Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czy

czy dostanę receptę?

Polecane posty

Gość czy

Mam 16 lat, czy jak pójdę do lekarza ginekologa, ale prywatnie i bez rodziców to przepisze mi pigułki antykoncepcyjne? Dodam, że nie chce ich aby nie zajść w ciąża, ale aby wyregulować sobie miesiączki i sprawić, by były mniej bolesne? Napiszcie, jakie macie doświadczenia, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabletki wypisuje ginekolog. Niestety musisz isc z mamą albo opiekunem bo lekarz nie wypisze jesli nie skonczyłas 18 lat Tym bardziej nie powinnas sie bac isc z mamą skoro masz bolesne miesiączki lekarz powinien zaradzic... moze niekoniecznie pigułkami anty.. wiem tez ze sa lekarze którzy przepisuja nawet nieletnim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewaa
Każdy ginekolog, i państwowy i prywatny, przepisze Ci tabletki na wyregulowanie cyklu. Po prostu idziesz i mówisz że nieuregulowany cykl Cię męczy itd no i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy
to znaczy, że gdy powiem, że chce tabletki na wyregulowanie cyklu to ona przpisze mi antykoncepcje? Mam nadzieję, że nie będzie mi robiła problemów, a pójść z mamą to raczej niemożliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loveletter
jezeli nie skonczylas 18 lat, to lekarz i tak moze wypisac ci pigulki, bez informowania twoich rodzicow, ale nie musi. zalezy na kogo trafisz. poza tym gdyby twoi rodzice zglosili sie do tego lekarza i zarzadali informacji na twoj temat, to musialby im ujawnic, wszystkie szzcegoly zwiazane z twoim leczeniem, czyli rowniez to, ze zapisuje ci pigulki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy
nie, spokojnie, tutaj nie ma obaw, a mnie nie chodzi o to, żeby nikt się nie dowiedział, że łykam tabletki, ale że musze pójść sama, poniewaz w tej chwilii nikt ze mna iść nie może. Tutaj akurat nie prowadzę konspiracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewaa
Wypisują wypisują, także przed 18stym rokiem życia, sama jestem najlepszym przykładem. Teraz mam 18 lat (od paru miesięcy), a zażywam tabletki od kiedy miałam 16,5 roku. Oczywiście są lekarze, którzy potrafią się boczyć i mówić pacjentce "jak ty się dziewczyno prowadzisz" i takie tam, ale to wtedy idzie się do innego, bo tamci to po prostu mają takie charaktery (najlepiej iść do w miarę młodego lekarza, bo najczęściej to stare dziadki przemądrzałe tak się wydzierają). Obowiązkiem lekarza jest pomoc, kiedy pacjent jej szuka. Poszukaj na forum gazeta.pl (biała lista ginekologów) jakiegoś dobrego gina w twoim mieście. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihihi
jesli powiesz, ze chodzi ci wylacznie o uregulowanie cyklu, to przepisze ci hormony, ktore wcale nie sa tabletkami anty. Poza tym skoro masz 16 lat, to masz prawo miec jeszcze nieregularne miesiaczki, wiec tabletki sa zbedne. Ponadto lekarz prawdopodobnie wysle cie na badanie hormonow i bedzie musial cie zbadac. Zaden lekarz nie ma prawa informowac kogokolwiek o przebiegu twojej wizyty, chyba ze zauwazy znamiona przestepstwa. Wiec jesli nie jest bliskim znajomym rodzicow na pewno ich o tym nie poinformuje ze przepisal tabletki. Tego jestem pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy
tylko, że ja nie chce żadnych lekarstw na uregulowanie cyklu a właśnie anty, miną czy tonem głosu tez nie zamierzam się przejmować, a jak nie ten to najwyżej pójdę do innego, w końcu jest ich sporo, ale zapisze się do kobiety, przed facetem, zwłaszcza staruszkiem chyba bym sie krępowała, a tak - pełen spokój, wiem, że każe mi się zbadać, ale ja myślałam, żeby przed wizyta pójść do laboratorium i tam jest możliwość wykonania tych wszystkich badań abym potem już nie musiała czekać, o rodziców sie nie martwię, i dzięki za pomoc i za życzliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy: a mogę wiedzieć dlaczego nie chcesz nic innego? tak z ciekawości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy
na to forum, które tutaj polecacie na pewno kiedys zajrzę, i obejrzę tez sobie białą listę ginekologów, może sobie któregoś wybiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty anty
No właśnie. Dlaczego nie chcesz nic innego? Tym bardziej, że pigułki ani nie leczą bolesnych okresów, ani ich nie regulują tylko zastępują krwawieniami z odstawienia i jak zrezygnujesz z pigułek to bóle i nieregularności wróca, a nawet mogą się nasilić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do lekarza
ginekologa idzie się bez skierowania i wizyta jest bezpłatna, powiesz co tobie dolega i o co chodzi, a lekarz sam wie jak tobie pomóc, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty anty
Tylko, że witaminy raczej nie zaszkodzą, a pigułki to sztuczne hormony. A z hormonami niestety nie ma żartów :( Witaminy może brać każdy, a pigułki nie i przed ich zapisaniem powinno się zrobić dokładny wywiad i badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy
no może porównanie z witaminami tej "strony" nie było zbyt trafne, ale jeśli zrobie sobie badania i lekarz mnie o wszystko wypyta to mi to na pewno nie zaszkodzi, przeciez dzisiaj dawki hormonów są naprawde małe, o to sie nie niepokoję, ale żebym nie trfiła na zadnego ignoranta, wtedy to kompletna porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antygona
Dostaniesz, raczej dostaniesz, ale musisz liczyc się z tym, że najpierw ten lekarzyna dokładnie wypyta cię co z nimi chcesz robić, albo wręcz przeciwnie - zmierzy cię wzrokiem od stóp do głów aż cię ciary przejdą, a potem siądzie nad kartą, zacznie wzdychać, tak, że to niby już w ogóle nie warto z tobą rozmawiać, ale powinnaś je dostać. Wiem z własnego doświadczenia, trafiłam na obu tych typków. I myślę, że to bardzo dobry pomysł abyś poszła prywatnie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RECEPTE
bez problemu u mnie w mieście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×