Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sylwestrowomi

dania gorące na sylwestra

Polecane posty

Gość nestea.......
do wodki pasuja mi najlepiej takie "oklepane" dania czyli wlasnie kurczak pieczony, krokiety z barszczem, jakies kotleciki (albo w wersji mini, albo np. dewolaje), stroganow, zrazy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robie rosol
parowki w ciescie francuskim, kotlety z piersi kurczaka, pierogi ruskie. to bedzie na cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolmopsik
Świetnie smakuje zapiekanka warzywna - bakłażan (wcześniej posolony, odsączony, umyty i troszkę podsmażony) - ziemniaki i marchewka + seler (w talarkach i podgotowane) - pomidory - pietruszka i koperek - sos sojowy, miód i czosnek (wcześniej wymieszane - polewamy tym warzywa) układamy piętrowo i pieczemy w piekarniku ok. 40 min w temp. 180 stopni. Jak zrobisz dzień wcześniej będzie lepsza. A z innych gorących dań herbatka z wiśnióweczką, ale tylko Soplicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenkaaaaaaaaaa
Hej. Mam pytanie... Będę robić impreze na jakieś 18 osób, mam 16 lat i chciałabym ugotować jakieś ciepłe danie.... Coś na szybko najlepiej, i proste. Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co by tu zrobic
moze ktos jeszcze mnie czyms zaispiruje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oby nie schabowe
z plastrem ananasa!!Kto to wymyslil ? Jakas straszliwa pomylka kulinarna,ktora zrobila w Polsce furore,robiac za "wykwintne"danie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwkkas
Zapiekanka z ziemniaków, pora i kiełbasy: pycha. Potrzeba ( na ok. 4 osoby): 2 kg ziemniaków 2 duże pory 2 laski kiełbasy cinkiej ok. szklanka śmietany ok. 20 dkg sera żółtego 2 cebule olej, sól pieprz. Ugotuj ziemniaki w łupinach - na cztery osoby około 1-2 kg. Obierz ugotowane ziemniaki z łupin, pokrój na grube plastru, ok 0, 5 cm. Połowę ziemniaków włóż do naczynia do zapiekania wysmarowanego olejem, troszkę oleju wlej na spód, ziemniaki posól, i popieprz. Na ziemniaki połóż połowę kiełbasy pokrojonej w kostkę, na to pokrojonego w plasterki pora ( białe części, moga też byc te ciut zazieleniałe, lecz nie liście) Na to drugą warstwę ziemniaków, dalej na to cebulę podsmażoną na oleju i wymieszaną z drugą częścią kiełabasy pokrojonej w kostkę i serem żółtym startym na tarce. Zalej smietaną i do piekarnika niezbyt gorącego, ok 150 stopni, zapiecz, około 0,5 do 1 godziny. Potem w Sylwetra wystarczy podgrzać w piekarniku i podać gorące, najlepiej w naczyniu w którym się zapiekało, niech każdy sobie sam nabiera na talerz. Tanio, szybko i pyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oyjoppppp;
Placki ziemniaczano-kabaczkowe zapiekane z plastrem sera pleśniowego obficie posypane zielonym koperkiem,mielone kotlety mięso z szynki 50%,ugotowana i drobno pokrojona,odciśnięta dokładnie kiszona kapusta,+ kilka łyżek przecieru pomidorowego,faszerowane duszonymi pieczarkami,paszteciki z barszczem lub kapuśniaczki,udka faszerowane pieczarkami:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigos, niezawodne i pycha
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale poduchy
Tja, w sylwestra będę stała przy garach i tarła kartofle na placki :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manusia30
szaszłyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareczek,Jan
ale poduchy - takiemu lewusowi jak ty nic nigdy nie pasuje:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julcia11
szybkie danie na cieplo , kupujemy cisto francuskie, robimy farsz z pieczarek i cebuli a mianowicie pieczarki płuczemy kroimy w palasterki cebule kroimy w kostke i posmazamy dodajemy pieprz i sol. jak juz bedzie gotowe to nastemnie siekamy. tak przygotowany farsz nakladamy paskami na cisto zawijamy i kroimy w prostokaty i dociskamy brzegi widelcem i wkladamy do piekarnika. albo zeby bylo jeszcze szybciej mozna zamiast farszu grzybowego dac plasterek szynki zlozony na pół i plasterk sera zołtego zlozony na pol. zawinac to w ciasto na wierzchu posmarowac rozbitym jajkiem , posypac sezamem i zapiec. podajemy takie paszteciki z barszczem czerwonym . pysznosci. a dla tych co lubia czytac horoskopy podaje jescze linka http://bralloso.com/kosmos/index.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepsze, najlatwiejsze dania
ktore mozna przygotowac dzien wczesniej coby sobie glowy w sylwestra nie zawracac, ktore wystarczy podgrzac to dania jednogarnkowe typu bigos, leczo, bogracz, fasolka po bretonsku, chili con carne itd. W dodatku smaczne i pozywne i zdecydowanie lepsze niz suche kurczaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50 z ?
Po fasoli i bigosie fajnie bedzie pachnialo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odradzam ciężkostrawne potrawy, ja oprócz standardowego zestawu zazwyczaj dodaj coś nowego, w zeszłym roku zrobiłam tartę ze szpinakiem, caprese oraz penne z pesto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×