Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Dzien dobry wszystkim :) wlasnie wyslalm zdjecia do paru osobek, jesli kogos pominelam to przepraszam, dajcie znac a nadrobie :) Gadzinko, dziekuje za Twoje sliczne zdjecia :) odpowiem na Twoje pytanka pozniej (jak sie wyrobie) albo dopiero w poniedzialek :( ze wzgledu na gosci weekendowych... oj bedzie sie dzialo w ten weekend ;) pzodarwiam Was wszystkie kobitki i Kokus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Za jakis czas jade na sycylie. Nie pierwszy raz ale chetnie dowiem sie od strony kogos kto tam juz pomieszkuje jakis czas jak tam naprawde jest? Dotychczas bywalam tam krotko i zawsze otoczona tylko i wylacznie sycylijczykami. Teraz jade na dluzej i troche mnie to przeraza gdyz zdarzylam sie juz zorientowac iz Wlochy to calkiem inny kraj niz my a zwlaszcza zas sycylijczycy. Bardzo bede wdzieczna za podzilenie sie (zawczasu ;)) wrazeniami czy poradami. Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Dzidzia, niestety nie ma tutaj nikogo z Sycylii (ani nawet z Wloch). Ja sama bylam na Sycylii za krotko, zeby dzielic sie z Toba moimi spostrzezeniami, to raczej od ciebie moglabym sie dowiedziec ciekawych rzeczy, skoro bylas tam kilka razy... A w jakiej czesci? A co do mentalnosci to sama zauwazylas jak jest odmienna. To jest zupelnie inna kultura. Zreszta na pewno umiesz sie w niej juz doskonale poruszac! Mowisz po wlosku? Zreszta, kto na Sycylii mowi po wlosku! Przypuszczam ze musisz sie zmagac z dialektem :) Czy jedziesz tam do pracy? Czy za mezczyzna? Uczyc sie? A moze jest jeszcze inny powod...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik> mam nadzieje, ze przeczytasz wiadomosc pzred 2.. nie mam nic od Ciebie w mojej skrzyni mailowej, wyslij na pestkizdyni@yahoo.com uciekam pracowac jak pszczolka hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay- wyslalam na petki z dymi wczoraj jak nie dostalas to pisze tutaj dzwonilam do konsulatu i wiem juz wszystko musze przetlumaczyc na polski nasz akt slubu i akt urodzenia meza do zmany nazwiska i paszportu takze juz nie bede Ci glowy zawracac bo zapracowana jestes:) Jayka kiedy wyslesz zdjecia swoje czekam na ten ocean i czekam:) Ide na zakupy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie JAY, a kiedy mnie wyslesz zdjecia z nad oceanu??? Chce go zobaczyc najpier z Toba na fotce!!! :D ;) Papuga dziekuje za fotki!!! Wyslalam do Ciebie rowniez moje!!! Pozdrawiam wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do wszystkich czekajacych na moje zdjecia hehe> beda, obiecuje, jak tylko wygrzebie sie spod testow, co bedzie juz bardzo niedlugo bo juz w srode;-) wtedy zajme sie skanowaniem i nnymi cudami;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mayenka
Hej Dzidzia- ja tez bylam na Sycyli ale tylko turystycznie. Wlochy mi sie bardziej od Sycylii podobaly. A Sycylia slynie z mafii, he he. Poza tym jest tam bardziej goraco niz we Wloszech. Co jeszcze pamietam? Ze sie duzo wloskich macho na skuterach za mna uganialo :P Wogole to tam sa jeszcze bardziej natretni niz we Wloszech. Papuga-ja nie dostalam zdjec!!!! Wyslij na marzenka7@go2.pl lub na marzenka@yorku.ca (moze na ta lepiej) dzieki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzidzia!Ja tez bylam na Sycylii,mieszka tam taki moj amant;),ktory do tej pory nie daje mi zyc;)wiem co nieco o zyciu na tej wyspie dzieki niemu:)ma on swoje biuro turystyczne w Palermo gdzie zreszta chcial bardzo mnie zatrudnic,jednak zycie tam wcale nie jest uslane rozami jak niektorzy mowia,ze nie wiadomo jak im sie za granicami powodzi;)jezeli jestes sycylijczykiem takim jak wlasnie Massimo i masz swoja wlasna dobrze znana firme,w tym przypadku biuro,to zycie masz zeczywiscie zajebiste,bo on na dzien dzisiejszy moze sobie pozwolic na wszystko,ma fury,domy,chodzi do drogich restauracji(wiem co mowie bo sama tego zycia skosztowalam),jednak jest to ciezka praca duzo wyrzeczen,dla niego:(a jeszcze jezeli chodzi o obcokrajowca to na pewno jest trudniej..musisz znac jezyk przede wszystkim,znac sie na tym co chcesz robic:)ja w turystyce sie znalam,jednak nie zgodzilam sie na prace u niego,bo naprawede zaawansowanego wloskiego nie znalam,wiec nie chcialam mu sprawiac klopotow.Jezeli chodzi o mieszkanie,to samo wynajecie w Palermo w tym przyypadku jest bardzo drogie,wiem,ze sam wynajmowal jedno dla siebie i narzekal,wiec jak narzekal gosciu,ktory ma kase to albo jest tak rzeczywiscie albo on zaluje sam dla siebie:)Ja uwielbiam Sycylie-palermo,carini,mondello-po prostu przepieknie!Jednak nasze drogi sie rozeszly,czego przyczyna jestem ja..nie zaluje,chociaz strasznie tesknie za tym krajem,w palermo poczulam sie jak w domu,poczulam sie jak ktos wyjatkowy,a to wszystko byla zasluga massimiliana:)zycze ci szczescia jezeli sie tam wybierasz na dluzej!moze poznasz takiego krolewicza jak ja:)czego ci zycze z calego serca!.....pozdrwaiam wszystkich..dzidzia mnie troche rozkleila,bo powrocilam do dawnych,pieknych czasow:)ale warto bylo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🖐️ Wlasnie wrocilismy znad wody :D Wylezalam sie w gorskiej rzeczce niczym w jacuzzi ;) :D Po prostu cud miod i orzeszki :D Dzidzia_1979, 🖐️ ja tez bylam na Sycylii tylko turystycznie... Podobalo mi sie tam, ale mieszkac na stale chyba bym nie chciala... za goraco... Papuga, dziekuje za zdjecia, wysle Ci wieczorkiem lub jutro rano kilka moich :) Dark Elf, ja rowniez poprosze o specjalna przesylke zdjeciowa na: margotk@tlen.pl Pozdrozgladaj sie dobrze, moze znajdziesz jakis niedrogi basen w Twojej okolicy :) Piwonia, no wiesz co, ja Ci przeciez zdjecia wyslalam! :) Jay 👄 ja tez czekam na zdjecia :) Gadzina, a co tam slychac u Fasolki? :) Mayenka 🌻 :) Pozdrawiam wszystkich i zmykam :) Pa, pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no wlasnie zapomnialam na amen o mafii sycylijskiej;)1dzidzia uwazaj oni sa wszedzie,nawet za parking zdzieraja eurosy,serio..bylam swiadkeim kiedy boss siedzial na lawce kolo parkingu na przeciwko bardzo drogich sklepow..Versace..itp.i wiedzial,ze tu parkuja kasiasci:),wiec najal podwladnego,ktory zatrzymuje auta do zaplaty za postuj i boss zabiera od nich pieniadze..hehehe..ah ta mafia..mozecie mnie pytac o co chcecie,ten temat nie jest mi obcy:)juz napisalam 1 rozdzial pracy,teraz zabieram sie za drugi,ale nie jest latwo:(..pozdrawiam:margolcie🌻,jay🌻,haneczke🌻,bagatelke🌻,elfika🌻,diruone🌻..i wszystkich pozostalych:)😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, witajcie, gnacie do przodu jak male samochodziki... Franci - widze, ze przezylas wspaniale chwile na Sycylii... Moze kiedys uda mi sie zobaczyc ten kawalek Europy.. mayenka - mowisz, ze jeszcze bardziej goraco niz we Wloszech? moze jednak w razie czego najpierw zwiedze Italie, a dopiero pozniej wyspe... Przepis na drinka: 1 czesc ginu, 1 cz wodki czystej, 1 cz wina czerwonego i do pelna soku grejfrutowego, z zoltych grejfrutow... Nie wiem czy to jest w ksiazkach, ale jest zdradliwe.. A moze jeszcze ktos poratuje Mayenke przepisem? Aha, jeszcze lodu, rzecz jasna, duzo - bo wtedy gosc mniej wypije alkoholu i zamowi nastepny, a o to chodzi... Jay, pszczolko, poczekam, najpierw testy, masz racje... A propos.. czy wiecie, ktory owad jest bardziej pracowity: mrowki czy pszczoly? Odpowiedz na koncu wpisu... Marzenusia - 🌼 DaRk Elf - dziekuje za zdjecia. Gdzie konkretnie znajduje sie dom Lincolna? w jakim mieście? Coś mi się przypomina, ze jego droga do kariery politycznej była dość skomplikowana... Fajna ta kuchnia w jego domu.. A co do mojego ogrodu, to sa cale lata pracy i zmian.. Po prostu trzeba ciagle cos robic, wtedy i efekty przyjda... Gadzina - 🌼 fajnie masz, ze Mama jest u Ciebie. Czy cos sie wyjasnilo z wyjazdem do Polski? Dzidzia\'79 - przyłaczam się do pytan Gadzinki, tez jestem ciekaw, zajrzyj do nas i napisz... papuga, dziekuje za zdjecia, i oczywiscie czekam na nastepne.. Margot - przysle znowu, tym razem w mniejszych paczkach, jesli ktos jeszcze mial problem, to kliknijcie. Moj brat nie otworzyl zadnego, nie rozumiem co sie dzialo... A jedna paczka wrocila calkiem - jakby zly adres... ODP: mrowki, bo pszczoly traca czas na bzykanie... ok, na razie posle to co napisalem, bo nie jestem pewien sprawnosci serwera dzis, wakacje sie zaczely, pada deszcz, to pewnie malolaty siedza w domach i klikaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokuś!na sycyli rzeczywiscie jest zbyt goraco..dopiero pod wieczor da sie cos pozwiedzac,oczywiscie w lecie..ja bylam w sierpniu to normalnie masakra..a tak aproposito to w dupcie dostaniesz bo karteczki mailowej ode mnie nawet nie odebrales:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franci, wybacz, ale nic nie dostalem! tylko zapomnialem o to zapytac jak pisalas na forum... ostatnio byla ta przerwa na onecie, i do tego korzystalem z kompa syna, gdzie nie moge odebrac poczty i tak sie w koncu zamotalem.. Ogromne sorki, prosze kliknij jeszcze raz do mnie, to sie poprawie..🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozmawialam z Elfikiem;-) fiu fiu fiu jak nam sie gadalo;-) jak sie kiedys spotkamy to dopiero bedzie;-) Kokus> dziekuje za zdjecia, piekniste azalie, odwdziecze sie tez zdjeciami azalii, tkaie piekne byly w tym roku, ze nie moglam sie powstrzymac i strzelalam zdjecia na lewo i prawo;-) Wcozraj spalam tylko 2 godziny, wlasciwie to juz nie mysle, marze tylko o tym, aby uciec do domu i przylozyc glowe do podusi;-) dzisiaj ludzie zmojej grupy sie zbuntowali i powiedzieli, ze nie moge byc w zadnej grupie, bo w jakiejkolwiek grupie jestem to ta grupa zawsze wygrywa w tlumaczeniach hihihi. Na szczescie to ostatnia lekcja byla i profesorka poweidziala, aby nie dramatyzowac;-) a caly weekend mam zajety, bo sie towarzystwo obudzilo i chce, aby im pomoc z hiszpanski, taki geniuszek ze mnie;-)) a tak powaznie to mnie drazni cos takiego, jeszce rozumiem ludzi, ktorych zdazylam polubiec, pogadac, ale ktos kto ze mna nie zamienil czesc przez caly miesiac i nagle zada ode mnie numeru telefonu, aby sie z nim umowic na lekcje w weekend? powiedzialam, ze nie mam juz czasu i ze wszystko zabukowane jest a poza tym to ja droga jestem hehe Niech sie juz dzien skonczy.. chce do domu;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokuś!to nie bylo nic z onetu ani cos szczegolnego jednak ja sie ciesze ze wszystkiego,tak wiec caly czas czekalam az odbiezesz a tu nic:)wiec zaraz cos wymysle:P..badz cierpliwy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem znowu... Aga21 - znam trochę Luxemburg z opowiadan i ze zdjec, strasznie chcialbym kiedys zobaczyc to miasto.. Czy masz zdjecia na kompie? Barb - buziaczki dla Ciebie tez... Piwonia, sprobuje dzis otworzyc Twoje zdjecia z wyscigow... Jak sprzet pozwoli... Bagatelka, pozdrawiam serdecznie, czytasz nas pewnie.... Pozdrawiam wszystkich, bardzo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ----------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ----------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay mi tez sie z Toba swietnie gadalo jak bym Cie znala od lat naprawde:) Kokus:) Dom Lincolna znajduje sie w springfield Illinois mieszkal w nim 17 lat , a pozniej w washingtonie jak zostal prezydentem jego droga do kariery byla bardzo trudna masz racje kilka razy go nie wybrali w wyborach ale sie nie poddawal i w koncu zostal prezydentem. Margot:) Ide wysylac druga ture zdjec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyslalam zdjecia do reszty osob:) Dziewczyny i chlopaki czy zna ktos z was sprawdzony przepis na zupe Minestrone? ogarnia mnie ostatnio szlenstwo gotowania zupek hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mayenka
Elf- a ja nic nie dostalam.Buuu.....:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mayenka wyslalam na marzenka7@go2.pl a nie mialas zapchanej skrzynki?bo to duzo tych zdjec bylo zaraz sprawdze czy mi nie odeslalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mayenka
Elfik-nie mam zapchanej skrzynki tylko ta glupia poczta mi tak dziala. Wyslij na marzenka@yorku.ca Dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×