Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość D_jasio

pigwa

Polecane posty

Gość D_jasio

Co oprócz soku do herbaty i nalewki można zrobić z owoców pigwy. Na węgrzech jadłem gęś pieczoną z pigwą i innymi dodatkami. Co jeszcze można zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusienka12345
Pokroic w kosteczkę, zasypac cukrem i zawekowac. Sok używać do herbaty a owoce ze sloika poddusic na patelni i nadziewac nimi nalesniki. Uwielbiam nalesniki z pigwa i ze smietanka:) i z cuuuukrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuziczka
pokroić drobno na tarce na duże wiórka, zasypać cukrem w sloiku. Sok wykorzystać do herbaty, wiórka wysuszyć w piekarniku. Można nimi zastąpić płatki kukurydziane lub używać razem z płatkami co poprawia kompozycję smakową potraw. Wiórka z pigwy można wykorzystywać podobnie jak wiórka kokosowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elahela
a czy te pigwe sie obiera? i czy trzeba pasteryzowac słoiczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigwę użyć jak inne owoce - dżemik, sok, nalewka, suszone, w kompozycji z innymi owocami np z jabłkiem albo z gruszkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiacynta5
a ja uwielbiam pigwe na surowo. Pewnie was to zdziwi bo jest ona twarda, kwasna i bardzo cierpka ale to smak mojego dziecinstwa. Pyszniutki. Zawsze jedlismy pigwe otarta jedynie z meszku. Musiala byc juz mocno zolta. Jedna pigwa wystarczyla na caly dzien bo nie dosc ze twarda to jeszcze takie szczerbate stworzenia nie bardzo mogly sobie z nia poradzic. Rodzice oczywiscie tego nie pochwalali ale coz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może ktoś mi pomoże, kiedy powinno zbierać się owoce pigwy. W zeszłym roku zebrałam we wrześniu były zielone i bardzo twarde. Duży miałam problem z krojeniem. W tym roku zebrałam w październiku były duże żółte. Bardzo łatwo się je kroiło i były w środku miejscami brązowe. Soku z nich było bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto mi pomoże
pigwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koko77
Witam ! ja z pigwy robie pyszna nalewke ;-) ...... nita - owoce najlepiej zbierac pod koniec pazdziernika :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×