Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Marda89

Zarejestrowani
  • Zawartość

    14
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

2 Neutral

O Marda89

  • Urodziny 19.11.1989

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia zdrowotnego dla osób bezrobotnych bez prawa do zasiłku. Czytałem info że od 1 stycznia tego roku urząd pracy nie płaci składki na ubezpieczenie zdrowotne ale niby nadal przysługuje. Nie wiem o co w tym chodzi że nie mają obowiązku odprowadzać za mnie tej składki co miesiąc. Czy to chodzi że w razie choroby wizyty u lekarza bezrobotny musi sam pokrywać koszty leczenia? Bo zgłaszają do Zus tylko że nie mają obowiązku płacić składek. Czyli teraz to Nfz pokrywa te koszty jak z budżetu państwa nie płacą ?
  2. Jaki zawód wybrać żeby nie było ciężko trudno nie było dużych wymagań i coś gdzie nie ma wysiłku fizycznego. Tak żeby nie trzeba było mieć specjalnych umiejętności sprawności fizycznej albo że trzeba ciężko robić. Bo u mnie dużo ogłoszeń jest w mojej okolicy do pracy typu operator maszyn albo pracownik linii produkcyjnej czy magazynier albo oferty na kontrolera jakości czy na pakowacza. Nie wiem bo nie miałem doświadczenia w takiej pracy nie wiem czy taka praca jest bardzo ciężka i duży wysiłek? Bardzo tam trzeba się zmęczyć i jakieś szczególne mieć wymagania żeby się znać jak się pracuje jako operator maszyn albo taki pracownik linii produkcyjnej? Czy tam bardzo jest ta praca wymagająca wysiłku fizycznego albo sprawności fizycznej? Czy trzeba bardzo tam się narobić? Nie wiem czy bym się nadawał bo nigdy na hali nie robiłem na żadnych maszynach albo na jakiejś linii produkcyjnej gdzie się pakuje. Nie wiem co wybrać albo czy tam bym sobie poradził i czy tam bym nadążał? Bo tam trzeba dźwigać albo układać jakieś przedmioty ciężkie? Czy taki magazynier albo jak jest ten operator maszyn czy pracownik linii produkcyjnej to raczej trzeba tam mieć odpowiednią wiedzę w tej pracy? Czy duża tam odpowiedzialność jest albo pewnie praca stojąca że ciągle się stoi na nogach w jakiejś hali i robi przy jakiejś maszynie? Nie wiem czy jak ktoś raczej nie ma siły robić fizycznie i nie ma sprawności fizycznej to aplikować na takiego magazyniera albo na operatora maszyn lub pracownika linii produkcyjnej? Czy jednak to praca gdzie trzeba być sprawnym i wytrzymały ? Bo nie wiem czy może wybrać tego kontrolera jakości ale nie mam też raczej doświadczenia w tej pracy ani zdolności. Nie wiem czy bym odnalazł się na takim stanowisku i dał sobie radę podołał. Czy ktoś może ma doświadczenie zawodowe w takiej branży jak magazynier, operator maszyn, pracownik linii produkcyjnej czy kontroler jakości to może coś doradzić? Czy jak ktoś nie ma daru do pracy fizycznej do wysiłku fizycznego to takie zawody wybierać? Albo na pakowacza jeszcze jest coś takiego robotnik gospodarczy ale to chyba też raczej robota fizyczna i taka gdzie jest potrzebna sprawność. Czy wybierać taka ofertę jak jest na takiego pracownika gospodarczego jeśli nie mam sprawności fizycznej? Bo nie wiem czy bym podołał i miał siłę tam coś zrobić. Tak samo nie wiem czy mam zdolności do pracy na magazyniera lub tego operatora maszyn bo nigdy nie miałem z tym styczności nie byłem w takiej branży. Nie miałem nigdy do czynienia z takim zawodem nie wiem czy bym się tam odnalazł i dał sobie radę. Czy to bardzo jest ciężka praca i duży wysiłek fizyczny? Bo raczej ja nie mam siły do pracy gdzie się ciężko pracuje na hali. Do tego nie wiem czy mam zdolności do pracy na linie produkcyjną i czy tam bym pasował na takie stanowisko? Co więc zrobić bo ja nie mam w tej pracy zielonego pojęcia co tam się robi.
  3. Witam, mam takie pytanie może są tutaj osoby które korzystają z usług urzędu pracy? Chodzi o sprawę ubezpieczenia zdrowotnego gdyż od 1 stycznia tego roku urząd pracy ma nie opłacać składek na ubezpieczenie zdrowotne za osoby bez prawa do zasiłku. O co z tym chodzi że taka składka nie będzie opłacana miesięcznie do Zus? Co mam przez to rozumieć że nie będą opłacać? Bo mimo tego jednak ubezpieczenie zdrowotne przysługuje z urzędu pracy tylko że nie muszą płacić za mnie składek od 1 stycznia. Czyli co to zmienia postać rzeczy jak nie opłaca budżet państwa tej składki ?
×