Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Springday

Zarejestrowani
 • Zawartość

  266
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

594 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Springday

  Janek Śpiewak

  no on ciągle wrzuca info bez researchu i potem takie kwiatki wychodzą. Ważne, że pasuje do narracji lol
 2. Springday

  Babis, Tess, Gödel i terfy

  to jest akurat niestety typowe. Mężczyźni za wszelką cenę chcą mieć dostęp do kobiecych przestrzeni, zwykle z jakimiś złymi zamiarami, dlatego istnienie takich miejsc bez nich jest konieczne. No i niestety wiele libkowych, czy lewicowych chłopców się o to obrazi, bo no sorry oni też są mizoginami, podobnie jak spora część kobiet ma zinternalizowaną niechęć do kobiet
 3. Springday

  Janek Śpiewak

  no właśnie. Ale to jest taki jego stały wzór działania. Tu o coś randomowo oskarży feministki, tam neoliberałów, opozycję, lewicę itp. Wtedy to wyjątkowo głupoty pisał, bo pytał się też gdzie jest kościół w temacie alkoholu, a ja nawet jak wierząca nie jestem to wiem, że akurat jest to tam temat poruszany.
 4. Springday

  Janek Śpiewak

  troszkę śmieszne jest to wrzucanie wiadomości, które są na dobrą sprawę tylko dowodami anegdotycznymi jak to na zachodzie jest lepiej itp. no w jednym miejscu pracodawca będzie spoko w innym nie. Tak samo jak w Polsce. Wystarczyły mi 2 minuty w google, by znaleźć masę artykułów i badań, że no jednak w UK problem istnieje i jest silny
 5. Springday

  Celebryci i gwiazdy ma zywo

  ja pracowałam w miejscu, które ją bardzo dobrze zna i gdzie mi już na samym początku powiedziano, że w stosunku do niej trzeba być bardzo asertywnym i nie dawać sobie wchodzić na głowę i jak coś chce to ma mi od razu dać hajs, więc stosowałam się do zaleceń przez to ona mnie nie lubiła niestety nie każdy zdaje sobie z tego sprawę i wiem, że z jednej restauracji wyniosła zastawę, bo chciała w taki sposób zjeść na wynos, a potem nie zwróciła. Babka która jej pozwoliła miała potem duże kłopoty u szefa.
 6. Springday

  Celebryci i gwiazdy ma zywo

  Słynna restauratorka to tragiczny człowiek, serio nie da się wytrzymać, nie chce jej się płacić za usługi i nie szanuje ludzi. Za to jej dzieci spoko bardzo. Katarzyna Figura jest mega sympatyczna i spokojna. Zawierucha i Dygant bezproblemowi.
 7. Springday

  Babis, Tess, Gödel i terfy

  w USA i chyba UK poszły już jakieś pozwy przeciwko lekarzom, którzy prowadzili model afirmatywny i nie starali się wykluczyć, że chęć tranzycji jest podyktowana np. trudnościami w okresie dorastania, autyzmem itp. tylko bez zastanowienia zgadzali się na tranzycję dzieci. Stąd pewnie to przebudzenie i wśród i naszych psychiatrów, bo zaczynają rozumieć, że i ich mogą dosięgnąć konsekwencje. Szkoda, że tak późno
 8. Springday

  Janek Śpiewak

  btw to trafiłam na post Staśko na fb z sierpnia, gdzie krytykowała Janka za kłamstwo, że mówi, że przed nim żadna feministka nie zajmowała się problemem alkoholu, bo dosłownie chwilę wcześniej ona sama to robiła na swoich społecznościówkach i tam w komentarzach jeden facet napisał "Byłem w Miasto Jest Nasze jak śpiewak nie uszanował decyzji walnego, jebnął focha, wyszed z organizacji, ukradł fanpage i grał na rozbicie stowarzyszenia. Potem byłem w zarządzie min i uczestniczyłem w sprzątaniu po jego zabawach. Potem aktywnie przeciwciałem w ramach stowarzyszenia wystawianiu śpiewaka jako kandydata na prez warszawy. Za każdym razem Janek prezentował spójny, nie zostawiający wątpliwości wizerunek i podejście do ludzi które dla mnie było totalnie egzotyczną bejozą." no takie mam jego wrażenie od jakiegoś czasu, człowieka autorytarnego, który wszystko chce mieć dostosowane do swojej wizji, mimo że ewidentnie czasami gada takie głupoty, że przydałby się lepszy research. A i ewidentnie kariery politycznej nie zrobi, bo tam trzeba umieć chodzić na kompromisty itp.
 9. Springday

  Babis, Tess, Gödel i terfy

  tu nie o Hostii chodzi chyba, tylko o babkę co pisała kiedyś książkę ze Staśko, a teraz się incelami zajmuje
 10. Springday

  Janek Śpiewak

  Chłop jest zdrowo oderwany od rzeczywistości. Banan mieszkający całe życie w centrum Warszawy dziwi się, że nie każdy może spełniać swoje marzenia i studiować gdzie chce, no życie. Kurde no, nawet za PRLu nie każdy był w stanie studiować, utopijne jest mówić, że będzie inaczej. I tak w Polsce nie mamy tak źle jak w takim USA, czy UK, gdzie za studia trzeba zawsze płacić. I tak, ludzie z dziećmi są pod pewnymi względami dyskryminowani, w innych kwestiach często są traktowani ulgowo i nie, rzeczywistość nie jest tak czarno-biała jak mu się wydaje. Ale skąd ma to wiedzieć, jak chyba dnia w normalnej robocie w życiu nie przepracował? A wysłałabym go na taką reedukację, ciekawe czy byłby taki zachwycony, gdyby miał dowalone więcej roboty za kogoś, bo tej osoby ciągle nie ma w pracy. I trochę naiwne jest jego przekonanie, że wszystkie problemy i konflikty na świecie znikną, gdy obali się kapitalizm. Mówię to jako lewaczka. No ale czego ja oczekuję od populisty Serio czekam, aż więcej ludzi zobaczy, że to człowiek, który zapragnął robić karierę jako influencer zaangażowany społecznie i wcale nie jest takich wojownikiem i ich reprezentantem jak próbuje udawać. Bo wiecie napisanie na stories, że kobiety są dyskryminowane itp. nic nie kosztuje, to tylko sygnalizowanie cnoty. No i to jest jednak wyjątkowo zabawne, że tak ucieka przed płaceniem podatku, a przecież to w taki sposób realnie wspiera się budowę nowych żłobków, szkół, szpitali itp. Wychodzi na to, że większym wsparcie matkom dostarczają zwykli Polacy uczciwie płacący podatki, nawet ci, którzy dzieci nazywają kaszojadami. Nie wierzę, że ludzie tego nie widzą. Właśnie widzę najnowszy kafelek, gdzie Janek płacze, że Mentzen praktycznie sprywatyzował ochronę zdrowia (niby jak? przecież typ nawet w parlamncie nie jest lol), przecież to jest taka obłuda ze strony Singera, że masakra.
 11. Springday

  Ania bez doktoratu, ale z mieszkaniem

  widzę, że jej działalność weszła w etap spirytualno-religijny, nic dziwnego, że tak krytykowała kościół, wszak teraz to duchowa konkurencja w walce o dusze. Ktoś kogo obserwuję porównał cenę za ebooka o obfitości do tacy w kościele, że daje się tyle co łaska i w sumie lol Rydzyk byłby dumny. No bo tak btw nie ma się co dziwić, większość ludzi ciągnie do różnego rodzaju mistycyzmu, od zawsze tak było i od zawsze znajdowały się osoby, które robiły na tym pieniądze.
 12. Springday

  Wielodzietne influencerki

  chodzi mi o takie rzeczy jak np. pomoc finansowa dla dzieci, gdy jakieś chce wyjechać do szkoły średniej do innego miasta/na studia i potrzebuje pomocy finansowej itp. Ja z podziałem majątku po rodzicach, wiadomo im więcej dzieci, tym mniejszą część każde dostaje. Serio zastanawiam się jak zachować w przypadku dużej gromadzki dzieci sprawiedliwość tak pod względem materialnym, szczególnie, gdy są starsze. Jak one same to widzą i oceniają. Ja wiem, że są rodziny wielodzietnie np. z rodzicami milionerami, ale nawet tam często jest walka kto przejmie firmę, jak podzieli się majątek itp.
 13. Springday

  Wielodzietne influencerki

  a mnie oprócz uwagi rodziców w takich dużych rodzinach zastanawia walka o zasoby pomiędzy dziećmi, zwłaszcza jak są już nastolatkami, czy wchodzą w dorosłość
 14. Springday

  Babis, Tess, Gödel i terfy

  dlatego dla mnie nazywanie jej aktywistką to za dużo, bo to po prostu troll
 15. Springday

  Babis, Tess, Gödel i terfy

  szczególnie to widać właśnie po tych aktywistach z internetu, oni głównie to siebie promują. No i Babis o ile na sztuce czy popkulturze się zna, to jak zaczyna mówić to ma się wrażenie, że nie zna nawet podstaw jak Marks. No i taki Śpiewak czy Staśko przy wszystkich swoich wadach i atencyjności jednak poza mediami społecznościowymi też działali, oboje pamiętam pomagają u Ikonowicza czasami, a Kasia? Kojarzycie coś?
×