Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Brega

Była Jugosławia.

Polecane posty

czesc:) jak zyjecie? Pozwolę sobie przekleić e-mail, moze kogoś zainteresuje , ale informacja niesprawdzona: Pobyt w Serbii - zapewniam przejazd i tanie noclegi w Smederevie ( zabytkowe miasto nad Dunajem niedaleko Belgradu ) Przykładowa cena: 800 zł za 2 tygodnie ( obejmuje przewóz w dwie strony + noclegi + ubezpieczenie zdrowotne ). Terminy i długość pobytu do uzgodnienia ( jak również miasto odjazdu). Zaplata w Serbii. Możliwy również dojazd we własnym zakresie. Zainteresowanych proszę o kontakt: e-mail: annaiwona6319@op.pl gg: 4186317

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaaaMartaaa
Kocham Serbie Bulgarie Macedonie. Cudowne kraje. Zwlaszcza kulturowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirekn
witajcie serdecznie ... mam krotkie pytanie ,,,czy podróż przez kosowo tranzytem do macedoni i grecji może nieśc z sobą jakies niebezpieczeństwa .. tak dokładnie chce jecha z rodziną (małe dzieci) w sumie niestarym samochodem , przygód się nie boje ale w polityke się bawic nie chce .(moge jechac przez serbire autostradami tylko te opłaty a samochód van więc może byc *3 ). wyjazd niedługo więc dz za szybkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirekn____ jedź sobie spokojnie przez Serbię i Macedionie. Daruj sobie Kosowo. Polskie MSZ i PZMOt nieoficjalnie odradzają podróz do Kosowa. Jedną z niedogodnosci jest dośc dlugie przekraczanie granicy serbsko-kosowskiej. A skoro jedziesz z rodziną i vanem to nie ma co oszczedzac na bezpieczeństwie Zresztą nie zapłacisz aż tak dużo w porownaniu do tego gdybyś np. podrózował z Paryża do Nicei. Tam to byś się zdziwil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buber, potwierdzam ze z Paryza do Nicei jest drogo i aktualnie jest mnostwo radarow, co kosztuje jeszcze drozej niz droga autostrada... A w Serbii zawsze mozna podyskutowac z Poilcja i za wykroczenie typu 128 km h zamiast 50 km h zaplacilem 5 euro 2 piwa i oczywiscie coca cole dla kierowcy czyli dla mnie.. pozdrav dla wszystkich, za dwa tygodnie tez sie wybieram....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak naprawde aby nikogo nie zachecac do szybkiej jazdy te 128 zamiast 50 km h to bylo na dlugiej prostej wsrod kukurydzy, jak to czesto tam bywa, nie zachecam nikogo do jazdy ta predkoscia w terenie zabudowanym.... jos jedan dan jos jednu noc CIAO VATRA, CIAO DRAGAN, CIAO BUBER I SVi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cao Bosanac, dawno Cię nie było...:) Jak synek? Miłego urlopu :) Poljupci svima :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka z wakacji
Cześć :) Przypadkiem temat znalazłam. Wybieram się za 2 tygodnie do Macedonii ze znajomymi :) Konkretnie Ohrid. Ktoś był, fajnie tam jest? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie? Nie, tam nie jest fajnie. Tam jest PRZE-FAJ-NIE :) Przytulony do wzgorz, u stop czyste jak krysztal jezioro, serdeczni miejscowi, pyszne jedzenie. Ohrid nocą zyje, swiatla, taniec, zapachy....Ech, jedź, będziesz wspominac jak ja latami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka z wakacji
:D Super :) Dzięki za informacje, cieszę się jeszcze bardziej na ten wyjazd :) Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirnie
dziekuje za porady przydały się ,, wróciłem z grecji via serbia szcześliwie bez problemów .. opłaty niskie , owoce smaczne , polecam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka z wakacji
Wróciłam z Ohrid. Wszystko się sprawdziło :) Było super! Jezioro idealne. A Serbowie i Macedończycy, ahhh, boscy ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nawet nie wiedziałam
że tu taki temat można znaleźć! Ja w Macedonii byłam w zeszłym roku - potwierdzam kraj wspaniały, ludzie jeszcze wspanialsi! Ohryd piękny, ale osobiście bardziej podobało mi się po albańskiej stronie - może dlatego, ze Albanię kocham i wracam do niej kiedy tylko mogę. Bułgaria, a raczej Bułgarzy, mniej przypadła mi do gustu, chyba tylko kuchnia pozostawiła miłe wspomnienia. Swego czasu zwiedziłam też Bośnię i Hercegowinę - w tym roku wróciłam i nadal jest cudnie, tylko widać już zmiany - turyści, turyści i jeszcze raz turyści niestety. W Serbii nie byłam, może jeszcze nadrobię kiedyś. Pozdrawiam wszystkich miłośników!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
helj jak super ze jest taki topik:) ja skonczylam w tym roku studia slawistyczne na kierunku serbistyka i ciesze sie ze jest wiecej ludzi z ktorymi moge sobie pogadac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem tu nowa, nie moge nawiązać kontaktu z NO COMENT który ma taka ogromną wiedzę na temat wojny w byłej Jugosławii. On pisze tak, że czyta sie z zapartm tchem "od deski do deski". Ma ktoś może z Was jego aktualnego maila? Wczytuje sie w różne publikacje dotyczące tego tematu, i nadal nie potrafie zrozumieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale miło, że taki szybki odzew :) Wiesz, trudno stwierdzić kiedy tak naprawde zafascynowała mnie historia b. Jugosławii, że tak to nazwe :) Staram sie być za wszelką cenę obiektywna, jeśli chodzi o wydarzenia po 1980 roku. Nikogo nie winie, nie mam moralnego prawa osądzać. Pisze teraz prace na temat misji pokojowych(!!) w b. Jugosławii i pewnie gdyby nie to, nigdy nie trafiłabym na to forum. Vatra, Tyś kobieta czy facet, bo nie wiem jak sie zwracać, a tak bezosobowo to niekulturalnie.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola---:-D Dziel się i tu materiałami zrodlowymi, kazdy pewnie chętnie poczyta:) Chociaz... Ostatnio topik zaniedbany, niewiele sie tu dzieje, stali bywalcy o nim zapomnieli, nie wiem, czy ktos zagląda... Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tylko znajde cos ciekawszego od tego co już mam, od razu wrzuce na forum :] Również pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vatra, koleżanko, jest tu ktoś z Poznania? Jest tu w ogóle ktoś...? Puk, puk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest tu ktoś :) Nie jestem z Poznania ale tam czesto bywam i znam Poznań bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Czesc Ola:) Czesc Buber:) wagarowałes w piatek? ;) miłego wieczoru wszsytkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×