na wołyniu to może 10% polaków było. ukraińcy wybili tam osadników żydowskich takich samych dzikusów jak są w palestynie, a nie polaków, a polacy co tam byli to parobkowie żydowscy do pracy w szabas. później żydzi wprowadzili narracje w której jakoby ukraińcy mordowali polaków aby skłócić dwa białe narody.