Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ziołomaniaczka

ZIOŁA W DONICZCE NA PARAPECIE

Polecane posty

Gość ziołomaniaczka

Czy komuś z Was udało sie wychodować zioła w doniczce na parapecie i je utrzymać ??? chodzi mi o takie zupełnie podstawowe ziółka np. pietruszka, bazylia itp... mnie za każdym razem zaraz po wykiełkowaniu padają, co robić?????macie jakieś rady???pomysły:????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie udalo. Pieknie wyrosl mi w doniczce na parapecie w kuchni: rozmaryn, szczypiorek, oregano, bazylia i tymianek. Trzymaja sie juz 2 lata i wciaz ladnie rosna. Ziemie wzielam zwykla do kwiatow, taka ciemna i wilgotna. I z wlasnego doswiadczenia wiem, ze musza miec duzo swiatla slonecznego! To jest podstawa. Mam kuchnie od strony wschodniej. Powinnas je postawic w najbardziej nasloneczniomym miejscu w domu. Moj tata tez probowal zasadzic sobie ziola, ale mu zwiedly, bo zacieniony taras ma... Aaa... i ja nie sialam nasion, a przesadzilam ziola kupione w supermarkecie, takie juz wyrosniete w malych plastykowych doniczkach... Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też się udało. Mam piękne oregano, tymianek i, majeranek, bazylię, miętę. Stoją na parapecie w miejscu bardzo nasłonecznionym. Dośc często je podlewam. W sumie nie dbałam o nie jakoś szczególnie. Zwykle jest tak, ze jak cos zasadze to pięknie mi rośnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziołomaniaczka
no to chyba juz wiem w czym tkwi problem-ja mieszkam w kawalerce i mam okna tylko z jednej strony-nasłonecznionej między14-16 godz.-to chyba troche mało słońca jak dla ziół, co zrobić???hhhmmmm spróbuje jeszcze z tymi przesadzanymi z doniczki może sie uda-ale dzięki za rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupuję zioła w doniczkach :) dzięki temu mam zawsze świeże. Standartem jest bazylia, mięta i rozmaryn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qcyk
Wystarczy im duzo swiatla,nie musi to byc szczegolnie anslonecznione miejsce.Trzeba je tylko regularnie podlewac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z qcykiem to sie nie zgodze. Podlewanie jest drugorzedne, wyjezdzalam kilka razy na tydzien i nie podlewalam, a przezyly. Podstawa to duzo slonca. Od 14 do 16 to wlasnie moj ojciec ma na tarasie slonce - za malo, niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qcyk
A ja wlasnie mam ziola na parapecie od strony gdzie nie swieci duzo slonca ale nie jest tez zacienione.I pieknie rosna A z podlewaniem,rok temu wyjechalam na wakacje i niestety padly bo mialy za sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igaaaaa1
ja mam na parapecie w kuchni od wschodniej strony rozmaryn (posadzony z odnóżki), posianą bazylię, pietruszkę, szczypiorek, koperek. W lecie to wszystko stoi na balkonie - tam lepiej rosną. Na balkonie mam też już od kilku lat lubczyk czyli maggi, rośnie w dużej donicy, zostaje tam na zimę a wczesną wiosną wypuszcza nowe listki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karia
dziewczyny nie znam sie na roslinach,a marzy mi sie wlasnie takie cos w kuchni. AMm sloneczna wiec ok. Pytanie:1. jak czesto trzeba to podlewać? 2.czy jak kupie urosniete z marketu to mam to chodowac w tej samiej ziemi czy leoiej kupic inna (jaką?) 3.czy to sa rosliny jednoroczne czy nie? Prosze sie nie smiać, ja naprawde sie nie znam a chce sie poznać :) pozdrowienia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie znam sie na roslinach,a marzy mi sie wlasnie takie cos w kuchni. AMm sloneczna wiec ok. Pytanie:1. jak czesto trzeba to podlewać? 2.czy jak kupie urosniete z marketu to mam to chodowac w tej samiej ziemi czy leoiej kupic inna (jaką?) 3.czy to sa rosliny jednoroczne czy nie? Prosze sie nie smiać, ja naprawde sie nie znam a chce sie poznać :) pozdrowienia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qcyk
Ja zawsze kupuje nasionka roslin-nie wyobrazam sobie zeby kupic od razu duze i przesadzac niesamowita frajde sprawia mi obserwowanie kielkujacych roslinek:) Na poczatku nasionka musza miec wilgotno a pozniej podlewam je tak zeby ziemia nie wyslchla za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qcyk - praktykujemy zupelnie inna szkole :-) Pozdrowienia! :-) Kaira - ja przesadzilam te ziola od razu po powrocie ze sklepu (jak pisalam wczesniej: te sprzedawane w doniczkach w supermarketach). Rozcielam nozyczkami doniczke i posadzilam w duzej donicy na parapecie... po prostu.... Odnosnie tego, ile lat te rosliny wytrzymuja, to wiem na pewno, ze kilka (przynajmniej rozmaryn, bazylia, oregano i mieta). Mam je juz 2,5 roku. Z bazylia mialam problem, bo z czasem jej liscie zrobily sie takie duze zoltawe i twarde. Ale trzymam ja dla samego zapachu :-) Reszta rosnie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny :) jak tylko Tygrys mi zrobi parapet wprowadzam do domu zioła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm, ja kupuję na rynku lub targach, z nasionek jeszcze nigdy nic porządnego niestety mi nie urosło :/ niby dobra ziemia, wschodnie okno i książkowe podlewanie, a efekty zawsze były marne, teraz kupuję na rynku wyrośnięte sadzonki, przesadzam i jest ok, marketowe przesadzone także się nie przyjęły się :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupuje już takie co są większe, nie hoduje od początuk. wczoraj przepiękną bazylię kupiłam w polomarkecie i to tylko za 3 złote z groszami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowalijka5
Mi się udało :) Początkowo kiełkowały w mini szklarence, a potem przesadziłam je do doniczek. W ogóle to znalazłam bardzo fajne na www.homus.pl i naprawdę polecam, bo bazylia i tymianek wyglądają w nich wyjątkowo zacnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ibrzyrdski
Coś musisz źle robić. Przeczytaj czy robisz to tak http://www.budnet.pl/Hodujemy_aromatyczne_ziola_w_domu,Drzewka_krzewy_rosliny_ogrodowe,132262-czytaj.html Można to kwestia nieodpowiednich sadzonek, doniczek? Wejdź na nokaut.pl i sprawdź czy nie ma tam czegoś, co udoskonali Twój zielnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam do przeczytania ciekawego artykułu - Zioło na parapecie http://www.przepisnadom.pl/ziolo-na-parapecie-budujemy-ziolowy-ogrodek/ . Hodowanie zioła jest na pewno „marzeniem” wielu z nas, jednak niewielu z nas wie, jak zająć się maleńkim ogródkiem na parapecie. Pomysł ogródka ziołowego jest prosty w swojej istocie, idealny dla osób, które są urodzonymi mordercami roślin, ponieważ zioła nie wymagają aż takiej opieki i pamięci, a są naprawdę przydatne w kuchni. Ten artykuł zachęcił mnie do stworzenia swojego własnego "ogródka" ziołowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shantibaba
najlepsze zioła rosną pod lampami HPS. 50 tysięcy lumenów na metr kwadratowy. ostatni miesiąc flushujemy i cieszymy się niepowtarzalnym zdrowym ziołem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bookah
udało mi się utrzymać bazylię w doniczce dość długo, ale nie na parapecie. Metodą prób i błędów doszłam do tego, że bazylia nie lubi zbyt dużo słońca. Najlepiej trzymać ją z dala od okna. Bez trzech rzeczy nie wyobrażam sobie życia: bagietki ziołowej, pomidorów suszonych OLE! i bazylii właśnie. Bazylia w domu to konieczność ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tramkaa
ja mam taką uprawe i poki co wszystko ladnie rosnie. Podlewa za mnie co prawda blumat, ale mysle ze jak ktos sam bedzie tego pilnowal to tez beda rosly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z nasion wyhodowałam pietruszkę i koperek :) Bazylia rośnie jak szalona kupiona w doniczce w lidlu. Tylko trzeba ją regularnie podlewać, bo dość szybko więdnie, ale po podlaniu wraca do formy. Myślę jeszcze aby kupić mięte i oregano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też hoduję w kuchni na parapecie, mam mięte, szczypiorek, tymianek i bazylię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość draxa
Ja w domu na parapecie mam praktycznie wszelkie potrzebne w kuchni zioła. To może wydawać się trudne w utrzymaniu, ale dobry system nawadniający (np. Blumat) załatwi problem "zalanych" albo wysuszonych ziół podczas naszej nieobecności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@draxa z tym systemem nawadniającym to prawda, mi te małe wkłady od Blumatu pomogły w ogóle zacząć sensowną hodowlę... Często wyjeżdżam a zioła to jednak delikatna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rizz
A ten Tropf Blumat? Tylko do ogrodu czy na taras też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rizz, Tropf Blumat na tarasie też się sprawdzi, u nas działa świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×