Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Misja rzeczywistości nie u

Zarejestrowani
  • Zawartość

    111
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez Misja rzeczywistości nie u


  1. 1 godzinę temu, AbsolwentChoroszczy napisał:

    Jakim trzeba być piwniczakiem i fobikiem żeby wyjścia z domu traktować jako misje i przeżywać na forum. O podnieta karynami bezgustnymi nie wspominam przez litość.

    Ludzie mówią "załatwić sprawy" ja to nazywam "misje rzeczywistości" bo jestem graczem 3 dekady. 


  2. 11 minut temu, Klitek napisał:

    Jak to?

    Normalne 

    Prawo do świadczeń finansowanych z budżetu państwa mają:

    osoby, które posiadają obywatelstwo polskie i nie ukończyły 18. roku życia

    kobiety, które posiadają obywatelstwo polskie, mieszkają na terytorium Polski i są w okresie ciąży, porodu lub połogu (do 42. dnia po porodzie)

    osoby nieubezpieczone spełniające kryterium dochodowe uprawniające do otrzymywania świadczeń z pomocy społecznej – na podstawie decyzji wójta (burmistrza, prezydenta) gminy właściwej ze względu na miejsce zamieszkania tej osoby

    osoby, które były narażone na choroby zakaźne takie jak błonica, cholera, czerwonka, dur brzuszny, dury rzekome A, B i C, nagminne porażenie dziecięce lub zaraziły się nimi

    osoby uzależnione od alkoholu i narkotyków – w zakresie leczenia odwykowego

    osoby z zaburzeniami psychicznymi – w zakresie psychiatrycznej opieki zdrowotnej

    posiadacze Karty Polaka – w zakresie korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej w stanach nagłych, chyba że umowa międzynarodowa, w której Polska jest stroną, przewiduje zasady bardziej korzystne.

    Dzieci mają czasem własny tytuł do ubezpieczenia (np. renta), niezależnie od tego, czy rodzice (bądź inni opiekunowie prawni) są ubezpieczeni.

    Obowiązkowe składki zdrowotne pobierane są przede wszystkim przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (m.in. z wynagrodzeń, rent i emerytur), a następnie przekazywane do NFZ.

    W razie stanu nagłego zagrożenia zdrowotnego każda osoba – niezależnie od tego, czy jest ubezpieczona, czy nie – ma prawo do natychmiastowej pomocy medycznej. Nie zawsze jest to jednak pomoc bezpłatna.

×