Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

1234x

Zarejestrowani
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral
 1. Póki trzyma się waszej ustalonej umowy nie ma potrzeby składać papierów do sądu a jeśli zacznie płacić mniej czy będzie się spóźniał składaj papiery. Pamiętaj jednak sama sprawa sądowa to duże koszty , oczywiście ty zapłacisz tylko połowę tego co będzie od Ciebie żądał adwokat a resztę były. Aktualnie na rok 2021r alimenty nie schodzą poniżej 820zł na dziecko. Również bierz pod uwagę to że jeśli złożysz papiery do sądu były partner już nie będzie taki przychylny na twoje jakieś prośby oraz samo nastawienie będzie wrogie. Temat jest mi bardzo dobrze znany także dlatego się wypowiadam. Pozdrawiam
 2. 1234x

  Alimenty a ślub

  Tak to prawda że sąd bierze możliwości zarobkowe ojca ale w momencie zawarcia małżeństwa dochody w gospodarstwie rosną co może dać powód że podwyższą alimenty. Pretensji o to nie mam że pieniądze będą również wydawane na dziecko to normalne ale alimenty to tylko i wyłącznie obowiązek ojca. Z tego co czytałam to intercyza jest w tym najlepsza ponieważ w sądzie są tylko ujawniane dochody partnera a moje już nie muszą być. Także wnioskować można że przy intercyzie tak jak wspomniałeś są tylko brane zarobki ojca. Dzięki. Koniec tematu. Pozdrawiam
 3. 1234x

  Alimenty a ślub

  Dzięki za odpowiedż. Tak jak napisałam w poście to dziecko partnera. Dochody po zawarciu małżeństwa są wspólnymi dochodami także możliwości finansowe w kwesti alimentów rosną. Mi jedynie chodzi czy podwyższenie alimentów po ślubie przez byłą partnerkę będzie możliwe. Z góry przypuszczam że tak ale chciałam wypowiedzi osób które miały taki dylemat może nie ten temat.
 4. Cześć wszystkim , pierwszy raz korzystam z forum. Mam nadzieje że zaznaczyłam dobry temat. Opiszę krótko moją historię. Jestem z partnerem 8 lat za jakiś czas planujemy ślub. Partner ma zasądzone alimenty na dziecko z poprzedniego związku. Moje pytanie jest następujące: czy była partnerka po zawarciu przez nas małżeństwa może chcieć podwyższenia alimentów? Jeśli tak to jak ja mogę się od tego uchronić ? Wiem że jest intercyza ale nie wiem czy to wystarczy. Chodzi mi o to że nie chcę dokładać moich zarobionych pieniędzy na dziecko partnera bo to jego obowiązek. Proszę o odpowiedż osoby które miały taką sytuacje w życiu. Proszę o wyrozumienie. Pozdrawiam i z góry dziękuję.
 5. 1234x

  Alimenty a ślub

  Cześć wszystkim , pierwszy raz korzystam z forum. Mam nadzieje że zaznaczyłam dobry temat. Opiszę krótko moją historię. Jestem z partnerem 8 lat za jakiś czas planujemy ślub. Partner ma zasądzone alimenty na dziecko z poprzedniego związku. Moje pytanie jest następujące: czy była partnerka po zawarciu przez nas małżeństwa może chcieć podwyższenia alimentów? Jeśli tak to jak ja mogę się od tego uchronić ? Wiem że jest intercyza ale nie wiem czy to wystarczy. Chodzi mi o to że nie chcę dokładać moich zarobionych pieniędzy na dziecko partnera bo to jego obowiązek. Proszę o odpowiedż osoby które miały taką sytuacje w życiu. Proszę o wyrozumienie. Pozdrawiam i z góry dziękuję.
×