Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monika24

czym przemywac pepek noworotka

Polecane posty

Polożne i pediatra doradzaja przemywanie pepuszka roztworem spirytusu 1 do 3 czyli trzy miarki spirytusu i jedna wody, podobno mozna tez gazikami \"leko\" do zakupienia w aptece, ale moja polozna odradza, sa sztywne i nie dotrze sie do samego dna, odnosnie techniki najlepiej stosowac patyczki higieniczne maczajac je w roztworze i dokladnie przemywajac miejsca wokol kikutka i pod na tyle, na ile da sie odchylic (Dzidzie to nic nie boli) zaleca sie przemywanie przy kazdej zmianie pieluszki wtedy kikut wczesniej odpadnie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polożne i pediatra doradzaja przemywanie pepuszka roztworem spirytusu 1 do 3 czyli trzy miarki spirytusu i jedna wody, podobno mozna tez gazikami \"leko\" do zakupienia w aptece, ale moja polozna odradza, sa sztywne i nie dotrze sie do samego dna, odnosnie techniki najlepiej stosowac patyczki higieniczne maczajac je w roztworze i dokladnie przemywajac miejsca wokol kikutka i pod na tyle, na ile da sie odchylic (Dzidzie to nic nie boli) zaleca sie przemywanie przy kazdej zmianie pieluszki wtedy kikut wczesniej odpadnie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy noworotek to to samo
co noworodek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolutnie, nie, spirytus salicylowy odpada, do tego celu nadaje sie wylacznie roztwor spirytusu (normalnego !!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolutnie, nie, spirytus salicylowy odpada, do tego celu nadaje sie wylacznie roztwor spirytusu (normalnego !!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak urodziłam syna,to lekarz i połozna kazali przemywac pepek spirytusem,czystym spirytusem,nie rozcieńczonym !.Tez mnie to zdziwiło,pytalam innych lekarzy i kolezanek i wszystkie to potwierdziły.Napewno nie wolno smarowac przemywac spirytusem salicylowym,poniewaz się krystalizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roztworem gencjany (fioletu) tylko nie pamietam czy wodny czy spirytusowy - raczej spirytusowy żeby wysuszyć. Obsmarowac dokladnie dookoła, bo nie posmarowane miejsca potrafią zwyczajnie gnić. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roztworem gencjany (fioletu) tylko nie pamietam czy wodny czy spirytusowy - raczej spirytusowy żeby wysuszyć. Obsmarowac dokladnie dookoła, bo nie posmarowane miejsca potrafią zwyczajnie gnić. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowana-
Monika i jak dzidzia? Kiedy sie urodzila? Chlopiec czy dziewczynka? Widzialam tutaj kiedys Twoje wpisy o tym, ze niebawem rodzisz. Opowiedz troszke o dzidzi? Jak ma na imie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie uczono że nadaje się do tego wyłącznie woda utleniona. Gratuluje bobaska i zycze zdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do zainteresowanej urodzilam coreczke 8 listopada 60cm i 4 kg ale mialam ochydne zielone wody i mala sie zalkla. dostala sinicy obwodowej,podawano jej tlen w inkubatorze poten wyszlo zakazenie.sama nie wiem czego,hipoglikenia,niedobor cukru i podawano jej kroplowke z glukoza,wiec nie malo przeszlysmy oby dwie dla nie to byl koszmar ,wciaz plakalam,bo nie bardzo chcieli mi powiedziec co jej jest dostawala tydzien antybiotyk ale juz jest wszystko dobrze,dzieki Bogu przyznam ze nigdy sie tyle nie wymodlilam co w szpitalu patrzac na ten inkubatorek pozdrawiam i dzieki wszystkim za odpowiedzi ps.na imie na Zuzia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noworoDDDDDDDDDDDek
skończcie z tymi noworotkami analafbetki gdzie wy żescie do szkoły chodziły???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"żeście\" to też nie brzmi zbyt dobrze:/ Nie ma się co czepiać...:P Też mam pytanko odnośnie przemywania pępuszka...czy może to być zwykły spirytus zakupiony w sklepie ?? Mój Tata ma w domu trochę spirytusu, ale nie wiem jakiego pochodzenia...nie wiem czy taki się nada do rozcieńczenia i przemywania ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie o wodzie utlenionej nie słyszałam, raczej wszędzie o spirytusie piszą...:)Mówicie że woda utleniona też jest oki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czysty spirytus (chyba 95%) kuoujesz w sklepie. Potem tak: rozrabiasz 2 kieliszki tego spirytusu + 1 kieliszek przegotowanej wody. i wlewasz to sobie do słoiczka najkeoiej. Tym spirytusem przecierasz pod paszkami maluszka (po kapieli) i w okolicach pachwin (uwazaj tykko zeby nie dostalo sie do narzadow rodnych- wtedy musisz wyplukac). Tym samym spirytusem mozesz przecierac miejsac np. na klatce piesiowej , szyi - jesli sie pojawia potowki - aby asuszyc. No i oczywiscie kikuta rowniez... na poxzatek najlepiej gazikiem, a jak odpadnie to patyczkiem. ;) to chyba na tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thether
A rivanolem można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli dziecko zostanie
urodzone to jest noworodkiem a jeśli urocone to noworotkiem. Nie ma się o co kłócić, autorka najlepiej wie czy dziecko urodziła czy urociła. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można przemywać gencjaną lub rozcieńczonym spirytusem, patyczkiem takim jak do uszu, tak jak radzą poprzedniczki. A teraz plusy i minusy: gencjana strasznie brudzi, trzeba liczyć się z tym, że pobrudzone rzeczy już się nigdy nie dopiorą, poza tym gdyby wdarła się infekcja to później ją zauważysz, bo okolica pępka jest cała fioletowa i nie widać np. zaczerwienienia. Jeżeli chodzi o spirytus to plusem jest to, że jest czysty - nie brudzi ubrań, ani skóry dziecka. minusem jest to, że po spirytusie dłużej wysycha kikut. Gencjana przyspiesz wysychanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lwonkaB
to zależy jaki był porut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×