Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Piotrfeniefuioweffwejuwefj

Zarejestrowani
 • Zawartość

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnio

  Nigdy

Reputacja

0 Neutral
 1. Piotrfeniefuioweffwejuwefj

  Czytanie Pisma Świętego

  Mnie nie było na kolędzie, bo byłem w pracy, ale ksiądz zostawił dla mnie ładny obrazek z Janem Pawłem II
 2. Piotrfeniefuioweffwejuwefj

  Czytanie Pisma Świętego

  Co do tematu spowiedzi i innych (niektórych) KK, jak i inne wyznania dosyć swobodnie interpretują wiarę. Każdy ma prawo wyznawać Boga po swojemu, o ile zachowuje się tak, jak on od nas żąda. Chociaż gdybyśmy mieli się trzymać Pisma Świętego słowo w słowo to musielibyśmy się chyba obrzezać. ;) Przepraszam, że rzadko tu zaglądam, ale niestety czasu nie ma, dużo pracy. Przykre jest, że temat wiary wywołuje w ludziach niektórych agresję. Co do kuszenia szatana, kolega, który zmienił tryb życia, zszedł ze złej grogi, mówił, że śnił mu się diabeł pod postacią kota z czerwonymi oczami, który mu powiedział "myślisz, że uciekniesz" czy coś w tym stylu.
 3. Piotrfeniefuioweffwejuwefj

  Samotny sylwester (Poznań)

  Jeśli się nikogo nie ma z kim można spędzić sylwester, można iść do teatru. Ja tak zrobiłem i mogę powiedzieć, że to był jeden z moich najfajniejszych sylwestrów. Ostatecznie, niezależnie od wieku, nie każdy musi lubić huczne bale i tańce :).
 4. Piotrfeniefuioweffwejuwefj

  Czytanie Pisma Świętego

  Cześć, witam was wszystkich, którzy już zapewne na swój sposób, powitali nowy 2014 rok i korzystając z okazji chciałbym wam życzyć by był lepszy niż poprzedni, byście zyskali w nim to czego sami najbardziej pragniecie. :) Cieszę się że w temacie toczy się dyskusja. Co do tej spowiedzi, zgadzam się. Ja nie potrzebuję księdza by wyznać swoje grzechy, Bóg je przecież widzi cały czas kiedy je popełniam. Tu chodzi po prostu o skruchę. Jak się wyśpię to przeczytam artykuły na podanej stronie (tej na serwerze republiki) i zobaczę czy trochę rozjaśnią moje wątpliwości. Wnioski będę musiał wyciągnąć sam. Jeszcze raz, wszystkiego dobrego :)
 5. Piotrfeniefuioweffwejuwefj

  Czytanie Pisma Świętego

  "kara za grzechy jest SMIerc a nie zadne pieklo czy co tam inne ,a poniewaz jestesmy grzeszni nas tez spotka smierc" Ale jak w takim razie wyjaśnić te rozdziały Pisma Świętego, które wprost o piekle mówią ?
 6. Piotrfeniefuioweffwejuwefj

  Czytanie Pisma Świętego

  Kiedy idę do kościoła to czuję się tam źle. Po prostu tak mam. Miałem iść do spowiedzi i komunii, jak byłem u chrześniaka. No i poszedłem, wyspowiadałem się, przyjąłem komunię.Czułem się nieswojo. Że to miejsce, Ci ludzie, że to wszystko jest fałszywe. Dobrze się poczułem dopiero jak wyszedłem z kościoła. Kościół zawsze mi się kojarzył ze straszeniem i fałszywością dużej części wiernych. Ale te uczucia ciężko opisać. I brzydzę się tej wody święconej przy wejściach do kościoła dotykać. Jak się przeżegnałem to musiałem długo łapy myć. Pełno zarazków.
 7. Piotrfeniefuioweffwejuwefj

  Czytanie Pisma Świętego

  Cześć Broken ;) Ja czytam po kolei, ale nawet nie próbuje pamiętać tych imion, ponieważ nie jest to książka, z której uczę się na pamięć. Czytając Pismo Święte odczuwam po prostu wewnętrzny spokój. Do kościoła nie chodzę, ponieważ zwyczajnie nie odczuwam takiej potrzeby :). W Boga wierzę, ale nie muszę wierzyć przez pośrednika, ale oczywiście jak mantrę powtarzam, że szanuje ludzi, którzy potrzebują chodzić do kościoła ;)
 8. Piotrfeniefuioweffwejuwefj

  Czytanie Pisma Świętego

  Zapraszam wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w temacie, do opisywania swoich przeżyć związanych z Pismem Świętym czy ogólnie wiarą :).
 9. Piotrfeniefuioweffwejuwefj

  Czytanie Pisma Świętego

  Ja też właśnie najchętniej czytam przed snem Pismo Święte. I tak jak pisałem już, kiedy zakładałem ten temat czuję wtedy ciężko do opisania ulgę. gdybym nie zaczął czytać pisma świętego to pewnie nie próbowałbym wierzyć. Zanim nie zacząłem czytać to nie uśmiechało mi się chodzić do kościoła, zawsze uważałem, że daje więcej strachu niż nadziei. A strachu w swoim życiu miałem dość. Z Pismem Świętym jest odwrotnie. Ale widzę, że nie tylko ja odczuwam to ;).
 10. Piotrfeniefuioweffwejuwefj

  Czytanie Pisma Świętego

  * poczytać, nie popisać, przepraszam, pomyłka. Lecę spać. Trzymajcie się i do usłyszenia, będę zaglądał do tego tematu :)
 11. Piotrfeniefuioweffwejuwefj

  Czytanie Pisma Świętego

  A poza tym piekło nie czeka tych według pisma świętego, którzy są dobrzy, ale tych, którzy robią źle. Jest jeszcze czyściec, ale musiałbym się douczyć w tej kwestii, mam trochę linków, które dostałem min. na tym forum, będę musiał je sobie popisać :).
 12. Piotrfeniefuioweffwejuwefj

  Czytanie Pisma Świętego

  Według tego co uczyli kiedyś na religii, Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze. Wygląda też na to, że piekło jest Twoim wyborem, a nie Boga, bo on dał Ci wolną wolę. Ja tak to zrozumiałem.
 13. Piotrfeniefuioweffwejuwefj

  Czytanie Pisma Świętego

  Pozdrawiam i wszystkim dyskutantom życzę dobrej nocy, może nie powinienem tak czytać Pisma Świętego od dechy do dechy, ale takie przyzywczajenie czytelnicze :)
 14. Piotrfeniefuioweffwejuwefj

  Czytanie Pisma Świętego

  Dziękuje wam uprzejmie za te fragmenty, zapoznam się z nimi później :). Aktualnie cały czas jestem w trakcie czytania Starego Testamentu. :)
 15. Piotrfeniefuioweffwejuwefj

  Czytanie Pisma Świętego

  Ja znam wielu bardzo porządnych księży, którzy czują powołanie i robią wiele dobrego, neistety znam też takich, którzy traktują bycie księdzem jako sposób zarobkowania. Ja do kościoła nie chodzę, mam jednak dla tych, którzy tego potrzebują szacunek. Interesuje mnie nauka kościoła, stąd zainteresowanie tym czemu Kościół mówi o pieklem którego istnienia nie potwierdza Pismo Święte.
×