Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

amannia4

Zarejestrowani
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez amannia4

 1. Wątpię w to. Stwierdzi że nie ma jeszcze 18 lat i mam obowiązek ją utrzymywać
 2. Chodzi teraz do 7 klasy. Edukacja zdalna nie poprawiła sytuacji chociaż myślałam że przez zdalne nauczanie poprawi oceny bo większość dzieci ma teraz lepsze wyniki. Jednak córka nie chciała się już uczyć w pierwszych klasach szkoły. Miała duże problemy w nauce z tego powodu ma opinie z ppp. Stwierdzono że rozwój umysłowy znajduje się w granicach inteligencji niższej niż przeciętna (dolny próg przedziału). Chodzi o to że córka ma duże zaległości w nauce a dodatkowo nie otwiera książek. Na półrocze miała 2 jedynki. Nie chce żeby powtarzała klase. Ona twierdzi że nauczyciele i tak na koniec roku nie wpiszą jej jedynki. Prawdopodobnie dlatego że już przez 2 lata tego nie zrobili a powinni. Mam nadzieję że ma rację bo mimo wszystko nie chce żeby chodziła 2 rok do tej samej klasy . Mówi że uczyć się nie będzie bo nie jest jej to do niczego potrzebne. Ostatnio nawet na lekcje nie chce się logować. Tłumacze jej że szkoła mimo wszystko jest potrzebna nawet jeśli uczy się tam rzeczy które do życia nie są potrzebne to chodzi o to żeby zdobyć jakieś wykształcenie po to żeby mieć prace i za coś trzeba żyć ale ona i tak ma to gdzieś. Mogę zabrać jej wszystko laptopa zabawki itd a ona i tak się nie uczy. W początkowych klasach miała jeszcze jakieś chęci ale jak zobaczyła że praktycznie nic jej nie wychodzi to potem przestała się uczyć całkowicie. Co ja mam robić jak moja córka i nie może i nie chce się uczyć?
 3. To chyba jest już przesada żeby takie metody próbować
 4. Ja nie jestem rozczarowana samą w szkole nie byłam geniuszem ale do następnej klasy zdawałam bez najmniejszego problemu. Nie zdałam matury z polskiego ale skończyłam szkołe policealną i mam dobrą prace. Martwi mnie jej przyszłość bo jeśli nic się nie zmieni to prawdopodobnie będzie utrzymywała się z zasiłku który prawdopodobne ledwo na życie wystarczy.
 5. Ale do szkoły też będzie mogła chodzić i jednocześnie tam jakby już miała tak robić? Myślę że nawet do tego trudno będzie ją przekonać ale może się uda.
 6. Ona już raz powtarzała rok w 4 klasie i nic to nie zmieniło więc nauczyciele wpisali 2 chyba tylko po to żeby mieć święty spokój ale teraz znowu chcą ją zostawić i myślę że to zrobią jeśli chociaż na lekcje nie zacznie chodzić bo ostatnio już 2 tygodnie do szkoły nie chodzi i dalej nie ma zamiaru . Rozmowy nic nie pomagają. Psycholog jest nieskuteczny. Mnie martwi jej przyszłość to nie jest tak że ja mam wobec dziecka wygórowane oczekiwania. Sama mam tylko liceum i nawet matury z polskiego nie zdałam ale potem mam jeszcze tytuł technika po szkole policealnej i mam dobrom prace. Ona może zostać z niczym i co będzie się utrzymywać z zasiłku który prawdopodobne ledwo na życie wystarczy.
 7. Ja już byłam z nią u psychologa i nic to nie pomogło. Pierwszy raz jak miała robione testy ze względu na trudności w nauce. Drugi i trzeci raz jak całkowicie przestała się uczyć. Powinnam pójść więcej razy jeśli to w niczym jej nie pomaga ? Depresji na 100 % nie ma bo depresjia to nie tylko problemy w nauce a ona nie ma żadnych innych objawów takiej choroby. Ma koleżanki ale tylko te w szkole. Z jedną się spotyka poza szkołą. Ona jedyne co lubi to grać na laptopie malować się i ładnie ubierać to chyba wszystko.
 8. Co to jest OHP i jak to działa? Czy można chodzić i do szkoły i do OHP czy wybierać jedno albo drugie? Problem w tym że jej na niczym nie zależy a ja nie chce żeby powtarzała klase bo to tylko problem dla mnie a ona i tak pewnie zamiast zacząć się uczyć jak zostanie na drugi rok to będzie się zachowywać dokładnie tak samo. Testy w poradni też rozwiązywała tylko po to żeby mieć spokój ale myślę że wynik jest wiarygodny i faktycznie ma niskie iq. Nawet wcześniej jak była młodsza i się starała to jej umiejętności pozostawiały wiele do życzenia. Myślę że z wynikiem 77 uczyć dobrze się nigdy nie będzie ale gdyby nauczyciele widzieli u niej chęci odrobione zadania i sprawdziany pisane minimum na 2 to nie byłoby problemu ale ona nawet tego nie robi.
 9. Dodam że zalecenia z ppp nie mają sensu bo córka nie ma zamiaru ich wykonywać a zmusić się jej nie da
×