprosisz może 10 i tego jednego jakoś wyłowisz. Do tego nie jest tak, że tych 99 jest złych, ale nie pasują właśnie Tobie, bo charakter, czy wygląd, czy nie taki sposób bycia...
 10. Coś słabo pamiętasz te lata 90-te... W tamtym czasie były setki tysięcy małych firm i ogromna szara strefa dająca nawet 50% PKB. Lata 90-te to był świetny czas dla każdego kto miał ambicje i chciał pracować. Założenie firmy było banalnie proste, podatki ryczałtowe, obrotowe 3% od obrotu, bez kas fiskalnych, bez VAT który wszedł pod koniec lat 90tych. W budownictwie panował bum na budowę domów jednorodzinnych. Wreszcie materiały budowlane były do kupienia, a nie na przydział... No ludzie roszczeniowi mieli się wtedy źle... Nie było szansy, żeby złożyć wniosek i dostać dotację, kolejka na mieszkania z przydziałów była na 10 lat i każdy normalny wiedział, że mieszkanie się kupuje, a nie dostaje. Więc bieda owszem była, ale u ludzi leniwych. Teraz mamy znów komunę, bo żeby opłacało się otworzyć firmę trzeba odpowiednio pokombinować, żeby dostać dotację. Kto nie dostanie dotacji, traci konkurencyjność na rynku. Przy rozbudowie, też trzeba się starać o doptacje, bo konkurencja przecież dostaje i nie wliczy inwestycji w koszty. Teraz jest na tyle źle, że to urzędnik przyznający dotacje decyduje kto może, a kto nie może się rozwijać i prowadzić działalności. To jest komuna gorsza niż w PRL. Lata 90-te to był świetny czas i gdyby wróciły, to Polska by odżyła. Niestety wpuszczając hipermarkety podpisano wyrok śmierci na małe sklepy i na ich dostawców. Było zbyt mało czasu, żeby te firmy się rozwinęły i mogły konkurować z firmami zachodnimi wchodzącymi do Polski.
 11. Czyli sam rozumiesz jak działa taki portal ? Żeby widzieć fajne laski musisz zapłacić. Firmie zależy na tym abyś zapłacił abonament i dlatego są takie fałszywe konta z których będziesz co jakiś czas dostawał jakieś wiadomości. Do tego masz limit wiadomości, więc jak odpiszesz, to ona też odpisze dosłownie 2-3 słowami, a wiadomość przepadła, więc "wykup pakiet"... Im dłużej tam będziesz tym mniej wiadomości będziesz dostawał, a tym co się dopiero zarejestrowali wysyłają takie wiadomości co dzień, bo chcą Cię naciągnąć na opłacenie pakietu. Zdjęcia mają z instagrama, itp.
 12. Facet jest bardzo prostym człowiekiem. Trzeba powiedzieć jasno i wyraźnie czego się oczekuje, a on pokombinuje, pomarudzi i w końcu się dostosuje. Tylko musi znać oczekiwania. Ustalcie ile czasu ma spędzać u Ciebie na górze. Nie może byc wedle widzimisię, ale konkretny wymiar czasu. Tak, żeby nie dało się tego zbyt mocno naginać. Umówcie się, że ma przyjść obejrzeć z Tobą jakiś film czy ulubiony serial, ale Ty też nie możesz w tym czasie siedzieć z nosem w telefonie. Najlepij byłoby gdybyście razem jedli obiad i żeby Twój mąż zgodził się na zakaz jadania u rodziców, bo za chwilę będzie miał potężną nadwagę jak zje dwa obiady dziennie.
 13. Po pierwsze nie daj się odciąć od rodziców. Ustal, że mają być miesięcznie dwie, trzy wizyty u Twoich rodziców, minimum raz wspólnie z mężem i trzymaj się tego. Rodzina jest ważniejsza niż mąż. Jeszcze go kochasz, ale może za chwilę zostaniesz sama, bez niego wtedy zostaną tylko rodzice. Druga sprawa, to zaproponuj, żeby przez 3 miesiące odkładał te 1500zł na miesiąc i pokrył też 500zł na rachunki za obecne mieszkanie i spróbujcie przeżyć za te 1500zł... albo odkładajcie z tego jeszcze po 300zł na wakacje... powodzenia. Jeśli już mielibyście się przeprowadzać, to tylko do większego miasta i wtedy kiedy zacznie zarabiać o ~1000zł więcej. Na taki układ możesz się zgodzić, pod warunkiem, że będą regurelne spotkania z Twoimi rodzicami i On zrozumie, że po wyprowadzce też one będą tylko będziecie musieli dojeżdzać i najlepiej nocować u rodziców, więc zaproponuj żeby w nowym domu był dla was gotowy pokój gościnny. On musi zrozumieć, że w tej kwestii postawisz na swoim i niech to uwzględni w planach. Zbyt łatwo mu ustępowałaś.
 14. Na krótką metę może to być dobra przygoda i nic więcej. Facet 35 lat powinien być już na tyle zamożny, żeby zafundować jakieś wspólne wycieczki, wczasy itp... Ma też własne mieszkanie, do tego seks z 35 latkiem też będzie lepszy niż z 20 latkiem, bo doświadczenie i niby wszystko dobrze, ale tylko jako przygoda. 15-17 lat różnicy, to odrobinę zbyt dużo, żeby był z tego udany związek, niezależnie czy będzie uczucie, czy tylko wyrachowanie.
 15. Jack445

  Nie mogę w to uwierzyć

  Nie można aż tak panikować. Dla osób w sile wieku ta choroba nie jest aż tak groźna. Według wszelkich przewidywań, zarazi się 60-70% społeczeństwa, tak jak zwykłą grypą. Z tego 80% nie ma objawów, bo wiele osób jest już odpornych na tego wirusa. Cała ta nasza kwarantanna ma na celu spłaszczenie szczytu zachorowań, żeby służba zdrowia się nie zakorkowała, tak jak we Włoszech. No i chcą doczekać do ocieplenia, które powinno przyjść w kwietniu. Proszę nie panikować.
×