Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Wujaszek_Wania

Zarejestrowani
 • Zawartość

  80
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Wujaszek_Wania

  Trele morele

  "Cylebrytką" a nie żadną "celebrytką"!
 2. Wujaszek_Wania

  Trele morele

  Na Zanżibar jednak nie jadę. Okazało się, że to było dobre zimą. Teraz Zanżibar nie jest już popularny wśród cylebrytów.
 3. Wujaszek_Wania

  Trele morele

  A ze mną, Ale Chieca, ze mną to nie czujesz żadnego powinowactwa? Tylko dlatego, że postanowiłem zostać cylebrytką Nikol? Ze smutkiem muszę stwierdzić, że się mylisz. To nie są żadne trendy ale świadomy wybór w ramach akcji: "Free to be me."! Na razie jestem więc cylebrytką Nikol ale pewnie to jeszcze nie koniec. Uważnie obserwuję siebie. Uważnie i krytycznie. Zachowaj takt, Ale Chieca, i nie dopytuj się, kim albo nawet czym jeszcze zostanę. Przede mną barwne, pełne wyborów życie. A na koniec, z nieco innej beczki: możesz mi, z łaski swojej, podpowiedzieć, jak się wyciąga glanc (lukier) piątego stopnia?
 4. Wujaszek_Wania

  Trele morele

  Ja jeszcze nie wiem, co będzie, Najiwna. Jako cylebrytka nie mam jeszcze za wiele doświadczenia. Przypuszczam, że czeka mnie wielka kariera. Na razie muszę się wybrać na kilka miesięcy do ciepłych krajów. Cylebryci ciągle tam jeżdżą. Może Zażibar? Jak sądzisz? Będzie dobrze?
 5. Wujaszek_Wania

  Trele morele

  Dzień dobry. Stało się! Pierwsze koty za płoty! Zostałem cylebrytką o imieniu Nikol. Świat zawirował! Słońce rozbłysło jak supernowa! Wody się rozstąpiły a lądy zapadły! Trzęsienia ziemi, erupcje wulkanów i najprzeróżniejsze, niezwykłe zjawiska! Ech...
 6. Wujaszek_Wania

  Trele morele

  "Na oko i dość"! Cóż tu, Najiwna, komentować? Tym magnesem to se sama wyciągaj. Szczerze życzę powodzenia. A wykład w dziedzinie zesmażania ogórków na maśle do zupy ogórkowej kiedy, bo teraz muszę już iść. Do widzenia.
 7. Wujaszek_Wania

  Trele morele

  Miałaś unikać abstrakcji. Żeby odpowiedzieć, czy byłbym "szczęśliwy", wpierw musiałabyś powiedzieć, co to znaczy "szczęśliwy"? A wywiadów, jak każda klasowa cylebrytka mogę bez kłopotu udzielać na dowolny temat. Tematyka jest mi więc całkowicie obojętna.
 8. Wujaszek_Wania

  Trele morele

  Najiwna? Proszę Cię najpiękniej jak potrafię - unikaj w dyskusjach ze mną abstrakcji! Żebym w jakikolwiek sposób mógł ustosunkować się do Twojego pytania, musiałabyś mi najpierw jasno wyjaśnić, co to jest ten cały "świat wewnętrzny" oraz "świat zewnętrzny". I co oznacza "wzbogacanie świata wewnętrznego" (rozumiem, że przy pomocy literatury wszelkiej maści)? Zamiast brnąć w ślepe dowody, napisz mi lepiej: - jak otworzyć szafę bieliźniarkę, do której przepadł gdzieś kluczyć a nie ma zapasowego? na dobitek, w zamku zaryglowanej bieliźniarki, do której nie ma kluczyka, uwiązł odłamany kawałeczek sfabrykowanego domowym sposobem wytrycha? - czemu służy zesmażanie kisłowagego ogórka na maśle jako ingrediencji do zupy ogórkowej oraz na jakim etapie zesmażania należy poprzestać?
 9. Wujaszek_Wania

  Trele morele

  Ja przecież podałem motywy, które legły u podstaw mojego zamierzenia, Najiwna. Chyba cóś przeoczyłaś. Na wszelki wypadek zacytuję siebie samego: "Chcę być sławny, udziać ekskluzywnych wywiadów w kolorowych pismach dla kobiet i mieć dużo pieniędzy."
 10. Wujaszek_Wania

  Trele morele

  Wniosek w charakterze pytania brzmi: tylko po co? Będzie mądrzejsza od tego całego czytania? Zresztą mniejsza o to. Życzę małej Tośce najbardziej udanego, najszczęśliwszego życia. Ja dzisiaj, jak wcześniej zagaiłem, ja dzisiaj o czym innym.
 11. Wujaszek_Wania

  Trele morele

  A Tośka jest doskonałym przykładem mądrej kobiety, która, prawdopodobnie, nie przeczytała jeszcze samodzielnie żadnej książki. Wnioski narzucają się same.
 12. Wujaszek_Wania

  Trele morele

  Chcę być sławny, udziać ekskluzywnych wywiadów w kolorowych pismach dla kobiet i mieć dużo pieniędzy.
 13. Wujaszek_Wania

  Trele morele

  Dzień dobry. Postanowiłem zostać cylebrytką!
 14. Wujaszek_Wania

  Trele morele

  3,5 dla kogoś, kto się upiera, że dwa razy dwa jest siedem albo jeden i trzy czwarte, to zarobek wręcz doskonały. Proszę się więc, Najiwna, nie wygłupiać! Poza tym nauka bezlitośnie dowiodła, że kobieta nie powinna mieć zbyt wiele pieniędzy, bo to przewraca w jej babskiej głowie. Ponieważ sama jesteś kobietą, powinnaś doskonale rozumieć racjonalność tej obserwacji. Gwara góralska jest językiem niezwykle komunikatywnym a jednocześnie prostym i powszechnie znanym ze swojej urody. Św. pamięci ks. prof. Teszner zwykł był mawiać, że jeśli jakiejś filozoficznej tezy nie da się wyrazić za pomocą góralszczyzny, to nie jest to żadna filozofia ale pospolite i niezrozumiałe brednie.
 15. Wujaszek_Wania

  Trele morele

  Wszystko, Naiwna, co piszesz, wyczerpuje całkowicie założenia jednego z systemów logiki nieklasycznej a mianowicie systemu mocnej implikacji Ackermana. Wiem, że zabrzmiało bardzo mądrze ale, Najiwna, boję się konsekwencji użycia powszechnie zrozumiałej gwary góralskiej dla bardziej zrozumiałego zobrazowania problemu. A swoją drogą, Najiwna, mogę Ci skutecznie pomóc w definitywnym rozwiązaniu przynajmniej jednego problemu życiowego, proponując skorzystanie z mojej skarpety. Wypranej ale, uczciwie uprzedzam, nieco dziurawej.
×