Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tia...

firanki z tiulu-czy sa praktyczne?

Polecane posty

Gość tia...

chcę sobie kupić jakieś ładne firanki do mieszkania,ale niestety te nowoczesne sa cholernie drogie.Sa jeszcze tiulowe ale wszyscy mi mowią ,że to straszny kłopot z prasowniem itp..co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fema-le
fakt, że trzeba prasować - ale są takie delikatne, nie zabierają światła, można pięknie udrapować - same plusiki ja jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newada
Popieram.Są piekne,pieknie sie układają.Cóż to znaczy wobec paru machnięć żelazkiem.Ja kupiłam ostatnio w IKEA cud-miód.I te kolorki.KUPUJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też dłuuuuugo wahałam się zanim je kupiłam.....właśnie przez to prasowanie, ale nie żałuję (a jest co prasować!! 10 metrów) daję słowo, że warto, a firanki nie zmienia sie codziennie, więc raz na jakiś czas mozna pomęczyć się z prasowaniem ;) a efekt suuuuuuuuuper!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa!! i nie są wcale takie drgie!! ja kupiłam w Leroy Merlin, ceny około 20-25 zł (swoją kupiłam za 23,90 za metr, a długie są na 3 metry, więc chyba niedrogo....) te haftowane czy eru są droższe..... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nusiaa
Kupiłam firanki z bialego woalu-29zł za metr.Faktycznie, jest przy nich troche roboty(prasowanie), ale warto - wyglądają ślicznie i nie ma osoby, która by ich nie pochwaliła...Piorę je w Persilu z dodatkiem soli do prania firanek - woda jak najzimniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYSZECZKA
DZIEWCZYNY,CZY WAM CHODZI O FIRANY Z TIULU CZY Z WOALU? BO TO JEST ROZNICA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYSZECZKA
DZIEWCZYNY,CZY WAM CHODZI O FIRANKI Z TIULU,CZY Z WOALU? BO JA MYSLE,ZE TO JEST ROZNICA? CALUSKI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYSZECZKA
DZIEWCZYNY,CZY WAM CHODZI O FIRANKI Z TIULU,CZY Z WOALU? BO JA MYSLE,ZE TO JEST ROZNICA? CALUSKI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kixa
o kurde, serio z tym prasowaniem ? A jakby zawiesic jeszcze mokre ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w jednym sklepie sprzedawczyni powiedziała, że najlepiej prać właśnie w jak najniższej temperaturze i nie wirować, ale ja sobie nie wyobrażam wieszać cieknące firany na oknie.....no nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w jednym sklepie sprzedawczyni powiedziała, że najlepiej prać właśnie w jak najniższej temperaturze i nie wirować, ale ja sobie nie wyobrażam wieszać cieknące firany na oknie.....no nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kixa
no nie cieknace tylko odwirowane wlasnie. no ale skoro nie za bardzo mozna wirowac no to dupa, ze tak powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tia.
a co jest praktyczniejsze-tiul czy woal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igaaaaa1
ja mam firanki z tiulu (to taka siateczka), piorę je normalnie w pralce, do ostatniego płukania dodaję niebieski trójkącik (wiecie o co chodzi?), chociaż nieraz płyn do płukania jak nie mam trójkącika i normalnie wiruję , po czym natychmiast wieszam w oknie. Zanim wyschną są proste. Nigdy nie prasuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniczek
P.S. Znam się trochę na tym i można prasować, wirować no i ogólnie wszystko - nie polecam gorącej wody, wybielania. Reszta zero problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja polecam ...
siateczki (tiulu, markizety) nie da się wyprasować, trzeba powiesić wilgotną na oknie (nie mokrą, trzeba ją odsączyć, przez siateczkę woda bardzo szybko odcieknie). siateczka jest najtańsza, wychodzi jakieś 7zl/1m bieżący o wys. 250cm, woal jest gładki, bardziej ekskluzywny od tiulu i droższy, ma strukturę jednolitą. tiul ma też tę wadę, że się jakby "zaciąga" (schodzą się poszczególne nici do siebie). woal na pewno dłużej posłuży. polecam stronę www.tekstylia.abc24.pl tam dokładnie informują co jest co i jak pielęgnować i można dyskutować o firankach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to już nie wiem
czy tiul u mnie wisi czy woal . Do dzis był to tiul.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sszaew
prasowac możesz żelazkiem z generatorem pary o ile masz jakies dobre np ariete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×