Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monika1976

Duphostan -kto brał?

Polecane posty

Gość writerka
gin przepisał mi go na wywołanie miesiączki, bo nie miałam jej przez 2 miesiące, jutro kończę brać i zobaczymy jakie będą efekty... Aha i jak widziałam wcześniej tak samo muszę brać 2 tabletki dziennie... A co do zastosowania, to warto poczytać ulotkę, jest tam napisane w czym pomaga ten lek (m.in. wywołanie miesiączki, silne bóle menstruacyjne, obfite krwawienia itp). Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może ja
mi lekarz tez przepisał na wywołanie miesiączki-miałam brac 2x dziennie po 1 tab.ale nie zdążyłam wziąć żadnej bo w końcu 63 dc dostałam miesiączkę.miałam robione badania hormoalne,betę,morfologie itp-badania wyszły w normie.miałam również usg i wyszło że 50 dc mialam owulację...powiedział tez że sa kobiety które maja 90 dniowe cykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja z kolei mam 22 lata i mialam strasznie nie regularny okres potrafiłam nie miec nawet rok czasu... Zdecydowałam sie isc do gin dopiero nie dawno!!Mój błąd za późno! Zrobił jedno badanie po wynikach mi powiedział,że mam jakies zmiany w jajniku ( w ogole to mnie czasem on boli po prawej stronie) Dał mi ten lek na wywołanie miesiączki dokładnie Duphaston (Dydrogesteronum) kazał brać 2 razy dziennie narazie biorę juz 3 dzień i narazie mi nic nie jest żadnych złych objaw zobaczymy co bedzie dalej aż sie boję ale cóż trzeba to trzeba:/ Mam nadzieje, że wszystko wróci do normy, albo może być tylko gorzej! A i lekarz stwierdził po badaniach, że jestem strasznie rozkojarzona hormonalnie nie wiem co to znaczy on tam wie... Piszcie ludzie na ten temat zawsze poczytam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletta..
ja rowniez biore Dupohstan na wywolanie miesiaczki bo nie mialam jej od listopada.biore juz 7my dzien i nic sie nie dzieje jeszcze 3 i bede czekac mam nadzieje ze sie pojawi..ale na tym u mnie sie nie konczy bo rowniez lekarz wykryl u mnie wirus hpv i strasznie sie boje i jestem zalamana bo mam isc na badanie ktore okresli jaki to wirus mam nadzieje ze nie grozny ale kto tam wie jaki..strasznie sie boje..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to jest wirus raka szyjki macicy nie martw sie bedzie dobrze u ciebie chociaz lekarz zrobil konkretne badania a u mnie nic tylko jedno i nic wiecej ja poszłam na kase chorych a ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletta..
dzieki ale jak tu sie nie martwic..ja bylam prywatnie u lekarza ale powiem ci ze poł roku temu chodzilam do innego i powiedzial mi ze jestem zdrowa zadnych badac konkretnych nie robil tylko tabletki mi dawal wiec poszlam do tego obecnego i od razu komplet badan i wszystko wiadomo a tamtem jak by mnie nadal leczyl to by mnie do grobu doprowadzil..ale co z tego jak i tak jestem zalamana..a ty moze idz do innego tak z ciekawosci co powie moze inaczej cie zdagnozuje widzisz jaki ja mialam przypadek..lekarz a lekarz..:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, ale na prywatnego to trzeba miec kasy wydawac 100 zł za prywatnego za każda wizyte i plus pewnie za badania szok :/ moze dobrze ze poszłaś za wczasu wszystko wyleczysz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia3788
Cześć dziewczyny! Ostatnio bardzo zaczęłam sie martwić bo okresu nie miałam od 4 miesięcy. Poszłam do lekarza i pani ginekolog wypisala mi Duphaston własnie na wywołanie miesiączki. Jednak przed wypisaniem zrobiła mi USG. Okazało sie, ze mam szescio centymetrowa torbiel(cyste) na jajniku. Podobno ten okres ma być bardzo obfity i może boleć wiec sie trochę boje... Duphaston mam brać 10 dni po dwie tabletki dziennie. Na razie jestem w 4 dniu kuracji. Dodam, ze mam 13 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vbgtyhda
Lekarz zapisał mi Duphaston wczoraj. Po jeden tabletce nastąpiły krwawienia, a dziś rano pojawił się okres. Dosyć szybko, ale ja się cieszę. Dodam, że miesiączki nie miałam 50 dni no i mam za wysoką prolaktynę, dlatego okres jest nieregularny, długi (32-36 dni) a teraz zniknął... Cieszę się, że tak szybko się pojawił choć to trochę dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze o rade bo nie wiem co robic..dzis mija 37 dzien od stosunku..2 razy pojawily sie przez ten czas krwawienia ze sluzem. a lekarz mowil ze to moze byc objaw ciazy..kiedy ustapily pojawil sie gesty mlecznobialy sluz ktory jest do tej pory.. mam podwyzszona tempke.. robilam testy wszystkie negatywne wiec boje sie ze przy tych objawach jest za wczesnie..zeby cos wykazaly? mialam dzis robione usg dopochwowo ale nib nie wykazalo a objawy dalej sa..tez za wczesnie? mam brac duphaston na wywolanie okresu 10 dni ale sie waham bo jesli to wczesna ciaza to moze zaszkodzic? okres moze nie wystapic? pomozcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość logitech111
A ja miałam przepisany duphaston po 3 miesiącu ciązy bo pobolewał mnie brzuch i lekarz mi go kazał brać tak jakby na podtrzymanie ale wszytko ok:) synuś już ma 7 miesięcy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czterdziechadziecha
Mnie gin przepisał ten lek z powodu bardzo bolesnych miesiączek, mam 42 lata, okresy miałam zawsze bolesne, ale ostatnio prawie mdleję z bólu. Podobno brak mi Progesteronu i Duphaston ma mi znieść ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erfvcx
duphaston to syntetyczny progesteron tylko i az- jesli jestes w ciazy to ja podtrzyma jesli nie to sluzowka macicy rosnie i sie normalnie zluszcza. Kamila mysle ze nie jestes w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lekarz przepisał mi duphaston od 16 dnia cyklu do 25 ale spoznia mi sie okres 7 co robić ?ciąże wykluczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duphaston jest to lek REGULUJĄCY poziom hormonów. Czyli działa na wywołanie miesiączki, łagodniejsze miesiączki, mniej bolesne . jest przepisywany również kobietom W CIĄŻY NA podtrzymanie ciąży jak i kobietom przekwitającym. I to że twoja mama go brała na dolegliwości związane z menopałza nie oznacza to że młoda kobieta nie może go dostać na wyregulowanie mieiączki lub jej wywołanie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja to dostałam na obfite krwawienia , mam brać od 6 dnia cyklu przez 21 dni 2x dziennie potem przerwa na okres lub dr powiedziała ze mogę brać dalej jak nie chce okresu . Badań żadnych mi nie robili , czekam na specjalistę czyli gina, mieszkam w Uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emily

Mam wrażenie że ten lek jest na wszystkie kobiece dolegliwości bo z tego co czytam to lekarze przepisują każdej na wyleczenie różnych przypadłości. Skoro to hormon to mam pytanie czy przed przepisaniem lekarze zlecili badanie tego hormonu u każdej z was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena

ja jeszcze wspomagałam się żelem dopochwowym prefert vaginal. Dzisiaj mam dwójkę dzieci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×