Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zuuuuza

faworki

Polecane posty

Gość Zuuuuza

Dzisiaj jest tłusty czwartek macie dobry przepis na faworki ????? ja nie mam ale chetnie bym usmażyłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ADA28
Sprawdzony przepis, faworki zawsze wychodzą, 2 szklanki mąki, 2 jajka, 4 łyżki kwaśnej śmietany, szczypta soli, jeśli chcesz zrobić większą ilość to należy wziąść podwójną ilość składników, smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiast
jajek proponuje dac same zoltka i lyzke spirytusu, bo inaczej faworki beda bardzo twarde:-) Poza tym tych zoltek dalabym wiecej 3-4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a smażyc tylko na smalcu czy
mozna tez na oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karii
podobno najlepiej na smalcu ale ja tez sie zastanawiam nad olejem :) a tak na marginesie nie wiecie moze ile to jest 20 dag maki ?? bo ja dopiero zaczynam pichcic i nie mam pojecia ile to jest w przeliczeniu na szklanki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karii
a i jeszcze jedno zastanawiam sie czy mozna zamiast spirytusu dodac wodki ? bo nie mam w domu spirytusy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiast spirytusu
mozesz dodac lyzke octu. Natomiast plaska lyzka od zupy (to znaczy nabierasz lyzka make i scinasz na plasko nozem) to 1 dkg. Czyli wniosek ze masz wziac 20 plaskich lyzek maki. Pozdrawiam. Niektorzy smaza na oleju, ale to daje zupelnie inny smak. Ja smaze na smalcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mozna czyms zastapic
smietane? albo dac slodka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karii
dziekuje bardzo za porade :) ja zamaist spirytusu dalam wodke a smazylam na smalcu smietane dalam zwykla homogenizowana .moja mam byla nimi zachwycona ,mozliwe ze tylko udawala ,ale mnie osobioscie tez bardzo smakowaly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odnosnie smietany
nie mozna zastapic i musi byc kwasna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeee tam
ja sie niestety pokusilam o przepis z lutowej claudii :-( tragedia. niedobre. najlepsze sa stare dobre przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silverpaul
Pół kilo mąki,sześć zółtek, szczypta soli i trochę piwa Królewskiego, nic więcej, żadnych śmietan, spirytusówi i innych pierdół. Przy pomocy kogoś do smażenia w godzinę będą trzy, cztery kopiaste talerze.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczoraj zrobiłam
smaczne, szybkie, bąbelkują, super ciasto . łatwo się wałkuje nie trzeba prawie mąki sypać do wałkowania. rewelka! 3 i trochę( tro trochę do wałkowania można zostawić) szklanki mąki 8 żółtek 5 dag masła miękkiego 3 łyżki gęstej śmietany 2 łyżki spirytusu bądź octu ciasto najpierw siekać w misce nożem potem wyrobić w misce- (czyli dużo wygodniej ) potem jak odchodzi ładnie to na stolnice i od razu można dzielić, wałkować i wykrajać romby z dziurką, przekładać i na tłuszcz! smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×