Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Bezrobotna

Zarejestrowani
 • Zawartość

  477
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Bezrobotna

 1. Bezrobotna

  Co sądzicie o psychologach?.

  Tak wiem miałam nie odpisywać. Jak dobry to pomoże, jak zły nie. Byłam raz na wizycie u psychoterapeuty i to nie ona mówiła tylko ja miałam mówić cały czas, ale dużo mi w niej nie pasowało. Psycholodzy jak jeszcze chodzilam do szkoly dawali opinie. Nie było to po to żeby pomóc w problemie tylko żeby nauczyciele nie mieli problemu ze mną, a potem żeby mi ułatwić życie w szkole, ale to dopiero w liceum.
 2. Nie jesteś normalna. Ja jako bezdzietna to mogę z własnej chęci zaopiekować się siostrzenica, a nie obcymi których nie lubię. Możesz tak podrzucać bezdzietnym które chcą, ale nie mogą, ale to też nie za dobry pomysł. Skoro rodzic chciał dziecko to niech teraz sobie tą opiekę organizuje.
 3. U nas takie rzeczy robią chętni. Pytają czy przyjdziesz, ale jak się odpowie nie to nie ciągną tego dalej. Na wsi nie ma kościoła, a ołtarze w tamtej wsi robią Ci co obok mieszkają, ale też chętni i katolicy, nikomu by nie przyszło na myśl niewierzącego albo kogoś z innej wiary zmuszać do robienia ołtarzy. Do sprzątania kościoła jest kolejka i idzie się po 2 rodziny, ale jak się nie wie czy ktoś jest wierzący( Ci co sie dopiero wprowadzili) czy się wie że nie jest katolikiem to się go nie wpisuje na listę. Jak chce to potem sam się zapisuje. Przez lata moja rodzina ubierała kapliczkę, bo sobie wmówili że trzeba i nie pasuje a inni nie chcieli, ja mówiłam że nie pójdę, mama słuchała ojca, teraz nie było jej jak trzeba było ubrać i inni przyszli. Jak by nie ubrali i nie malowali to by się nic nie stało. Bali się ludzi czy nie będą gadać. Trawe kosza radny z sołtysem i strażacy. Jedyne co każdy ma pozamiatać piasek przy chodniku i chodnik, ale to też nie każdy robi. Tak że jak odmówisz nie będą więcej przychodzić, najwyżej sobie trochę pogadają.
 4. TO NIE JEST FANABERIA!!! Osoby z tymi chorobami, zaburzeniami sobie tego nie wymyśliły, to nie jest zależne od nich. Fanaberią to było urodzenie ciebie przez twoja matkę. Nigdy ludziom źle nie życzyłam, ale Tobie życzę żeby ta "fanaberia" ciebie kiedyś spotkała. Ciebie osobiście nie twoja rodzinę. Bo rodzina niczemu nie winna. I tobie kop w dupe się należy za takie gadanie.
 5. To może dopisz sobie jakieś dorywcze na czarno. Ja mam napisane: prace sezonowe w latach i od myślników napisane co robiłam. Tylko napisz coś takiego co byś mógł o tym potem opowiedzieć jakby co. Żeby było realne. Myślałam że to taka umowa że zatrudnili Cię konkretnie na te 10 miesięcy i nie podpisali nowej. Ale i tak masz chyba jakieś świadectwo pracy to tam pisze, że się umowa skończyła, a nie że się zwolniłeś. Pocieszę Cię mówią że osoby około 30 i tak nie będą miały emerytury. Z dorywczymi akurat chodziło mi, że jak popracujesz na dorywczych zobaczą, że coś robiłeś to wtedy łatwiej będzie na stałe. Osoby które znam tak zaczynały, ale fakt mieszkam daleko od miasta wojewódzkiego i tu mogą patrzeć na to inaczej. A i uważam że więcej niż ja, bo Ty masz te 10 miesięcy na papierze. A w moje prace na czarno mogą nie uwierzyć, bo nie mam konkretnych dat, tylko lata, bo to ta sama praca przez lata tylko parę razy do roku, po parę tygodni, dni w miesiącu. Dopiero po rozmowie ze mną można dojść do tego ,że faktycznie to robiłam, bo się znam.
 6. Czy wysyłać CV jeśli w ogłoszeniu o pracę jest mile widziana obsługa jakiś konkretnych narzedzi, prawa jazdy i posiadanie umiejętności( wszystko to razem lub tylko poszczególne)? Wymagane za to nie są żadne konkretne rzeczy, dyspozycyjność, zaangażowanie i inne co wszyscy mają. O co chodzi z umiejętnością obsługi komputera w pracy na produkcji i w sklepie? Co konkretnie trzeba umieć?
 7. Właśnie źle zadałam pytanie. Czy wysyłać CV jeśli nie mam tych umiejętności, które w ogłoszeniu są mile widziane? Czy to że się umie włączyć, wyłączyć komputer, coś napisać i używać internetu to jest to wystarczające jako umiejętność obsługi komputera do pracy na produkcji i/ lub do sklepu?
 8. Bezrobotna

  Kupcie mi bilet

  To nie czytaj. Biletu nie kupię, bo nie mam za co. Nie chcę by mi kupowano, bo nigdzie się nie wybieram.
 9. Bezrobotna

  Antykoncepcja a grzech

  Czy musisz we wszystkim słuchać kościoła? Jakbyś nie posłuchała lekarza tylko kościoła to już byś nie żyła. Ja uważam że żadno nie ma grzechu. Nic złego nie zrobiliście. Nie zabiliście nikogo. Po prostu nikt się nie narodzi. Kościół nie wie co mówi. Czy księża są lepsi, żeby Wam rozkazywać? PS. Jestem wierzaca w Boga, a nie w kościół.
 10. Nic nie kłam. Ja mam 30 w CV prace dorywcze od czasu skończenia liceum. Nie piszę gdzie, bo na czarno. Staż z urzedu pracy zaraz po skończeniu policealnej. To Ty masz więcej. Co byś nie pisał to i tak nic nie da. Jak moje dorywcze się nie liczą. Cały czas z roczną przerwą szukałam, nawet w czasie policealnej. Ale na pewno nie mów tego Bo to może Cię skreślać. Po prostu z doświadczeniem wygrywają. Może nie szukaj nic stałego tylko dorywcze, bo o nie łatwiej. Nie tłumacz się, że nie przedłużyli Ci umowy tylko, że na tyle była zawarta. Widzę to po swoich rozmowach inaczej to wygląda jak powiem, że staż był bez gwarancji zatrudnienia niż jak mówię, że wybrali kogo innego, czy nie zatrudnili mnie. Nie drążą. Może mieszkasz na zadupiu tak jak ja i gdzie indziej miałbyś lepsze szanse. Może w Twoim charakterze jest coś nie tak. Mi mówią, że nieśmiałość jest powodem niezatrudnienia. Może na rozmowach źle wychodzisz. A po za tym lepiej im zatrudnić kogoś młodszego, bo nie płacą podatków.
 11. 6 z religii i zachowania, 5 z w-f więc sprawna fizycznie, usługi żywieniowe 4 idź do zakonu.
 12. Jak był taki lekkomyślny żeby spłodzić to niech płaci.
 13. Bezrobotna

  Praca dorywcza a stypendium

  Nie wiem jak teraz ale z 10 lat temu ciotka dostawała stypendium za dobre oceny i pracowała normalnie na umowę. Bo to wtedy nie było zależne od dochodu to może i dalej nie jest.
 14. Ok Z widzenia to mnie nie poznasz, na szczęście mieszkam w drugim końcu Polski. Już się nie odzywam.
 15. Wiem, że tak jest. U mnie w okolicy jest taka firma co zatrudnia samych alkoholików. Oni nie raz zapija i nie przychodzą przez parę dni, ale i tak zostają, bo nikt inny nie chciałby tam pracować.
 16. Bezrobotna

  Proszę o odpowiedzi :)

  Ja bym się rozeszła. Jesteście różni, on się nie zmieni. On woli wieś, Ty miasto. Albo bym na początek wyjechała za pracą, może on przemyśli, a jak nie to może się to samo rozejdzie. Ale to ja bym tak zrobiła.
 17. Tylko u mnie według tego co wydajemy na rodzinę podzieliłam na żeby było na 1 osobę, oprócz internetu, prądu i telefonu. No i czasem większe wydatki to trzeba by było zostawić z poprzednich miesięcy to cześć rzeczy przeliczyłam ile to by było na miesiąc. 500 drewno 400zakupy 17 telefon 2 woda 25 szambo 200 prąd 50 internet 300 miesięczny 17 ubezpieczenie domu 30 nasiona na warzywa (reszta zebrana z poprzedniego roku) 1541 razem Ale to u mnie tak mniej więcej. Chyba ze o czymś zapomniałam i to tylko jeśli nie będzie nieprzewidzianych wydatków jak lekarz czy coś. I jak coś nie będzie kosztować więcej.
 18. Jeszcze zależy od rachunkow. Bo ja obliczyłam, że jakbym miała pracę niedaleko domu, lub w godzinach jazdy busów żeby nie płacić komuś za podwiezienie. Sadziłabym tak jak teraz swoje warzywa, przez to kupowała mniej, brała wodę że studni to dałabym radę. Ale te warzywa musiałyby urosnąć.
 19. To zrób prawo jazdy na samochód ciężarowy tam nic nie będzie przeszkadzać.
 20. Zależy gdzie mieszka i ile płaci za rachunki. Wynajem.
 21. Bezrobotna

  Czy warto oczekiwać czegoś od życia?

  Warto Tylko trzeba czasu. Nie można się poddawać. Mi też nie wychodzi. Ale myślę, że będzie dobrze.
 22. Bezrobotna

  Przegapienie życia

  Może nie przegapiłam, bo jeszcze czas. Ale przekładałam dużo rzeczy ze strachu, nawet drobnych i niektóre zrobiłam teraz. Dawno bym miała z głowy, bo nie było tak strasznie jak mi się wydawało. Szczególnie, że to normalne dla innych ludzi rzeczy. Załatwienia różne, zakupy i inne. Jeszcze mam trochę takich rzeczy. Pewnie jak się odważę to też będę miała myśli, że można było wcześniej. Ale namyśliłam, że muszę wszystko wiedzieć, na wszystkim się znać i nie pytać. Że źle wszystko będzie.
 23. Dlaczego tak jest że wysyłam CV do jakiegoś sklepu, większego lub mniejszego dostaje odpowiedz wysłaną automatycznie że wybrali innego kandydata i życzą znalezienia pracy czy jakoś tak ( nie wiem bo usunęłam te wiadomości), albo i nie ma odpowiedzi z tych mniejszych sklepów, a potem te ogłoszenia są odświeżane na drugi dzień lub wstawiane od nowa? Zrozumiałabym jakby wybrali kogoś innego lepszego, ale tak to wygląda jakbym była tylko jedyna chętną do pracy i była tak beznadziejna, że szukają dalej. Czy może szukają konkretnej osoby? Ale jest napisane, że bez doświadczenia. Nie rozumiem tego i dołuje mnie to.
 24. Bezrobotna

  Sklep odświeża ogłoszenie o pracę

  Dziękuję za odpowiedzi, za bardzo to brałam do siebie. Pewnie rzeczywiście jest tak jak piszecie.
 25. To jak juz skończyłaś technikum to znaczy że zdałaś egzamin zawodowy. Więc pracodawca powinien patrzeć na dyplom, a nie na świadectwo szkolne. Ten pracodawca był głupi.
×