Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

martusia-ce

Zarejestrowani
  • Zawartość

    13
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

4 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Przy pierwszej córce też miałam zapisane tabletki na zatrzymanie laktacji (ostatecznie nie skorzystałam), ale pamiętam, że lekarka mówiła, że pokarm będzie się pojawiać jeszcze jakiś czas po "kuracji". W każdym razie zaczęłabym na Twoim miejscu od: 1. przeczytania ulotki - może coś napisano na ten temat 2. ostatecznie można zapytać lekarza lub położnej w ramach teleporady. Zawsze to konkretniejsze informacje niż zasłyszane na forum.
  2. Polecam skorzystanie w porady prawnej indywidualnej osoby specjalizującej się w zagadnieniach dotyczących macierzyństwa i prawa pracy, np mama prawniczka. Konsekwencje pytanie przypadkowych osób w internecie mogą być opłakane, a koszt porady w porównaniu do zysków powinien być akceptowalny. Zastanawiam się tylko czy w czasie powrotu do pracy ,(tego pierwszego dnia) można jednocześnie wręczyć L4, by chronilo? Jednak pytanie do specjalisty, sprawdziłam na stronie, że konsultacja mailowa to 130zl, a telefoniczna 250zl.
  3. Powiedz, że nie wiesz, kiedy dokładnie urodzisz i ile dni będziesz w szpitalu. Dodaj, że jest pandemia i ważne jest, aby noworodek miał jak najmniej kontaktu z różnymi osobami, a zaprosisz, gdy dziecko skończy np. miesiąc (wg Waszego uznania). Dodaj, że zamknięcie drzwi. Nie rozumiem takiego podejścia i wypraszania tym bardziej przez własną mamę - osobę, która powinna chcieć dla nas jak najlepiej.
  4. Tak, bo mam krótkie cykle. Owulacja występuje ok 14 dni przed kolejną miesiączka, czyli np 24 dni-14 =10 dzień cyklu.
  5. Też mi bardzo przykro z tego powodu. Niestety test podwójny- PAPPA i USG to po prostu statystyka w porównaniu z wyglądem płodu. Zdarzają się pomyłki zarówno na plus, jak i na minus. Mimo to w obu ciążach robiłam te testy. Trzymaj się. My nie jesteśmy od oceniania/osądzania, więc jakbyś chciała trochę popisać, to śmiało. Czasem łatwiej wyrzucić emocje z siebie, gdy jest się anonimowym w internecie.
  6. Tak jak wyzej doradzono- posiew jest dokładniejszy. Możliwe, że wczesniejszy mocz był źle pobrany. A jeśli coś niepokoi, można zrobic badanie prywatnie, suma nie jest zawrotna ok 10 zł.
  7. Wszystko jest możliwe. Pominięcie jednej tabletki mogło doprowadzić do owulacji, nikłe szansę, ale jednak są i warto o tym pamiętać. Nie bez powodu w ulotce jest napisane, ze w kolejnych 7 dniach po tego typu zdarzeniach (biegunka, wymioty) ochrona antykoncepcyjna nie jest zachowana i należy się dodatkowo zabezpieczać. Naprędzej test można wykonać 2 dni po dacie spodziewanej miesiączki. Warto kupić jakiś czuły. W drogerach R. mają zwykły, taki, a tylko on w miarę szybko pokazał mi dwie kreski PINK (bardzo czuły - czułość testu 10 mIU/ml).
  8. Znalazłam wpis na ten temat na instagramie Joanny Mróz- urofizjoterapeuty (Yoami_88), więc u specjalisty. Masz córkę? Jeśli tak, powinnaś to przeczytać. Sama spodziewam się córeczki i w związku z tym jeszcze bardziej zagłębiłam się w tajniki uroginekologii, ale tym razem dziewczęcej... przeszperałam kilka czasopism, notatek, poczytałam tu i tam i oto kilka krótkich wniosków. nauka odpieluchowania powinna przejść bez presji, pierwsze 2 lata dziecka to czas, w którym powinno ono korzystać w dominującej części z pieluch. W tym czasie nie powinno się wprowadzać nocnika. Organizm niemowlęcia i roczniaka nie jest w stanie świadomie i prawidłowo kontrolować oddawania moczu i stolca. dziecko przed ukończeniem dwóch lat może - pod presją rodziców ( i babć- to akurat wiem z doświadczenia ) próbować kontrolować mikcję i defekację ALE używa do tego mięśni pośladków oraz przywodzicieli ud. Dodatkowo wspiera się siłą tłoczni brzusznej ( czyli mocno napiera brzuszkiem żeby się wysikać) dla wytęsknionych braw, zdjęć i melodyjki w nocniczku. W przypadku dziewczynek jest to bardzo niezdrowe. Tworzą się nieprawidłowe wzorce mikcji i defekacji, które powielane przez wiele wiele lat zbierają żniwa w postaci wysiłkowego nietrzymania moczu u MŁODYCH DZIEWCZĄT. Tak. Myślałaś, że nietrzymanie moczu dotyczy tylko kobiet w ciąży, po porodzie czy okresie menopauzalnym? Otóż nie. Wysiłkowe nietrzymanie moczu może dotknąć młodych dziewcząt, które nawet jeszcze nie rozpoczęły współżycia... Jednym z czynników ryzyka występowania tej choroby jest właśnie zbyt wczesne i zbyt agresywne odpieluchowanie.
  9. Pamiętam ze szkoły rodzenia, że z takimi sprawami należy się zgłosić w miarę szybko na izbę przyjęć do szpitala, gdzie się rodziło. Jeśli macica się nie oczyszcza prawidłowo, może dojść do zakażenia, co jest niebezpieczne. Może być też tak, że jesteś szczęściarą (jednak 3 dni połogu to trochę krótko).
  10. Wydaje mi się, że mam skłonności do rozstępów, bo miałam w okresie dojrzewania, natomiast w obu ciążach się nie pojawiły, jednak tyłam tylko 11-13 kg, a dzieci rodziłam spore 3800-3960g. Używałam balsamu firmy Palmers przeciw rozstępom (do kupienia w Rossmannie). Może gdybym tyła 10kg więcej, jak panie powyżej, to też by się coś pojawiło. W ciąży starałam się jeść zdrowo, jednak jadłam też słodycze. Wolałam zjeść raz na jakiś czas rządek czekolady, niż później spałaszować połowę lub więcej. Ponadto ważne jest to, by jeść małe porcje, jednak należy jeść częściej.
  11. Tak, jak piszą dziewczyny wyżej- wyłącznie pampers, rampersy, lub koszulka+pampers.
×