Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Brega

Była Jugosławia.

Polecane posty

i nie tylko przez okno autobusu ogladałam ten kraj, bo akurat jechałam samochodem i miałam ten luksus że mogłam sie zatrzymywać bez ograniczń, ale ja akurat nie fascynuję się biedą i bylejakimi krajobrazami, wole ogladac luksus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tak jakby sie holokaustem fascynować. W koncu komory gazowe tez były super, tyle nagich ciał wijacych sie z bólu.... Cos dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilem---odezwij się czasem :) chance---oskarżanie o sympatyzowanie z holokaustem jest karalne z urzedu, więc moim zdaniem powinnas zostac zbanowana. I wszystkim tu należą się przeprosiny, bo chyba się dziecko mocno zagolopowalas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie będę nikogo za nic przepraszc, bo nikogo nie obraziłam . Chciałabym tylko wiedzieć co was tak fascynuje w Serbii, naprawdę mnie to intryguje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszyscy sie fascynuja le własciwie nie wiedza czym, dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na tym topiku nikt ci juz raczej zadnych inormacji nie udzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo właściwie oprócz przaśnej muzyki, nic was tam tak narawdę nie fascynuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chance___ postaram sie Ci odpowiedzieć grzecznie choc Ty potraktowalaś tu piszacych po chamsku: W Serbi i nie tlylko ale wpozostalych krajach bylej jugoslawii fascynuje nas wiele rzeczy , poczawszy od historii poprzez kulturę tej krainy a skonczywszy na ludziach.. Jeśli tego nie wyczytalaś w naszych to swiadczy to o Twoim poziomie intelektualnym , (zastanawiam się kto dopuścil Cię do magisterium z takim IQ) A co do historii ostatniej wojny na Blakanach to wiedz,ze prawda jest tak ze ta wojna zaczela się od swoistej proklamacji Chorwatów „otym ze są narodem wybranym” ; poza tym poczytaj sobie historie Jugoslawi po smierci Tito. To tyle mloda damo .Wiecej nie będę pisal, bo dyskutować z osobą która pisze: ” ale ja akurat nie fascynuję się biedą i bylejakimi krajobrazami, wole ogladac luksus” to jest ponizej mojego poziomu. A poza tym co Ty wiesz o Belgradzie, co Ty wiesz o architekturze? Wymien style architektoniczne które znajdziesz w starym Belgradzie? I jeszcze jedno : na takiej wojnie są wszyscy winni , wszystkie satrony tego glupiego konfliktu, a najbardziej my –którzy się temu przygladali z boku....(vide: Holendrzy którzy pozwolili na masakrę Bośniakow w Srebrenicy- a wystarczyl jeden rozkaz , jedna meska decyzja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze moje IQ wynosi 148 wiec moze po prostu jest dla ciebie za wysokie. Po drugie znam historię po smierci Tito, bo własciwie po jego smierci zaczęło się tam dziać niedobrze.Poza tym te wszystkie republiki były kiedys oddzielnymi krajami to paru intelektualistów wymyslło sobie sztuczny twór. Do puki Tito trzymał ich za morde krótko to było ok, a potem rozsypało sie dziadostwo.Z reszta zawsze i ewszedzie najwiecej konfliktów było na tle religijnym. A to ze wszyscy sa winni to sie zgadzam, ale generalnie kazdy powinien prac swoje brudy sam. W tym przypadku swiat nie powinien pozwolić na takie ludobojstwo tylko wziąć serbów za mordę i troche oszołomów ukrócic.A jesli chodzi o architektóre to faktycznier nie znam sie wolę podziwiać przyrodę, przepiekne zatoki, zachody słonca i tp. których akurat w serbii nie uwidzę, zycie jest zbyt smutne zeby dołowac się jeszcze zrujnowanym na własne zyczenie krajem. Szkoda tylko ludzi,tych którzy beda teraz żyć z pietnem zabóców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeprasza za błędy , ale zbyt duzo człowiem chce napisać w krótkim czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chance .......................................................................................................................................................... IQ - 148 ? z taka ortografią????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od razu widać ,że nie bardzo wiesz co to jest IQ. Nie ma nic wsólnego z ortografią. Takze przykro mi ale szpili mi nie wbiłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buber, proszę Cię..Tyle pięknych słow mogłes napisac o swojej podrózy, a tak je teraz marnujesz. Nie karmimy troli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vatra____🌼 na pewno jeszcze rozszerzę moja relację z pobytu na Balkanach:) tylko musze mieć wenę twórczą :) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie fascynuje was przypadkiem korea Pólnocna i to co sie tam dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wam mogę napisać o mojej pieknej podrózy po bałkanach. A więc jak tylko przekroczyłam granicę Serbską na mój samochód rzuciły się biedne i brudne dzieci błagajace o "dinara" w ich oczach widać było cierpienie tak ogromne,ze serce pekało. Potem mknęłam nawet całkiem niezła autostradą przez Nowy Sad az do Belgradu, po drodze nie było nic prócz bezresnych równin usianych ruinami przypominajacymi o niedawnej tragedii. Potem stolica, szara, smutna pełna smierdzących jeżdżących wraków. Nocą bardziej przyjemna,ale to normalne. Zjawisko. Potem dalej na Nis, widoki jeszcze gorsze. Na poboczach ludzie ciągnacy za sobą rozmaite rzeczy z odzysku i znowu granica i ten sam widok co wczesniej. Jak wjechalismy do macedonii to odetchnęłam z ulga. Jak na te warunki to był poprostu raj na ziemi. Naprawde cudowna podróz i cudowne widoki. Może jeszcze kiedyś tam wróce jak bede potrzebowała sie dowartosciować i wtedy bardziej będe szanowac to co mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz wam nie przeszkadzam, upajajcie sie dalej. Napisałam tylko swoje zdanie i to wszystko. Ale szczerze byłam zaskoczona, bo jestescie dosc małą społecznościa i napewno bedziecie budzic kontrowersje. Ja jestem bardzo zdziwiona. W końcu dewiant to też człowiek, a ja jestem tolerancyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chance, Jesli wolisz ogladac luksus, i masz wyzsze QI, to przestan jezdzic samochodem do grecji, lepiej zrob to samoltem, Na pewno dzidzia sie zmeczyla.... Jesli chodzi o te dzieci co prosza o Dinara to uwierz mi ze w przedmiesciach Paryskich tez ich troche jest... I w Milano, i w Madrycie i nawet je spotkalem na Polskiej Granicy ktorej juz nie ma, hej to Evropa... PS Hej CHANCE czy nie tesknac za luksusem w tym samochodzie w drodze do Grecji nie sluchalas cos typu ISIS GEE...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiesz oprócz tego że lubię oglądać luksus mam jeszcze cos takiego jak lęk przed lataniem i to mnie bardzo blokuje. Uwierz ,ze gdybym nie bała sie latac, to napewno nie jechałabym przez ten koszmar.A zebrzące dzieci faktycznie trafiaja sie wzędzie ale nie w takich ilościach. Tyle to tylko w metrze w Moskwie mozna zobaczyć. I nie porównuj chłopaku Serbii do Paryża , bo to zupełnie inna liga. Paryż fascynuje mnie najbardziej. A.... i w drodze do Serbii słuchałam cały czas ich hymnu......taki piękny i podobny do naszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkałam kiedyś i w Paryżu i w madrycie i uwierz ,że w sumie tylko raz widziałam żebrzące dziecjko i to własnie było dziecko z krajów byłej Jugosławii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie, tak naprawde to bardzo was przepraszam.Wczoraj miałam zły dzień i mnie poniosło. Wiem ,ze to mnie nie tłumaczy ale naprawde jest mi przykro. Absolutnie nie chciałam nikogo obrazić.Jeszcze raz bardzo przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wchodząc na strone : real Srebrenica genocite widać te \" dzieła sztuki\" serbskich \" artystów\" . zadna polityka nie tłumaczy takich morderstw na dzieciach , kobietach. ludnosci cywilnej. ot serbskie kozaczki. z glutem w nosie. europejska dzicz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozio vel gienek---juz ci chyba nie raz dano do zrozumienia,ze nie masz tu czego szukac.Za grosz poczucia godnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chance---mnie tez jest przykro. Ale kazdy z nas ma pewnie czasem gorszy dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta srbija*
witam wszystkich. mam prosbe. w pazdzierniku wyjezdzam na pol roku na stypendium do Serbii, konkrenie do Nowego Sadu. Bede tam po raz pierwszy, do tej pory odwiedzialam jedynie Belgrad i Czarnogore. Mam pytane: co ciekawego jest do obejrzenia w Nowym Sadzie,czy mozecie polecic jakies kluby, miejsca, gdzie ciekawie mozna spedzic czas. moze ktos z Was spedzil jakis czas w tym (na pewno pieknym:)) miescie. z gory dziekuje za odpowiedz. pozdrav:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest topik o jugolach. towarzystwo okadzajace sie wlasnymi gazami , topikm tematyczny nie jest niczyja wlasnoscia. wiec mam prawo wyrazac swoje zdanie. i nie ma to nic wspolnego z godnoscia. wy majacy \"godnosc\" klamac i bzdety wypisywac. twoje zdanie prywatne mnie \"fruwa\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozio-zachowuj sie jak prawdziwy facet a nie jak bezmyslny dzieciak i nie obrażaj kobiet......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kobiet nie obrażam . być może w tym przypadku same się obrażaja. to akurat jest nietrafiony argument. bez wzgledu na płec kto broni zbrodniarzy ten na szacunek NIE ZASŁUGUJE. widac jak nie ma argumentu historycznego to się obyczajowy wciska. zresztą Miliony mają racje! cała Unia. a reszta ... przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze , że to jest taki maly śmieszny kraik. bo karadzic pokazał i serbowie tez [ przecież nie kosmici] , ze gdyby to była potęga to strzeż nas Boże przed nimi. za morde trzeba ich trzymać. swoje frustracje za 500 lat niewoli tureckiej wyleli na dzieciach. to czemu tacy kozacy wobec USA nie byli? albo wobec hitlera. jak My w 1939 broniliśmy jako jedyni słowiańszvczyzny no i siebie to oni mieli pakt z hitlerem. potem jak się okazalo , że mafia upada to nagle zaczeli lizac dupe stalinowi i wypowiedzieli sojusz. to sa historyczne fakty. w polityce nie ma sentymentow ani uczuc. a Wy sie tak nie spinajcie bo się zagazujecie. popuśccie troche. to Wam bole egzystencjalne przejda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buber 🖐️ Aneta--ja nie pomogę, ale pewnie ktos się podzieli wiedzą :) Zazdroszczę podrozy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×