Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kokosek

KOKOSANKI

Polecane posty

Gość kokosek

Błagam o przepis na kokosanki wypróbowany, żeby były takie jak ze sklepu chrupiące na wierzchu i wilgotne w środku...przed chwilą próbowałam cos takiego sama zrobić i wyszła mi jakaś guma ciągnąca się...a obiecałam, że dziś będą a do sklepu już nie zdążę....błagammmmmm 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokosek
kokosanki to takie ciasteczka wyglądają jak bezy ale nimi nie są i są kokosowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokosek
tak szukałam już kiedyś i wypróbowywałam te przepisy i stąd ten mój dzisiejszy eksperyment bo z tamtych to wychodziły albo ciastka typu biszkopcik suchutki, albo beza, a ja chciałam takie jak w sklepie...yhhh nikt nie zna?? może ktoś w cukierni pracuje i wie jak to się robi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podciągam
bo też jestem zainteresowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej no zna ktosik
przepis???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej no zna ktosik
przepis???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Teściowa robi takie fajne kuleczki.Rozpuszczasz pół kostki margaryny i do ciepłej dodajesz wiórki kokosowe.Może być pół paczki(na oko).Podsmażasz to i gdy ciut ostygnie lepisz małe kulki łapkami.Po ostygnięciu mniam mniam.A ...jeszcze dodaj łyżke cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestetyyyy
tez szukam przepisu, miala m ale zgubilam a byly pysne , lepsze niz ze sklepu, znam skladniki i jak robic ale nie znam proporcji: bialka ubić, dodac cukier i wiorki, ukladac na blasze na zloty kolor formując lyzeczką stożki, piec w piekarniku, tylko kurcze jakie proporcje, byly przepyszne mozna bylo od spodu zamoczyc w czekoladzi po upieczeniu, mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokosek
a czy takie robione na samym bialku bez mąki nie są bezowate???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokosek
a czy takie robione na samym bialku bez mąki nie są bezowate???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie nie są
nie sa bezowate, wiem ze konsystencja byla dosc gęsta , sporo wiorek bylo w tym bialku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość utttttttttttttttttttttt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kokoska
Żeby takie kokosanki nie były bezowate dodaje sie trochę startych biszkoptów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joksa
A moze ktos wie co zrobic z kokosem z puszki , myslalam ze bedzie to cos podobnego do maku w puszce gotowe i tylko na ciasto .Okazalo sie , ze jest to kokos w slodkim az mdlym syropie .Nie wiem co z tego zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żartujesz - naprawdę
ja się właśnie zastanawiałam nad kupnem tej masy kokosowej w puszce bo też myślałam, że to tylko na blaszkę i do piekarnika i można piec - że to gotowa masa jest.... ale jajca.... ja mam przepis na kokosanki - wychodza moim zdaniem lepsze niż w cukierni, ale nieco inne. 25 dag wiórków kokosowych pół szklanki cukru 2 jajka 5 dag masła 3-4 płaskie łyżeczki mąki odrobina sody na łyżeczce Jajka utrzeć z cukrem, dodać roztopione i przestudzone masło i wymieszać z kokosem, mąką i odrobiną sody (tak 1/6 łyżeczki). Masę rozłożyć przy pomocy łyżeczki i paluszków na blasze ze sreberkiem. Piec około 10 minut w 170-180 stopniach. Delikatnie zdejmować z blachy, bo mają tendencję do przyklejania się. Ciasteczka wychodzą bardzo pulchne. Można je oblać rozpuszczoną czekoladą. Można też nie dodawać mąki i sody, tylko 30 dag wiórków kokosowych. ja dałam i mąke i sodę i 30 dag wiórków i tez były pyszniaste, piekłam na pergaminie - nie przykleiły mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×