Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość trisoistonowna

ktore tablety wybrac?

Polecane posty

Gość trisoistonowna

czesc dziewczeta, mam prosbe o porade; wiem, ze kazda z nas jest inna, ale moze jakos sie uda; od prawie 3 lat biore trisiston i chce go zmienic, bo: jest cholernie drogi /35zl !!!!!/, nie mozna sobie w wyjatkowych sytuacjach przesynac okresu /ja juz trzeci raz mialam w sylwestra ;)/ i -co najwazniejsze- ZERO OCHOTY NA SEKS- a przeciez do cholery po to go biore, zeby sie seksowac...........no i chce zmienic, cilest bralam kiedys- odpada, moze diane? ale chodzi mi o to, zeby piguly mialy stosunkowo malo hormonow, ale w 1500% zabezbieczaly przed ciaza /wszelkie minipigulki zatem odpadaja/.............poradzcie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnaAnna
Nie wiem. Mam dopiero 14 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trisistonowna
nie musialas pisac, i tak kazdy by sie domyslil-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli chcesz zmienic tabletki idz do gina, tylko on Ci moze doradzic jakie beda dla Ciebie dobre chcesz malo hormonow a piszesz o Diane??? brak mi slow, poczytaj na necie jakie sa tabletki i jakie maja dawki, Diane ma naprawde spoora dawke i to nie sa tabletki anty, ktore sie ot tak przepisuje, tylko kobiety z problemami hormonalnymi moga je stosowac, i jedna z zalet tych tabletek jest to ze dzialaja antykoncepcyjnie, ale jezeli tylko chcesz sie zabezpieczac to odpadaja, radze Ci isc do lekarza i z nim o tym porozmawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minipigułką jest CERAZETTE!!! dla mam karmiących tak samo zabezpiecza jak inne tyle ze ich jest 28 i bierze sie je bez przerwy! najpierw poczytaj o pigułkach a o zmianie powinien zdecydowac lekarz www.forum.antykoncepcja.prv.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej tego nie robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnaAnna
Aha, więc według Ciebie jakbym napisała po prostu "nie wiem" to i tak by wszyscy wiedzieli że mam 14 lat? A nie akurat 13 albo 15? To by była niezła przenikliwość :-p Opanuj się zatem kobieto, bo widzę że jesteś psychopatką. Zastanów się nad ubezwłasnowolnieniem, bo jeszcze kogoś skrzywdzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trisistonowna
Uważam że jesteś wredną nieletnią suczką i do tego wkurwiającą mnie a ja tego nie lubię!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do trisistonowna
AnnaAnna jest za mądra na dyskusję z taka kretynka jak ty :P Świetnie cie przejrzała ty imbecylko i to cie wkurzyło :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poiuytrewq
renika: Cerazette nie jest tylko dla matek karmiacych, chyba tylko w Polsce sie tak przyjelo. Skutecznosc jest mniejsza, bo nie zawsze dochodzi do zahamowania owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renika mysli że jest wyrocznią
w sprawie antykoncepcji i wszędzie gdzie tylko pojawi się ten temat musi wcisnąć swoje 3 niepotrzebne grosze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybym nie wiedziała na temat Cerazett nic nie wypowaiadałabym sie: Informacje o rejestracji w Polsce: Indeks terapeutyczny ATC G03AC Nazwa preparatu: Cerazette® Substancja czynna: desogestrelum 0,075mg forma preparatu: tabletki powlekane Opakowania 28 lub 84 tabl. w blistrach Producent Organon N.V., Holandia Nr rej MZiOS 09257 Data dopuszczenia: 2002-03-21 do roku 2007-02-14 Dostępność: wydaje się tylko z przepisu lekarza (Rp) Cerazette® jest jedyną dostępną w Polsce minipigułką. W odróżnieniu od preparatów złożonych nie zawiera estrogenu. Zawiera tylko jeden syntetyczny odpowiednik żeńskiego hormonu - dezogestrel w dawce 75 mikrogramów. Preparat zażywa się codziennie - bez 7 dniowej przerwy jak w przypadku preparatrów złożonych dostępnych w Polsce. Firma Organon opracowała Cerazette® z myślą o kobietach, które nie mogą lub nie powinny stosować pigułek zawierających estrogeny (na przykład ze względu na estrogenozależne działania niepożądane lub karmienie piersią. Tradycyjne minipigułki (czyli doustne preparaty antykoncepcyjne zawierające wyłącznie progestagen) są dostępne na rynku już od roku 1970, lecz ich wadą była niższa od preparatów złożonych skuteczność antykoncepcyjna, ponieważ nie hamowała w takim stopniu jak one jajeczkowania. 8-letnie badania prowadzone przez firmę Organon doprowadziły do opracowania minipigułki o nazwie handlowej Cerazette, której działanie antykoncepcyjne polega przede wszystkim na skutecznym hamowaniu jajeczkowania. Jej mechanizm działania jest więc inny niż tradycyjnych minipigułek i podobny do preparatów złożonych, lecz w odróżnieniu od tych drugich - Cerazette® nie zawiera estrogenu. Cerazette® wykazuje znakomitą skuteczność antykoncepcyjną, może być stosowany przez kobiety karmiące piersią i jest dobrze tolerowany przez większość kobiet, które go stosują. Jego wadą jest nieco słabsza kontrola cyklu, w związku z czym miesiączkopodobne krwawienia podczas jego stosowania mogą być mniej regularne. Wprowadzenie tej pigułki na rynek jest krokiem we właściwym kierunku. http://antykoncepcja.com.pl/cerazette.htm www.forum.antykoncepcja.prv.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybym nie wiedziała na temat Cerazett nic nie wypowaiadałabym sie: Informacje o rejestracji w Polsce: Indeks terapeutyczny ATC G03AC Nazwa preparatu: Cerazette® Substancja czynna: desogestrelum 0,075mg forma preparatu: tabletki powlekane Opakowania 28 lub 84 tabl. w blistrach Producent Organon N.V., Holandia Nr rej MZiOS 09257 Data dopuszczenia: 2002-03-21 do roku 2007-02-14 Dostępność: wydaje się tylko z przepisu lekarza (Rp) Cerazette® jest jedyną dostępną w Polsce minipigułką. W odróżnieniu od preparatów złożonych nie zawiera estrogenu. Zawiera tylko jeden syntetyczny odpowiednik żeńskiego hormonu - dezogestrel w dawce 75 mikrogramów. Preparat zażywa się codziennie - bez 7 dniowej przerwy jak w przypadku preparatrów złożonych dostępnych w Polsce. Firma Organon opracowała Cerazette® z myślą o kobietach, które nie mogą lub nie powinny stosować pigułek zawierających estrogeny (na przykład ze względu na estrogenozależne działania niepożądane lub karmienie piersią. Tradycyjne minipigułki (czyli doustne preparaty antykoncepcyjne zawierające wyłącznie progestagen) są dostępne na rynku już od roku 1970, lecz ich wadą była niższa od preparatów złożonych skuteczność antykoncepcyjna, ponieważ nie hamowała w takim stopniu jak one jajeczkowania. 8-letnie badania prowadzone przez firmę Organon doprowadziły do opracowania minipigułki o nazwie handlowej Cerazette, której działanie antykoncepcyjne polega przede wszystkim na skutecznym hamowaniu jajeczkowania. Jej mechanizm działania jest więc inny niż tradycyjnych minipigułek i podobny do preparatów złożonych, lecz w odróżnieniu od tych drugich - Cerazette® nie zawiera estrogenu. Cerazette® wykazuje znakomitą skuteczność antykoncepcyjną, może być stosowany przez kobiety karmiące piersią i jest dobrze tolerowany przez większość kobiet, które go stosują. Jego wadą jest nieco słabsza kontrola cyklu, w związku z czym miesiączkopodobne krwawienia podczas jego stosowania mogą być mniej regularne. Wprowadzenie tej pigułki na rynek jest krokiem we właściwym kierunku. http://antykoncepcja.com.pl/cerazette.htm www.forum.antykoncepcja.prv.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cerazette jest pigulka dla wszystkich. Tylko w Polsce reklamuje sie ja jako minipigulke dla karmiacych piersia (bo nie zawiera estrogenu i przez to nie hamuje laktacji). Poza tym to nie jest minipigulka tylko pigulka bez estrogenow ;) Mechanizm dzialania Cerazette jest zblizony do tradycyjnych pigulek, a nie minipigulek, dlatego tez jest prawie tak samo skuteczna jak zwykla pigulka (jest bardziej skuteczna niz pigulki trojfazowe i minipigulki). Wskaznik Pearla to 0,14 (dla minipigulek to 0,5, a pigulek trojfazowych 0,3). Dla znajacych jezyk niemiecki polecam strone www.cerazette.de Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heather: to w takim razie jakie wg ciebie są minipigułki u nas w polsce? Ja znam tylko cerazette... I jeszcze na stronie z zestawieniem składów znalazłam: Cerazette Desogestrelum tabl. powl. 0,075mg Organon N.V. Holandia 09257 2002-03-21 2007-02-14 84 tabl. w blistrach b.d. G03AC Cerazette Desogestrelum tabl. powl. 0,075mg Organon N.V. Holandia 09257 2002-03-21 2007-02-14 28 tabl. w blistrach 35,00 G03AC i opis kategorii cerazette: tylko progestagen (minipigułka) 28 pig./28dni więc która z was ma racje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co heather, cały czas wmawiasz innym że się wymądrzają a tyo ty \"wiesz lepiej\" niż 2 źródła (chcesz to znajdę więcej) o cerazette, mówisz,że to pigułka dla wszystkich a to nieprawda i mówisz w innym wątku, że jak ktoś nie ma woreczka żółciowego to może brać zastrzyki a to plastry tak nie obciążają wątroby jak reszta metod hormonalnych (no oprócz mireny).. nic dodać nic ując, nadal nie doczekałam sie odpowiedzi na pytanie co ma brak estrogenu na mniejsze obciążenie pracy wątroby Co do estrogenu czy jego braku to znalazłam : (http://www.lmm.pl/porady/cykle/antyk-horm.html) Wykazano wpływ estrogenu i (!!!)progesteronu na transport żółci!. Ten wpływ ma zasadnicze znaczenie na możliwość rozwoju min: żółtaczki cholestatycznej i kamicy pęcherzyka żółciowego. Dlatego przeciwwskazane jest stosowanie DTA u kobiet z nieprawidłową funkcjonującą wątrobą i przebytą w ciąży cholestazą ciężarnych. czyli nie tylko estrogen jest przeciwskazaniem ale i progesteron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trisoistonowna
do "do trisoistonowna" ty mnie będziesz dziecko pouczać? zrozum skarbie że jakbym chciała to twój facet lizałby mi stopy i prał ręcznie majtki a ty byś szlochała z rozpaczy! jesteś cieniutka tak samo jak ta suczka AnnaAnna, beznadziejne cieniaski:-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do trisoistonowna
Posłuchaj smarkaty pasztecie - za biedna jesteś żeby ze mną dyskutować :P Najpierw zarób kase na porzadne pigułki (bo na razie nie stac cię na głupie 35 zł :O ) a potem spróbuj poderwać menela spod budki z piwem :P Może mamusia dołoży ci pieniążki :P A może woli wydać na flachę denaturatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnaAnna
Skąd taka agresja u tej kobiety? Napisałam zgodnie z prawdą ile mam lat i dostałam tylko opierdziel :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..............
Cerazette nie jest dla wszystkich, tak jak zreszta inne pigulki tez nie sa dla wszystkich, aczkolwiek nie jest tylko dla karmiacych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rigevidon ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myredavin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ......
mało hormonów?? harmonet, ale drogi( też coś ok 35 zeta) ew. mercilon, logest... dośc dużo tego. do AnnaAnna, dziecko, jak ktoś nie ma nic do poweidzenioa na dany temat, to się nie odzywa.jak dorośniesz, to MOZE zrozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gogulska
I po co się wymądrzasz, dziwko? Ja stosuję Cilest i dobrze mi z tym. AnnaAnna - :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qrcze...
dziewczyny... po co te nerwy? naprawde nie rozumiem waszej impulsywnosci... gdy czyta sie sie wasze posty ( niektore rzecz jasna ) mozna dojsc do wniosku, ze jestesci bardziej wulgarne od facetow.. straszne naprawde, gdzie wasza kobiecosc? i nie rozumiem jeszcze po co pytac jakie tabletki mam brac... a od czego jest ginekolog? to przeciez on na podstawie wywiadu i badan dopasuje wam tabletki a nie na podstawie tego co wam ktos gdzies na kafeterii doradzil... i spokojniej dziewczynki, spokojniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojojoj
ale nie miło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qsqs
wymiękłem jak przeczytałem Wasze "dialogi" łapy opadają :-o zawsze uważałem dziewczyny za ...no nie takie oklęte i nie tak agresywne, co się porobiło?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×