Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość dfbgyv
musisz juz do konca zycia brac tabletki , a alkoholu wogóle nie powinnas pic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynoma
symbolicznie mozna!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusi24
ja biore dostinex i alkoholu uzywam tylko symbolicznie :) o jakichs specjalnych zaleceniach dotyczacych hiperprolaktynemii nic nie slyszalam, a borykam sie z tym od 3 lat! ale na branie tabletek nie jest sie skazanym przez cale zycie! lekarka opowiadala mi o kobiecie ktora miala gruczolaka, potem przeszla operacje, urodzila dziecko i wcale nie musi brac zadnych tabletek :) musi tylko co pewien czas kontrolowac prolaktyne i robic rezonans!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna64
napiszcie ,co ile powinno sie badać poziom prl.? Ja biore bromergon od listopada, mam gruczolaka mikro. , rezonans robilam w styczniu. , badania prl. robilam w październiku.Do dzis biore bromek 1/2 tabl. na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynoma
ja robie co 3 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynoma
tak, gruczolak to nowy twór w przysadce czyli nowotwór (niezłosliwy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusi24
z tego co wiem to tak jak prolaktynoma pisala badanie prolaktyny robi sie co 3 miesiace choc u mnie to roznie bywalo czasami robilam jeszcze czesciej! mysle ze 3 miesiace to juz taki maksymalny okres czasu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolaktynoma
Lusi jak badania? hm u mnie prl 27...ale jak dla mnie przy mikro to za duzo . Leakrz mi mowi ze powinno byc ok 16 max. A u mnie róznie raz 35 raz 18 a teraz 27....a biore 1/2 bromerg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abba
Hej dziewczyny. Chciałam podzielić się z wami swoimi problemami i niewiadomymi odnośnie prolaktyny i być może gruczolaka. Mój pierwszy poziom prl wynosił 78ng/ml. Po 2 mies było już 85ng/ml. Dostaął skierowanie na tomograf, który jak wiemy nie jest tak dokładny jak rezonans. W wyniku napisano -brak chcech makrogruczolaka, nie wyklucza sie mikrogruczolaka przy podwyzszonych odpowiednich hormonach. Ginio który kierował mne na to badanie steirdził że najprawdopodobniej mam nałego mkiro. Zlecił leczenie w postaci Bromocornu 2x1 i nie kazał sie zamarwtwiać. Oczywiście zastosowłałam sie do tego calkowicie. od mometu tomografii do rozpoczęcia lecznia mineły 3 mieś, nie wiem jaka miałam najwyzsza prl, ale podejrzewam że jeszcze wyższą. Po 3 mies eczenia prl bardzo ładnie spadła bo na 29ng/ml, lekazr zmniejszył mi dawke o pól tabletki-do 1,5 tabletki na dobe. Ale kolejne badanie kontrolne znów wykazało wzrost prl do 40ng/ml. Wg wskazań wróciłam do dawki 2x1. Teraz jestem przed kolejnym badaniem kontrolnym, zobaczymy jaj to wszystko wyglada. Dodam że na badanie zawsze ide wypoczęta, bez stresu i unikam innych przyczyn które mogłyby podnieśc prl. Wróciły cykle owulacyjne i czuje się o wiele lepiej. Ale cały czas żyje w przekonaniu że ten mozliwy gruczolak wogle nie istnieje. Ciekawa jestem jak to było u was kiedy zmniejszałyście dawke leku-jak reaguje na to gruczolak?Podrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolaktynoma
Moim zdaniem przy mikro!! konieczne jest ustalenie optymalnej dawki i dłuzsze leczenie!!!! . Dla spokoju mozesz zrobic rezonas. Byc moze masz np hiperlprl czynnosciowa . Ja mam mikro i prl po zmniejszeniu dawek "swiruje" patrz wyzej Pozdrawiam serdecznie🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abba
Ale czy przy czynnościowej mialąbym prawie 90bg/ml przy mormie 25?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abba
Teraz ciągne cały czas 2x1 a to już prawie 10 miesięcy.Fakt, nie przeczytałam wszystkich wypowiedzi, zaraz zabieram się do lektury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolaktynoma
wszystko mozliwe! ja wyjsciowa przy mikro miałam ok 40 czyli wcale nie tragicznie a juz był mikrogruczolak. Wiem ze sa osoby które maja powyzej 100 i nie maja gruczolaków. ABBO a jak znosisz bromergon bo ja kiepsciucho! nawet te 1/2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy któras z was
choruje na zespół jajników policystycznych (i ma gruczołaka)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolaktynoma
powiem Ci ze nie wiem..miałam robione kilka razy usg dopochwowe i było sehr gut ale podobno to nie jest wyznacznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy któras z was
ja narazie mam stwierdzony zespół jajników policystycznych (wszystkie mozliwe objawy za wyjątkiem nadwagi) , ale czesto mnie boli głowa , prolaktyne tez mam podwyzszona. i boje sie czy jeszcze nie mam gruczołaka. ps mam tez cukrzyce:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abba
Pierwsze 3 mieś były tragiczne, ciągła senność, ciśnienie 100/40-chodziłam po ścianach. Ale tylko raz zawirowało mi w głowie tak z eo malo sie nie przewróciłam. Teraz jem 2 razy na dobe Bromocorn jak cukierki-zadnych skutków ubocznych. Jestem zadowolona bo jest tani i oczywiście działa na mnie-mam okres i to nawet z owulacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam drogie panie!! Jak się czujecie? Bo mnie już zima dobija:-( Cześć ja mam PCOS i hyperprolaktynemię jednak nie stwierdzono u mnie gruczolaka przysadki.Niestety ja walcze z nadwagą.Wiem że przy PCOS wystepuje cukrzyca insulinowa i dochodzi do spaczenia apetytu. Ja osobiscie walcze z nadwagą od oj 14 roku życia ,wtedy zaczełam tyć!Do 18 roku ważyłam ok 97 kg!!!!Przy wzroscie 167cm udało mi się schudnąc i utrzymać wage 67kg jednak przez ostatnie kilka miesięcy tyje już waże 75kg i bardzo mnie to martwi.Bo nie tyje jak kiedys teraz tyje bardzo na brzuchu szczególnie na podbrzuszu co jest u mnie nietypowe bo zawsze miałam wąską talie i płaski brzuch a tyłam w udach piersiach ramionach i pupie. ale szczegolnie własnie w udach a teraz czasem brzuch robi mi sie jak balon. Ciezko mi byc na diecie chociaz trzymałam sie tyle lat przy wizycie u lekarza wspomniałam o tym i lekarz stwierdził ze owszem ciezko jest utrzymac wage przy PCOS bo dochodzi do spaczenia apetytu i trzeba unikać opychania sie.Czasem mam takie ataki na słodkie.Nie jem prawie miesa ,zadnych wedlin tłustych potraw ale są dni kiedy poprostu sie opycham az czuje ze pekam .a są dni kiedy jem malo i wiecej nie potrzebuje nie rozumiem tego. Boje się być znowu gruba:-( Moze macie jakies swoje sposoby jak radzic sobie z apetytem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusi24
hej! Prolaktynoma ja dopiero za miesiac robie badania! Niby po kontrolnym rezonansie wyszlo ze jest wszystko w porzadku i usuneli mi calego gruczolaka to jednak prolaktyna nie chce spasc do normy! po 5 tabletkach bromergonu na dobe prl wynosila 37 przy normie do 25! dlatego teraz dali mi dostinex i mam nadzieje ze w koncu pozbede sie tej prolaktyny! Ty i tak moim zdaniem masz niezle wyniki! ja przy gruczolaku o wymiarach poczatkowych 10*4 i przy 12 tabletkach bromka mialam prl w granicach 112-130. Tak wiec wydaje mi sie ze Tobie uda sie pozbyc prl w koncu!!! :) pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyui
a czy przy gruczołaku wystepuje podwyzszone OB??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolaktynoma
raczej nie - gruczolaki nie wywołuja stanów zapalnych - Lusi - mnie niedługo rezonans kontrolny czeka ...no ciekawe czy cos sie skurczył ten..twór;-) pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzena23___
Witajcie Dzisiaj bylam robic sobie wyniki PROLAKTYNA PRL 37,41 ng/ml a po podaniu MCP po 60 minutach 305,24ng/ml oprucz tego endokrynolog wykryła u mnie guz w prawym płacie tarczycy winik TSH 3.95 Co oznaczaja te wyniki ? wizyte u lekarza mam dopiero na 21.03 wiec chyba nie wytrzymam tyle czasu w niewiedzy Pomozcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzena23__ prl masz za wysokie ( tyle pewnie już wiesz) norma do 25. po mtc powinno wzrosnąć 3 - 5 krotnie, u Ciebie jest to 8... wg. mojego lekarza bardzo duży wzrost po mtc wskazuje na hiperprl czynnościową ale nigdy nic nie wiadomo... nie podałaś w jakich jednostkach tsh ale domyślam się że mIU/l. Jeśli tak jest to masz w normie (0,27 - 4,20).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 35ania
cześc dziewczyny przeczytałam prawie wszystkie wypowiedzi na tema t prolaktyny i gruczilaka przysadki Jestem tu poerwszy raz. Sama ma własnie podobne problemy. Od dwóch lat zwalczam prolaktyne a teraz wykryto u mnie groczulaka przysadki o średnicy 10mm. Chciałabym sie dowiedziec czy ten groczulak jest duzy czy mały.Oczywiście do tego mam inne objawy jak mleotok, nieregularne miesiączki, bóle piersi , które sa obrzmiałe, bóle glowy, dochodzą jeszcze zawroty głowy , no i ostatnio mam problem zw wzrokiem, chociaż rezonans nie wykazał uszkodzen nerwów wzrokowych. Czy któras może mi pomóc , czy któraś miała to samo i co sie potem stało pozdrawiam Ania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 35ania
pzrepraszam za błędy ale się spieszyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolaktynoma
jak pewnie przeczytałas moj ..ma 5mm czy to jest duzo ..pewnie o 5mm za duzo;-) ja słyszałam ze do 1 cm mozna mowic o mikrogruczolaku a powyzej o makro . W moim przypadku jedno jest pewne nie miałam duzej prl wyjsciowej za to duza po podaniu mtc + doadkowy bonus;-) mlekotok Długo biore bromergon ,zaczynałam od 1 tabl i jej nie przekroczyłam. Aniu pewnie chodzisz do lekarza , takze on powinien ci cos przepisac, doradzic. Czesc gruczolaków po leczeniu ulega zwłoknieniu (oby z moim sie tak stało) czesc pomimo leczenia rosnie . Roznie to bywa, ale ja radze zaczac od leków (to jednak dłuzsze leczenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolaktynoma
niedoczytałam - a co do tej pory brałas Aniu na prl? moze to za mała dawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolaktynoma
Perlos,ja niestety przegrywam z aptetytem, wcinam słodycze , mieso itp ale staram sie wiecej ruszac, spacery, gimnastyka (w miare mozliwosci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 35ania
cześc Prolaktynoma. ja lecze się juz od dwóch lat najpierw prolaktyna 2 razy wieksz dzisiaj jest juz 4 razy wieksza od normy. Biorę bromergon 2 dziennie 1/2 tabletki. ale to nie konie byłam nie dawno w szpitalu dostałam ostre zapelenie trzustki teraz jestem juz na wiecznej diecie. Wszyscy sie zastanawiali od czego mam chora trzustke w koncu doczytałam sie i potwierdziłam to u lekarza że przyczyna zaburzeń z trzystka może być złe funkcjonowanie przysadki, szok jak to przeczytałam, wszystko tak naprawde zalezy od tej małej przysadki w przyszłym tygodniu idę na konsulatacje dalsze do kolejnych specjalistów ale mnie interesuje to czy średnica10 mm (gruczola) jest do wyleczenia farmakologicznego .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 35ania
a jesli o apetyt to mam ale jem same dietetyczne jedzonko ze wzgkędu na trzystke. Staram sie ruszac jak najwięcej . Nie przybywa mi na szczęście w bioderkach wszystko co jest w moim menu nie zawiera albo bardzo mało zawiera tłuszczów. Dużo jem warzyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×