Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość choroba

co na przeziebienie i bol gardla w ciazy?

Polecane posty

Gość rozradowana
Ja od 3 tygodni choruję. Nie mam gorączki, jedynie uporczywy suchy kaszel i ból gardła coś mnie nawiedza od kilku dni. Jeżeli chodzi o leki - w którymkolwiek byście nie były tygodniu, to bez konsultacji z lekarzem nie bierzcie ich - nawet jezeli mogą brać je noworodki. W lekach na przeziębienie są domieszki alkoholu, czy innych srodków (np. kodeiny),które mogą paraliżować rozwijające się układy dzieciątka. Mi lekarz zalecał słynne mleczko z miodem, siedzenie w domku, ewentualnie inhalacje solą fizjologiczną no i później syropki (ale tylko z jego zalecenia). Niestety po 2 tygodniach kaszelku suchego musiałam dostać antybiotyk. Ostrzegam Panie, które leczą się medykamentami na własną rękę - lepiej tego nie róbcie, bo to szkodzi maleństwu (na każdym leku jest napisane chyba, że według zaleceń lekarza). Ja poparzyłam dłoń wrzątkiem i nie mogłam użyć nawet maści na oparzenia, więc jak widać my - babeczki w ciąży jesteśmy jak jajeczka i należy jakoś to przeboleć - nawet jak trzeba biegać do lekarza, to dla dobra naszych maleństw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgdfgdg
ja pilam syrop z cebuli, herbatki z cytryna i domowym sokiem z malin, wapno i bioparox - podobno jedyny bezpieczny lek w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Ja juz od początku ciąży choruję, teraz jestem w 19 tc, i tylko się pogarsza. Na poczatku (3 tc) brałam antybiotyk Amotkas Dis, syrop Stodal, apap na ból głowy i tabletki do ssania na gardło.Trochę pomogło, ale kiedy potwierdzila sie ciaża, pozostał katar , a od 4-ech tyg. męczy mnie gardło katar, kichanie, ból glowy, nic nie pomaga, lekarz pozwolił tylko na syrop prawoslazowy, bioparox, herbate z cytryną i miodem lub malinową, mleko z miodem i czosnkiem, płukanie gardła woda utleniona i rumiankiem na przemian, leżenie w łóżku, no i oczywiscie syrop z cebuli z czosnkiem. Nic nie pomaga, nie mogę oddychać , ani mówić, po prostu tragedia!!! Słyszałam o syropie z buraka, ale podejrzewam, że to też na mnie nie podziała. Na szczęście nie mam temperatury!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masscotca
Kobitki, ja mam tylko taką refleksję, jeśli macie katar- farmaceuta, lekarz polecą Wam sól morską do noska (albo homeopatyczne kropelki, zależy co wyniknie z konsultacji). KONIECZNIE dopilnujcie, żeby dobrze tą sól dobrać. ja miałam (ciągle mam ;-/) zapchane zatoki, farmaceutka dała mi roztwór IZOTONICZNY, który działa tylko jako nawilżacz i trochę pomaga w katarze cieknącym. po zatkanych zatokach spływa i około 25zł ścieka Ci po nosie. w takim wypadku potrzebny jest HIPERTONICZNY, warto coś o tym wiedzieć. mam nadzieję, że Wy wiecie i ja tu niepotrzebnie język strzępię ;-) mnie to trochę poirytowało,że farmaceutka takich rzeczy nie uwzględniła, a wyraźnie powiedziałam,że mam zapchane zatoki. co do reszty- gardło, gorączka... Sok (syrop) z buraka-moja babcia mi go zawsze robiła jak byłam mała, pamiętam,że go bardzo lubiłam i był skuteczny na przeziębienia. polecam pomęczyć swojego lekarza, trudno, nie ma wyjścia. czasem warto też lekarza zmienić, żeby mieć pogląd na różne sposoby leczenia i spróbować porównać, wybrać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivvvi8
Kobitki, na katar pomaga metoda polecona przez laryngologa, jakkolwiek jej opis jest dość drastyczny, to można to przeżyc i naprawde działa; otoz idziemy do umywalki, odkręcamy LETNIĄ nie za gorącą wodę, nabieramy wody w dłonie i zaciągamy nosem mocno, wydmuchujemy wodę z wyplukanym katarem. Naprawdę da sie to przeżyc, uczucie troche jak na basenie przy nieudanym nurkowaniu, ale bezpieczna metoda i ładnie wypłukuje zatkane zatoki. spróbujcie. Cala moja rodzina już sie do tego przekonała.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetka79
Angua 83 - tez mnie złapało jakieś choróbsko w tak wczesnej ciąży - i mam pytanie - czy miałaś w ziazku z tymi choróbskami jakieś powikłania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Labare
Na bol gardla i podwyzszona temperature pani doktor polecila mi paracetamol 1 tabletka 3razy dziennie (paracetamol nie przenika przez lozysko do krwi dziecka) oraz rutinoskorbin lub cos podobnego - nie moze byc to preparat z wapniem ! Oraz do ssania Isla lub vocaler albo cholisept. Oraz 4dni lezenia w łóżku. Mi pomoglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na gardło w ciąży widziałam Prenalen Gardło tabletki do ssania bez cukru. Specjalnie dla karmiących i kobiet w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BetiL6305
Używaliście preparatu co się nazywa Herbitussin tabletki na kaszel? Bo szukałam komentarzy na temat tego preparatu i nie wiem co myśleć. Może moglibyście cokolwiek powiedzieć mi o tym prepearacie? Jest sens go kupować, są dostępne jakieś zamienniki? Tutaj zanalazłam trochę informacji o Herbitussin tabletki na kaszel: http://www.listalekow.pl/herbitussin-tabletki-na-kaszel/ - uważacie, że warto się tym zasugerować? Wolałabym się nie i zmarnować bezsensownie pieniądze, dlatego czekam na Wasze cenne rady. Dzięki za wszelkie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jest bardzo dobry inhalator Familino, włoskiej produkcji. Na stronie novamed.pl/novama-familino-by-flaem-z-dozywotnia-gwarancja można sobie go oblukać. Duzo używamy, nic się nie psuje, przewody się nie zatykają, aerozol z maseczki nie leci na oczy tylko w drogi oddechowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Proponuję ten model Novama Familino Pro -wygodna maseczka i irygator od razu w zestawie, więc miły prezent od producenta w sumie. Moje dziecko nie wpada w panikę przy nebulizacji, co się zdarzało przy starszych inhalatorach, zupełnie innego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×