Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Aja

Zarejestrowani
  • Zawartość

    729
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

144 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Aja

    In vitro 2020

    Rozumiem. Niestety nic o nich m nie wiem u jego sposobie leczenia. Więc dużo nie pomage. Ale któreś dziewczyny były u niego, więc pewnie wiedzą więcej.
  2. Aja

    In vitro 2020

    A do kogo idziesz? Bo to ma znaczenie.
  3. Aja

    In vitro 2020

    Nikt nie neguje ważności tego badania. Ja też zrobiłam sama po nieudanych próbach i poronieniach. Ale jest różnica między decyzja zrobić nie zrobić. A mówieniem ci że prawo nakazuje ci je zrobić i musisz.
  4. Aja

    In vitro 2020

    Trochę na to wygląda. Bo Wiosenka robiła stymulacje teraz i też pisała że nie robiła kariotypow. Amh też mi nikt nie kazał powtarzać do refundacji leków. Więc trzeba by może dopytać dokładnie co jest wymagane przez ustawę. Co przez program dofinansowania jeśli taki macie. A co przez w wnętrzne procedury kliniki.
  5. Aja

    In vitro 2020

    Przyrosty są prawidłowe. I beta potrafi przyrastać ma początku tak szybko. Wysokie przyrosty bety mogą też sugerować, ale nie zawsze muszą, ciążę mnagą.
  6. Aja

    In vitro 2020

    Jeśli nie weszła jakaś nowa ustawa w ciągu ostatnich 5 miesięcy która przegapiłam to nie jest!!!! Ja zrobiłam kariotyp już po 3 stymulacji i 5 transferach.
  7. Aja

    In vitro 2020

    Dziewczyny które są początku drogi. Czytam i czytam i trochę zaczynam być przerażona. To forum to rewelacyjne miejsce i je uwielbiam. Jest super skarbnica wiedzy i wsparcia. Ale nie przedkladajcie tego nad informację od lekarza i kliniki. Nie leczcie się same i nie planujcie procedury na podstawie informacji z forum. To wsparcie. Dodatkowe źródła informacji. A nie zastępcza forma leczenia. Każda klinika wymaga innych badań!!! Każda klinika ma inne terminy ważności badań!!! Musicie się dowiedzieć w swojej klinice jakie mają procedury!!! Dla przykładu: u mnie wymagana była czystość pochwy, chlamydia wazne 6 miesięcy od daty wykonania i cytologia ważna rok. Oraz hcv HIV cytomegalia różyczka toksoplazmoza. Nic więcej. A to i tak dopiero po badaniach chormonalnych, diagnozie i ustaleniu leczenia. Amh miałam badane 1 raz w lutym 2019. I nikt nie kazał mi powtarzać. Mimo że trzecia stymulacje miałam w październiku 2019. I miałam refundowane leki. Więc to, że wam coś lekarz powiedział, to nie znaczy że tak jest wszędzie. To, że u was było tak, to nie znaczy że inny lekarz nie zaleci inaczej. Nie ma jednego spójnego systemu przeprowadzania im vitro. Nie ma ustalonej jednej właściwej drogi. W każdej klinice są inne procedury. Bierze się inne leki. Jest inne podejście. Nawet między lekarzami z jednej kliniki to się potrafi bardzo różnic. Korzystajcie z forum ile wlezie. Ale filtrujcie informacje. I przede wszystkim, sprawdzajcie je u źródła.... We własnej klinice. U lekarza z dyplomem medycznym.
  8. Aja

    In vitro 2020

    Chyba, że masz tyłozgięcie macicy, wtedy część lekarzy nie chce pełnego pęcherza!!! Bo coś tam gorzej widać podobno.
  9. Aja

    In vitro 2020

    Przy swierzym transferze odradzam wcześniejsze betowanie. Wynik będzie fałszywie dodatni przez zastrzyk z ovitrele. I tak na prawdę nie będziesz i tak wiedziała, czy ta dodatnia beta to z ciąży czy z zastrzyku.... Ja bym poczekała. Co innego przy krio transferze. Tam nie ma tego zafałszowania i 8 dpt blastki już jest w miarę wiarygodny.
  10. Aja

    In vitro 2020

    Przyrasta jak trzeba. No widac leniuch i tyle. Albo wybredny. Długo szukał idealnego miejsca. Ale znalazł. To najważniejsze. Bardzo serdecznie ci gratuluję i trzymam kciuki za cd. kiedy wizyta? Jak lekarz się zapatruje na to?
  11. Aja

    In vitro 2020

    Trochę chyba pochopnie. Nawet niedawno na forum było tak że jedna z dziewczyn (przepraszam, nie pamiętam która) przy blastce miała w 6 dpt betę 3. I dalej się ładnie rozwijała. Tylko późno. A Twój zarodek był młodszy. Być może faktycznie czujesz że już po wszystkim. Ale co ci szkodzi dać temu maleństwu jeszcze szansę? Dwa dni brania leków więcej to nie jakiś mega wysiłek. . .
  12. Aja

    In vitro 2020

    Mi nigdy nie nadali poziomu estradiolu przy cyklu sztucznym do transferu. Za to też tak miałam że coś dziwnego działo się z moim endometrium w trakcie przygotowań do criotransferu na cyklu sztucznym i też lekarz kazał mi zbadać Betę wtedy. Bo jak twierdził, rozne rzeczy się zdarzają, a musimy wykluczyć ciążę w pierwszej kolejności żeby móc działać dalej. Poza tym, jeśli widzi perzerzyk w macicy, i miałaby być to ciąża, to zaszlabys w poprzednim cyklu, a nie w tym. Więc nie ma znaczenia jaki jest ten. Tylko jaki był poprzedni.
  13. Aja

    In vitro 2020

    Ja też. A ty Rapita swojej nie powtarzasz?
  14. Aja

    In vitro 2020

    Może i szwajcarskie te metody. I inne niż polskie. Ale biorąc pod uwagę że mając pco masz 24 zarodki z jednej procedury, to ja bym na nie nie narzekała bo wydają się skuteczne.
  15. Aja

    In vitro 2020

    Mi przy takim estradiolu odraczali transfer, bo lekarz mówił że on jeszcze do punkcji urosnie. A powyżej 3000 transfer jest odradzamy ze względu na ryzyko zespołu hiperstymulacyjnego. Jak miałam koło 2500 to już lekarz kręcił i mówił, że zobaczymy na punkcji jak kondycja jajników. Ale nastawiać się na odroczenie. To nie złośliwość tylko ochrona twojego zdrowia. Zespół hiperstymulacyjny może zabić, jeśli jest nieleczony. Sweet nie słuchaj tego. Ty jesteś już pod opieką lekarzy i nic ci nie będzie.
×