Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Kinga1001

Zarejestrowani
  • Zawartość

    40
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Zaufaj paniom w żłobku. Poradzą sobie. Te pierwsze dni z pewnością nie będą złe. Dziecko jeszcze nie wie o co chodzi więc nie będzie się buntować. Przygotuj się, że później może być gorzej. Szczególnie, że nie planujesz prowadząc dziecka codziennie. Mój syn najbardziej buntuje się po weekendzie i każdym wolnym. Nie rozumie czemu wczoraj mama była cały dzień a dziś musi iść do dzieci.
  2. Córkę zostawiałam 6 lat z płaczem. Od żłobka do końca przedszkola a i w 1 klasie się zdarzało. Dzieci tak mają. Teraz syn zaczął żłobek i znów zaczynają się cyrki mimo, że wcześniej szedł do wszystkich na ręce. Musisz to przetrwać. W większości przypadków to mija.
  3. Kinga1001

    Żłobek

    Odpowiedziałaś a nie sama na pytanie. Co miejsce to inne warunki i koszty. Musisz podpytać w konkretnym żłobku, o którym myślisz.
  4. Medycyna zrobiła ogromny postęp, także dzięki szczepionkom. Nie jestem antyszczepionkowcem. Ja po prostu mówię o zachowaniu zdrowego rozsądku i własnego rozumu. Nie trzeba daleko szukać w historii. Pamiętasz rok 2020? Pamiętasz późniejszą nagonkę na szczepienia? A dziś w Stanach składane są pozwy zbiorowe przeciwko koncernom farmaceutycznym. Lekarz nawet najlepszy też wie tyle ile mu powiedzą, a na moich dzieciach nikt eksperymentów nie będzie przeprowadzał.
  5. Przed każdym szczepieniem dziecko bada lekarz ale ja nie zaprowadzę do lekarza dziecka co do którego mam wątpliwości. Bo dla niego w 90% nie będzie problemu, a to może przynieść skutki różne. Wcale nie twierdzę, że np autyzm jest po szczepionkach, bo tego nie wiem. Ostatnio czytałam ciekawy artykuł wiążący autyzm z popularyzacją antykoncepcji hormonalnej. I tu przecież też tego nie jestem w stanie ani zanegować ani potwierdzić. Starsze moje dziecię wylądowało nagle po pierwszej szczepionce w szpitalu na zapalenie płuc a przecież podobno było zdrowe i badane. Od tamtej pory to ja jestem pierwszym filtrem decydującym co dalej i jakoś szczęśliwie nam się udaje.
  6. Poruszanie tematu szczepień na forum wieszczy burzę. O szczepieniach nigdy nie dowiesz się prawdy, możesz tylko wnioskować po tym co widzisz gołym okiem. Szczepienia zmieniły świat, wyeliminowały wiele potencjalnie groźnych chorób. Mimo to uważam, że nie są one obojętne dla stanu naszego organizmu. Sama aktualnie szczepię dziecko i robię to z wielką obawą ale też ze świadomością, że to jest potrzebne. Mój mam nadzieję dobry patent na szczepionki to: to ja decyduję kiedy moje dziecko jest szczepione, nie lekarz, bo lekarz np. nie ma problemu ze szczepieniem dziecka z katarem. Idę na szczepionkę tylko wtedy gdy sama wiem, że dziecko jest zdrowe w 100% żeby szczepionką nie obciążać i tak obciążonego organizmu. I modlę się żeby jakoś to było. Najbliższe szczepienie mam jutro.
  7. Nie powiem, że mleczak więc nie szkoda ale zawsze lepiej niż jakby stałą jedynkę wybił. Z własnego doświadczenia powiem, że córka miała prawie wybitą mleczną jedynkę. Ruszała się i zmieniła kolor. Uważałyśmy na nią i się ustabilizowała, złapała normalny kolor i wypadła w swoim czasie.
  8. Tak, rozszerzasz dietę od 6 miesiąca ale w tym co mówi Twoja mama też jest jakiś sens i logika. Mój syn teraz ma prawie 9 miesięcy nie idę z rozszerzaniem mu diety jakoś zawrotnie szybko, bo głównie bazuję na słoiczkach świecie wierząc, że ktoś to przebadał. Bardzo chciałam rozszerzać od 6 miesiąca ale mi nie wyszło. Pewnego dnia miałam już dość tego, że moje dziecko ciągle je i kupiłam mu słoiczek marchewkę. Powinno się zacząć od kilku łyżeczek a mój syn zjadł prawie cały słoik. Sam łapał mnie za rękę i wpychał sobie łyżeczkę do buzi i od tamtej pory cudownie zaczął jeść 6 posiłków na dobę. Wnioskuję, że jednak był głodni i potrzebował czegoś innego. Każde dziecko jest inne to Ty znasz swoje dziecko i wiesz czy jest gotowe zacząć rozszerzanie diety.
  9. Soków nie zleca się podawać do roku. Można oczywiście podawać samodzielnie przygotowane obiadki. Ja wybieram gotowe dania bo wierzę, że ktoś wcześniej przebadał produkty z których są przygotowane. Nie chcę ryzykować, nie wiem skąd są produkty które kupuje w sklepie a do dobrego sklepu z eko żywnością nie mam w okolicy dostępu. Synowa w konsultacji z lekarzem zrobi co najlepsze dla jej dziecka. A tak dla uspokojenia Twoich nerwów. Znam chłopaka, dziś już nastolatka, który do 2 roku życia praktycznie był na mleku bo słabo mu cokolwiek smakowało i wyrósł duży i silny
  10. Myślę, że powinnaś zaufać lekarzom i przede wszystkim synowej w kwestii żywienia wnuczki.
  11. Nie wiem jak jest w kraju, w którym przebywasz ale ja po prostu idę do sklepu do działu z żywnością dla niemowląt. Jak na czymś pisze, że jest dla dzieci od np. 6 miesiąca to dla mnie znaczy to, że ktoś to przebadał i jest to bezpieczne dla dzieci w tym wieku. Na opakowaniu zazwyczaj jest opisany sposób podania. Ja dopiero jestem na początku rozszerzania diety więc nie podaję wszystkich nowości na raz mimo, że moje dziecko jest do tego bardzo chętne.
  12. Mój syn, aktualnie po 6 miesiącu potrafi zjeść słoiczek 190 jak mu zasmakuje. Zazwyczaj takiego słoiczka niedojda. Oprócz tego raz dziennie je kleik kukurydziany a tak to mleko. Waży bardzo dobrze. Ręka boli od noszenia
  13. Według Twoich kryteriów moje starsze dziecko wychowało się bez obojga rodziców, bo w żłobku było codziennie do 17 a w przedszkolu do 16. Jakoś nikt jej z tego powodu do domu dziecka nie zabrał więc znaczy to, że chyba Twoje rozumowanie jest błędne. A moje dziecko wychowało się w normalnej rodzinie gdzie rodzice pracują żeby temu dziecku nic nie brakło. I tak pewnie było w twoim przypadku. Doceń, że twoja mama ciężko pracowała na Twój chleb i ciesz się, że miałaś babcie, która mogła jej pomóc zająć się Tobą.
  14. Część dziewczyny, jak czujecie się już za połową ciąży? Może ktoś dołączy?
×