Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość basias

CYTRYNA - roślina

Polecane posty

Gość basias

Moja cytrynka urodziła 2 piekne owoce...wiszą jeszcze, ale sama prawie pogubiła liście /zostało parę/. Nie wiem czy mam czekać az owoce same odpadną ? czy zerwać je? Czy takiej owocujacej cytrynce powinnam jeszcze dawać zasilanie ? Pytam, bo podobno zasila się tylko od wiosny do jesieni . Może ktoś ma doświadczenie w uprawie cytryn i podzieli się swymi radami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczurek
Ja zawsze zrywałam owoce. W jesieni to normalne, że traci liście. Raczej nie zasilałabym zimą, chyba, że byłoby sporo liści. Moje czasem miały dużo pestek - nie bardzo wiem dlaczego, chyba z braku wody, jeszcze eksperymentuję. Rekordowa moja "cytrynka" miała 388g. Sukcesów w dalszej uprawie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adelaaa
Ja mam dwa drzewka cytrynowe posadzone z pestek. Czy one kiedyś zaowocują, czy owocują raczej te szczepione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basias
Do szczurka... Dziekuje za wypowiedź....moja cytrynka miała bardzo duzo kwiatów, ale niestety część nawet zawiązana odpadła...zostały tylko 2, z czego się bardzo ciesze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basias
Moja cytrynka to odmiana skierniewicka, kupilam ją w OBI...więc jest chyba szczepiona...z takiej dzikiej cytrynki to myslę, że trudno albo bardzo dlugo trzeba będzie czekać...ale zielony krzewek też ma swój urok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczurek
podobno roślinki z pestki owocują po ok. 15 latach... ale jaka to musi byc frajda! Ja też mam skierniewicką i można ją rozmnożyć z odciętego pędu w piasku (można potraktowac ukorzeniaczem), nie pamiętam czy na wiosnę, czy też w lecie, ale mogę poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To Ja
Kochani, a jak poste,pujecie z taka, pestka, od razu do ziemi i podlewac? Chcialabym cosik wyhodowac, jaka,s cytrynke i awokado, ale nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac - a potem, jak dbac o taka, roslinke, jakie nawozy wybrac, itd, moze ktos pomoze? Dzieki, aha, moge, poczekac nawet 15 lat, byleby krzewik cieszyl oko.. :-] Dzie,ki moi drodzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basias
ja często po prostu wsadzam do ziemi jakieś ezotyczne pesteczki i czekam...zawsze coś wykielkuje...można też odciąć piuropusz ananasa, odciety dół zanurzyć w ukorzeniaczu /jest w OBI/ i też wsadzić do ziemi w doniczce....pozdrawiam i życzę sukcesów w eksperymentowaniu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To Ja
Dzie,kuje, najmocniej, doslownie wczoraj zakupilam ananasa, takze teraz frajde, be,de, miala sadza,c co popadnie, (no prawie). Rowniez pozdrawiam i pochwale, sie jak tylko cos sie, zazieleni 8>]~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez
mam cytryne w doniczce, ale pomimo tego, ze ma ciagle pieknie pachnace biale kwiatki to jeszcze nie miala owocow.Jest to mloda roslina, ok 2 letnia. Sa szanse na owoce w najblizszym czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basias
Tak, są bardzo duże szanse na to że w koncu zawiążą się małe owocki...duża część znowu odpadnie ale coś zostanie. U mnie po takim kwitnieniu w pierwszym roku udało się otrzymać/dotrzymać 1 slownie jeden dorodny owoc, w następnym roku roślina utrzymała 2 dorodne cytryny. Zasilamy nawozem od wiosny do jesieni a zimą robimy przerwę w nawożeniu. Roślina utraci liście, żeby na wiosnę wypuścić nowe. W zimie podlewamy bardzo umiarkowanie, tak aby nie wysuszyć bryły korzeniowej... Powodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×