Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość do grazki
nie krytykuje tylko zwracam uwage :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do grazki
nie krytykuje tylko zwracam uwage :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repciu
Właśnie byłem na Jaczewskiego i kazali mi czekać aż zadzwonią bo nie ma miejsca w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabra 20 a konsultowałaś już z endokrynologiem? Moim zdaniem dostaniesz Bromergon na początek- mam nadzieję, że dobrze będziesz go tolerować i że da radę szybciutko wyrównać tą prl. Tylko radzę jak najszybciej teraz z badankami udać się do dobrego endo i poddać się leczeniu. Nie zamartwiaj się na zapas- dobrze będzie wszystko Repciu- a co Ty się tak nastawiłeś na tą operacje- bez szaleństw-po kolei-najpierw badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jestem już po operacji makroguczolaka przysadki. Operacje miałam 13 w piątek. Guza wycięto przysadka została, lecz niewiadowo jeszcze jaka jej część. Prosiła bym o namiar do dobrego endokrynologa w Wawie i laryngologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jestem już po operacji makroguczolaka przysadki. Operacje miałam 13 w piątek. Guza wycięto przysadka została, lecz niewiadowo jeszcze jaka jej część. Prosiła bym o namiar do dobrego endokrynologa w Wawie i laryngologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka66
Repciu, a z kim rozmawiałeś na oddziale. To jest niemożliwe. Ja jak poszłam ze skierowaniem, to od razu mi wyznaczyli termin przyjęcia. Jeżeli chcesz to dam Ci namiary na gabinet prywatny lekarki z Jaczewskiego. Wizyta 100zł. Ona na pewno pokieruje Cię dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka66
Do krytykanta To nie zmienia faktu, że jedno z możliwych rozpoznań brzmiało gruczolak przysadki. Inaczej mówiąc przy gruczolaku MOŻNA MIEĆ objawy reumatyczne. Jednakże wolałabym wiedzieć ktoś ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja ciebie tez nie znam
:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to_ja_nowa
Witajcie;-) jestem tu na tym forum pierwszy raz. Przeczytałam niektóre wątki, jestem załamana. Od 4 lat mam wyciek zielony z piersi. Chodziłam od lekarza do lekarza i nic. Zmieniały się tylko leki, bez badań. Z piersi jak leciało tak leci, jeden lekarz to mi powiedział "niech pani pilnuje żeby z krwią nie leciało, wtedy będziemy się martwić". Doszły do tego jeszcze potworne bóle głowy, taki ból, że nie mogę na światło patrzeć, ani ruszyć się, do tego wypadały mi strasznie włosy, mam ich o połowę mniej, ratowałam się sama skrzypem i innymi specyfikami, teraz jakby trochę mniej wypadają, trochę przytyłam, nie mogę jakoś zrzucić dodatkowych kilogramów, poza tym mam bóle kości długich, a przy zmianie pogody to już w ogóle wrażenie mam takie jakby mi ktoś dziury wiercił. Do kogo mam się zwrócić o pomoc? czy badanie na poziom prolaktyny można wykonać w każdym dniu cyklu ? Wiem, że to nie zastąpi wizyty u lekarza, ale przynajmniej mogłam się troszkę wygadać. Fakt, zaniedbałam zdrówko, ale to przez brak czasu, praca , dom, dzieci i masę innych rzeczy na głowie. Proszę o odpowiedź, pozdrawiam wszystkich cieplutko w ten mroźny (przynajmniej u mnie ranek) ;-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repciu
Bez kasy i znajomości to zdechłby człowiek i nic by nie zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) To_ja_nowa, przede wszystkim znajdź dobrego endokrynologa. Jeśli takiego nie znasz to napisz skąd jesteś może ktoś na forum poleci Ci dobrego lekarza. Trzymaj się dzielnie i głowa do góry:) Becia73, polecam endokrynologów ze Szpitala Bielańskiego. Nie pamiętam na co chorujesz więc nie wiem kogo dokładnie Ci polecić bo tam każdy specjalizuje się w czym innym. Może uda Ci się dostać do samego kierownika oddziału prof. Zgliczyńskiego. Polecam w 100%. Pozdrawiam Was wszystkich:) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) To_ja_nowa, przede wszystkim znajdź dobrego endokrynologa. Jeśli takiego nie znasz to napisz skąd jesteś może ktoś na forum poleci Ci dobrego lekarza. Trzymaj się dzielnie i głowa do góry:) Becia73, polecam endokrynologów ze Szpitala Bielańskiego. Nie pamiętam na co chorujesz więc nie wiem kogo dokładnie Ci polecić bo tam każdy specjalizuje się w czym innym. Może uda Ci się dostać do samego kierownika oddziału prof. Zgliczyńskiego. Polecam w 100%. Pozdrawiam Was wszystkich:) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na jakiej ulicy jest ten szpital Bilański. Ja miałam usunietego gryczoolaka przysadki, nie czynnego hormonalnie, tylko prolaktyna podwyższona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIRGA
Szpital Bielański znajduje się na ulicy Cegłowskiej 80.Polecam równierz prof.Zgilczyńskiego.Jest też dobrym specjalistą dr Zdunowski.Telefon do sekretariatu jest taki 022 834 31 31. 0225690105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to_ja_nowa
Witam wszystkich;-) Dzięki Kasiu;-) jestem z dolnośląskiego, dzisiaj idę po skierowanie do endokrynologa, no i chyba będę musiała jechać z tym do Wrocławia. Może jest ktoś tu na forum, kto mógłby polecić dobrego endokrynologa? będę wdzięczna za pomoc. A swoją drogą to dlaczego tak jest, że o wszystko u lekarza trzeba prosić? totalna spychologia, a potem powiedzą dlaczego pani nie przyszła z tym wcześniej. No trafić może człowieka na miejscu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIRGA
We Wrocławiu jest poliklinika na Weigla przyjmuja tam dobrzy endykrynolodzy polecam ordynator Tuchendler lub dr Gawrysia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) To_ja_nowa, mogę Ci polecić świetnego endokrynologa ze Wschowy. Dr Waldemar Herman. Przyjmuje we Wschowie (prywatnie i na fundusz) oraz raz w tygodniu w Głogowie (prywatnie). To dzięki niemu moja droga od diagnozy do leczenia była bardzo krótka. Jak będziesz zainteresowana to podam więcej szczegółów. Pozdrawiam pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka66
Repciu, dziecko drogie. Nic się samo nie załatwi, a już na pewno nie siedząc w domu. Byłeś osobiście na oddziale, czy tylko dzwoniłeś? Coś mi to tak wygląda, jakbyś wcale nie miał ochoty na jakiekolwiek leczenie. Jak komuś zależy, to niebo i ziemię poruszy, żeby tylko wyzdrowieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
Doti82 Jakbyś miała jeszcze na zbyciu jakieś opakowanie Dostinexu to ja jestem równiez chętna:-)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megii 77 ooo widzę zmiany- to jednak Dostinex będzie teraz. Mam nadzieję, że Ty też będziesz go dobrze tolerować- daj znać jak początki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
ann123 Tak, chce spróbować zmiany leku bo jednak te stawy mi nie daja spokoju...a przede wszystkim nogi. Ciebie też tak bolały nogi??? Bo z tego co kojarze to chyba tak... 3 kwietnia mam wizyte u endokrynologa...do tego czasu będe jeszcze brała Norprolac...a po wizycie dam znać jak toleruje "nowy" lek.... Wnioskując z tego forum to chyba jest wieęcej takich osób które narzekaja na bóle stawów a zarzywaja Norprolac, wiec uważam,ze warto spróbować zmiany leku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megii 77 z nogami był faktycznie u mnie spory problem- teraz już zapomniałam co to bóle stawów, głowy itd Powodzonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repciu
do Grażka Ile dni trwają te badania na zespół Cushinga i co pokolei badają ? Po ilu dniach badania mogą wykluczyć ten zespół Cushinga ??? Pytam się bo dzwonili że jest miejsce już w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka66
do Repcia ręce mi opadają, nieważne ile, ważne, że w w końcu będziesz miał zrobione badania. Kiedy idziesz do szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repciu nie wynajduj! Grażki nam nie denerwuj dodatkowo. Chłopaku- idź do tego szpitala, porobia Ci badanka i będziesz wiedział dopiero co i jak. Po co sobie dodatkowo głowę nabijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bety31
Mam 20 lat i w czerwcu 2008 roku wykryto u mnie makrogruczolaka przysadki, miał on ok. 2 cm, prolaktyna wynosiła ponad 10 000. Moja rodzina była zdesperowana, a moi znajomi zorganizowali nawet zbiórkę pieniędzy na leczenie. Teraz jednak zarówno ja, jak i moi najbliźsi wiemy, że nie było czym się tak naprawdę martwić. Dziś po 8 m - cach leczenia Bromergonem czuję się dużo lepiej, a ponaddto muj guz jest o połowę mniejszy, a prolaktyna w normie. Dlatego wszystkim, którzy mają podobną sytuację radzę naprawdę się nie martwić, na początku brania Bromergonu można tak jak w moim przypadku czuć się źle (bół główy itp.), ale z czasem organizm się przyzwyczaja (juz po dwuch tygodniach) i jest coraz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
REPCIU Mam pomysl a moze by tak do wrozki wiecej powie a moze i nie. A tak na powaznie badania trwaja od 3 do 5 dni ale z tym jest roznie w zaleznosci co ci tam wyjdzie w badaniach podstawowych.Jedno jest pewne idz do szpitala bo prywatnie tych badan nie zrobisz a jesli nawet to bys zbankrutowal tak czy siak idz i bedziesz wiedzial na czym stoisz a na kolezanki sie nie krzyw poniewaz z reguly zawsze sa milutkie i staraja sie pomagac i akceptuja tutaj wszystkich. POZDRAWIAM CIEBIE I PRZEMILE KOLEZANKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Odebrałam dzisiaj wynik rezonansu. Nic nie rozumiem z opisu. Pomoże ktoś? \"Stan po przezklinowej resekcji guza siodła tureckiego. Badanie wykazuje zniekształcenie przedniego płata przysadki mózgowej- wysokość części centralnej przysadki w miejscu operowanym uległa zmniejszeniu do około 2mm. Miejsce po operowanym guzie wypełnia zbiornik płynowy o przybliżonych wymiarach 10x8x5 mm. Lejek przysadki mózgowej jest ustawiony prawidłowo. Zatokę klinową zajmuje materiał wypełniający o niejednorodnym sygnale zbliżonym do tkanki tłuszczowej. W części lewobocznej zatoki klinowej obecne jest skupisko płynowe, najpewniej nieżytowe. Pozostałe struktury anatomiczne okolicy siodłowo- nadsiodłowej w granicach normy.\" Pozdrawiam wszystkich pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu kasia Kasiu z mojego punktu widzenia rozumie to tak ze zniksztalcony przedni plat -to wynik czesciowego usuniecia,co do plynu znajdujacego sie to mysle ze to plyn rdzeniowo mozgowy.Co do tkanki tluszczowej to mysle ze to nic innego jak guz.Mam nadzieje ze moje myslenie jest mylne i ze wkrotce wyprowadzisz mnie z bledu czego sobie i tobie zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×