Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kielczanie

Kielce - czy jest ktoś z Kielc?

Polecane posty

do Grudniowegodzidziuia78 Tak, ja miałam cesarkę na życzenie, choć ze względów zdrowotnych-( astma oskrzelowa), więc wiadomo, że przy naturalnym porodzie, to trzeba oddychać, jak oszalała, a ja mam problem z tym i mogłoby to się dla mnie skończyć tragicznie. . więc od lekarzy dostałam przyzwolenie. Są zwolennicy i przeciwnicy cesarek, ale gdybym miała jeszcze możliwość, to rodziłabym naturalnie. Pozdrawiam. -Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA też jestem z Kielc mieszkam koło Rynku studiuje w Krakowie ale kielce są najlepsze i jestem dumna ze jestem kielczanka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goniaaaa
witam was kielczanie tez jestem z kielc jagiellonska ulica sie klania!!!!!!!!!!pozdrawiam!!!!!!!:):):):):):)::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Gusia 86, i goniaaa, Zapraszam w najbliższą środę do Pałacyku Zielińskich, będzie wieczór poezji i będę grac na gitarze. Pozdrawiam- Lorelai Ps. i migawka w TV regionalnej o 20.00 ponoć będzie. Papatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto jest miłośnikiem poezji i Melpomeny -cytować poezje Agaty Soboty będą aktorzy Teatru Żeromskiego i Teatru Kubuś, oraz gitary klasycznej( w moim wydaniu) będzie mógł zaspokoić swoje zamiłowania w spektaklu, jaki przygotowaliśmy dla Was w Pałacyku Zielińskich dzisiaj o 17.00 Serdecznie zapraszam -Wasza Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez Kielce
Swietokrzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lorelai ile masz lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goniaaaa
kurde zapomnialam ze dzis sroda mialam wpasc tak nawet z ciekawosci wybacz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sprawy Gonia, nie martw sie, w przyszłym tyg.w środę(chyba) w Radio Kielce o 20.00 będzie puszczana audycja, wczoraj też była. Koncert i wieczór autorski sie udał, z tego sie ciesze, a grać do tak dobrej poezji miłosnej recytowanej przez takich wspaniałych aktorów, to sama przyjemność i zaszczyt ! -Pozdrawiam -Lorelai- Ps. Książka Agaty Soboty pod tytułem Antrakt warta jest kupienia, ilustrowana \"mezzotykami\" kieleckiej artystki plastyczki- Aleksandry Makowskiej, której wystawy grafik wystawiane są na całym świecie. Wydawcą książki jest Dom Środowisk Twórczych, a sponsorem wydania Urząd Marszałkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedź do osóbki z nieco wyższego wpisu z zapytaniem o mój wiek, - a więc zręcznie odpowiem: \"Kobieta i świat nie ma lat\" [cool}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam zapytanie do rodowitych kielczan o sprawę sztuki w Kielcach, a konkretniej pomników i rzeźb. Mam za zadanie zrobic pokaz multimedialny na Akademii w Warszawie celem ukazania pomników w Kielcach( rzeźb) - to na historię sztuki- jeden z przedmiotów, który tam studiuję. Oczywiście pragnę to ukazać w kontekście historycznym rzeźb Michała Anioła, który był inspiracja i protoplasta dal wszystkich artystów rzeźbiarzy. Chciałam też ująć rzeźby w parku Wigelanda w Oslo, którego rzeźby mnie zafascynowały i urzeły. Temat trudny, ale godny realizacji( mam mało czasu, bo w grudniu muszę to zakończyć. Znam w Kielcach pomniki w alei \"szarych szeregów\", pomniki na Kadzielni, pomnik powskańców w parku- naprzeciw Katedry, acha jeszcze ten uwieczniający tragedię na World Tride center( przy cmentarzu miejskim. Gdzie są jeszcze pomniki warte sfotografowania? Acha i pomnik świni na placu artystów, jest suuper! :D Za pomoc w tej kwestii rodowitym kielczanom i artystom wielki dzięki już z góry!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goniaaaa
hm ja tez musze na pokaz multimedialny cos wymyslac jakie pomniki sa te tablice mojzeszowe na kadzielni w parku tez sa jakies , jej chyba wymienilas takie najbardziej znane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Dawno mnie tu nie było. Chyba nie dam rady nadrobić czytanie przegapionych wpisów.;) Widzę, że topik się rozrasta jak na drożdżach. U mnie głównie praca, praca, praca. Miła odmiana po lenistwie, lenistwie, lenistwie.;) Wybaczcie to moje zaginięcie, ale praca ostatnio tak nas zaprząta, że prawie nie mamy życia prywatnego nie mówiąc nawet o towarzyskim. Wojtek dziś i jutro też w robocie na szczęście mnie się udało wreszcie wyrwać weekend. Musiałam się w końcu wyspać, bo już czuję się strasznie osłabiona. Lubię jesień, ale pod warunkiem, że oglądam ją przez okno siedząc w cieplutkim pokoju.;) Lorelei, zerknęłaś tutaj: http://www.kielce.pl/album/thumbnails.php?album=8 http://images.google.pl/images?client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&channel=s&hl=pl&q=rze%C5%BAby%20w%20kielcach&lr=&oe=UTF-8&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi ? Możecie mi jakoś streścić co u Was? :P Mam nadzieję, że wreszcie jakoś uda nam się spotkać. PS. Jakby ktoś z Waszych znajomych miał w Kielcach lub bliskiej okolicy kawałek działki budowlanej, to chętnie kupię za rozsądną cenę.;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Płomykówko! -Co trochę przechodzę koło \"Primavery\'\" i przypominam sobie sympatyczną dziewczynę, z którą spotkałyśmy się( z Balladyną również) ponad 2 lata temu realizując w realu kafeteryjną znajomość : -rzeczywiście trzeba to spotkanie miłe powtórzyć! :) Serdecznie dziękuję za pomoc w wyszukaniu odpowiednich stron internetowych dotyczących rzeźb kieleckich artystów. Mamy tutaj jednak na tej świętokrzyskiej ziemi mekkę poetów, pisarzy, malarzy, rzeźbiarzy, muzyków( trochę mniej, ale jednak.) Ja teraz w gorącym czasie pisania papierów na dyplomowanego belfra, siedze po nocach i piszę. . -do tego pracuje w 3 miejscach pracy- najdalej w Pińczowie, roziwjam sie artystycznie i naukowo( usiłuje przynajmniej- hehe) i wychowuję 2 dzieci-( moja córeczkę- i męża) Tyle o mnie. Z Balladynką urwał mi sie kontakt, ale mam nadz., że na krótko. Życie tak szybko upływa, człowiek taki zaganiany, a czasu coraz mnie. . pozdrawiam wszystkie foremki żeńskie i męskie i uciekam do pracy. . . -Papatki :) Ps. Jak tam prawko, zdane już? Wczoraj przyszła do mnie studentka- zapłakana, że egzaminator ją uwalił-już 2- gi raz), a u mnie w moim \"świętym\" mieście skąd pochodzę, to pamiętam weterana, który 12 razy podchodził do egzaminu. . -no cóż.. można być jednak cierpliwym. . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kielce, przepiekne Kielce i ten .... deptak ... O la la Niech sie chowa Krakow i Warszawa i Wroclaw tez i Sopot tez... :D Mam nadzieje, ze jestescie wszyscy zdrowi. Ze nasze \'bejbi\' rosnie zdrowo i szczesliwie na czele z Mama. Lorelai, co powiesz na wypicie kawki juz po Andrzeju? Moze jeszcze Balladynka i inne kielczanki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Właśnie wróciliśmy z pracy. Jejku, jaki ziąb! Brrr... Lecę zaraz zrobić nam jakiś obiadek, tylko chwilka wytchnienia przy gorącej herbacie... Prawko? Dziękuję, do dupy.:P Trzy razy uwaliłam praktykę i poddałam się. Ale może kiedyś się wezmę za siebie...;) Spylam do kuchni, bo mi w brzuchu burczy. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam miłe foremki- Empik i płomykówkę 👄🌼👄 Ja na spotkanie po Andrzejkach jak najbardziej mam ochotę.bo teraz to padam na twarz( dzisiaj całą noc pisałam sprawozdania i inne dokumenty. . - ech. .. .:( marzę o snie i odpoczynku- gdzieś w ciepłym kraju najlepiej :D, no pomarzyć chociaż mogę., no nie? To super -Empik, że już powróciłaś do zdrowia. ., oj, długo to trwało! To do miłego jeszcze zgadania kiedy, gdzie , . .a może ta Primavera?? -co Wy na to -Płomykówko, Empik, Balladynko? Pozdrawiam- wasza Lorelai :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorelai jak milo, ze odpowiedzialas blyskawicznie na propozycje spotkania - poczekam az bedziesz gotowa i wypoczeta. Obecnie nie mam wiekszych obowiazkow i moge sie przystosowac. Mam nadzieje, ze pozostale Panie rowniez spotkaja nas w Primaverze. Pozdrawiam serdecznie i zycze milego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Lacipil, Miło mi, że wpadłaś do nas. Powiedz cos więcej o sobie, nie bądź taka enigmatyczna!. =-Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze w toku uzupełniania papierzysk, co ide do Dyra, to ten każe poprawiać, . .-ech. .no cóz-perfekcjonista! dobrze, ze są tacy ludzie na tym świecie, ale co utrują życie innym, to już inna sprawa. . . Wczoraj pisałam całą noc- do 7.00 rano, sen 3 godzinki, kapiel i od nowa -do roboty. . ! Spotkałam sie z Balladynką w ta niedziele , biedna-odcięli jej internet, bo robią remonty , nareszcie hotel asystenta nie wygląda już tak obskórnie, jak dotąd. W tym tygodniu dziewczyna juz kończy z remontami i chyba w przyszłym sie juz przeprowadzi, to chyba czeka nas parapetówa u Balladynki? -no, nic to, moze to nieelegancko się wpraszać. . W każdym bądź razie istnieją 2 opcje miłego spotkania: -1) Primavera na ul.Paderewskiego, -2) Royal na ul.Sienkiewicza Tylko teraz kiedy i o której. Proszę uprzejmie miłe foremki o propozycje. My z Balladynka sie dostosujemy. Mniej dla nas \"zatłoczone\" dni to: poniedziałki, środy, czwartki, soboty i niedziele. Mysle ,że opcja godzinowa od 19.00-21.00 byłaby najbardziej rozsądna? -Pozdrawiam -Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Empik
Czesc. Jak sie macie? Lorelai pamietam o naszym spotkaniu. Jednak nie przewidzialam ile spraw urzedowych jest do zalatwienia przy zakupie auta i to nie nowego:D Opowiem przy spotkaniu. Moze jeszcze kilka dni? Na ten weekend jade odwiedzic znajoma do Buska. Zycze Wam milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, nie ma sprawy Empik, umówimy sie na spotkanie jak wszyscy wszystko załatwimy, nie jestem w 100% pewna, czy nam sie to uda wszystko zrobić przed Świętami, ale może po Świętach, w przerwie świątecznej będzie to możliwe? -cieplutkie pozdrowienia -Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drodzy KIELCZANIE, Najserdeczniejsze zyczenia z okazji Swiat. Zdrowych i wesolych dni. Super jedzenia we wspanialym towarzystwie ukochanych i bliskich. Tylko samych radosci w tych dniach. Lorelai duzo radosci w gronie rodzinnym. Balladynka radosci z pierwszych Swiat z ukochanym Synusiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkim Sz. Pieknym i Przemiłym Paniom Kielczankom i Swiętokrzyszkom życze Zdrówka , Miłosci , Usmiechu i Wszelakiego dobra w Nowym [ i nie tylko ] Roku 2008. Miłych Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia w szczesliwym radosnym nastroju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak miło, że i Empik i Unijny Liberał wcześnie złożyli życzenia świąteczne. Ja również pragnę złożyć wszystkim spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, tradycja- tradycja, ale nie dajmy się zwariować!!! Dzisiaj byłam na mieście, to karetka pogotowia za karetką jeździły; - ech te biedne gospodynie domowe- żyły wypruwają sobie z rąk, aby Święta wyglądały tradycyjnie( z 13 daniami) a potem, lub w międzyczasie- wylew, albo zawał! Ja przed chwilą podczas kręcenia maku do makowca wkręciłam do elektrycznej maszynki koniec drewnianej pałki. Pałek został \"obrzezany\" na 3 cm! Dostałam takiego napadu śmiechu, że mąż mnie odciągał już z kuchni- kurcze- o mało co sie nie \"polałam\" - i tak oto optymistycznym akcentem pragnę zakończyć; moja mama przyszła zobaczyć co się w kuchni dzieje, a ja zwyzywałam- biedną mówiąc, że są przecież w sklepach gotowe, zrobione puszki z masą makową do makowca, jak już chce mieć ten makowiec na Święta. Jak zobaczyła co się stało- ta pałkę wkręconą w maszynkę, to przyznała, że lepiej kupić ten makowiec i się nie przejmować. No to kłaniam i żegnam :) I nie dajcie się \"zwariować\"- tak ja ja dałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×