Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość prolaktynoma
to daj znac czego sie dowiedziała- stres tez wpływa na hormonki a robiłas moze estrogen i progesteron? ten wynik prl 428 to w normie do 511? widzisz ja miałam (w tych normach) raz ok 700 prl pozniej ok320prl i rezonans wykazał 5 mm (a po mtc po godz dokładnie nie pamietam cos koło 6300)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci szczerze że dokładnie nie wiem jaka jest norma bo kazde laboratorium podaje inne dane.Narazie wiem ze mam zespół PCOS chociaz nie wiem jeszcze coz to jest! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynoma
o ludzie ! a jak to sie objawia? ja mialam kilka razy usg dopochwowe i wszystko ok ...Perlos..moze nie czytaj za duzo madrych ksiag medycznych;-) ja tez tak raz czytałam i wszystko dobierałam do siebie... pozdróweczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz od PCOS wiem od miesiaca bo to juz mam w karcie. Tyle że zaden lekarz mi nie mowił o tym.Dopiero po dokładnym obliczeniu endokrynolog-ginekolog stwierdził ze to napewno to.I dopiero teraz z ciekawosci zaczełam sie dowiadywac \"czym się to je\":-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka10
do lucy24:)bardzo Ci dziekuje za dobre rady:)dzis właśnie byłam u lekarza tzn w szpitalu, bo tam dostałam skierowanie ale niestety lekarza nie było, a panie pielęgniarki tak mnie potraktowały tzn dokładnie jedna że normalnie nie mam ochoty tam wracać no ale cóż zdrowie to podstawa:)a mam jesszce takie pytanko czy ten guz szybko rośnie czy tak trudno to ocenic?bo wizytę mam dopiero w marcu i tak mnie to troche martwi:( a czy może zna ktos jakiegoś dobrego lekarza endokrynologa w krakowie?moze nawet takiego co przyjmuje prywatnie ?bo boje sie tyle czekac:(z góry dziekuje i pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pco-wiczka
czy objawem gruczołaka ZAWSZE jest wysoka prolaktyna?? bardzo prosze o odpowiedz , to wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pco-wiczka
upupupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie niestety wcale nie musisz miec wysokiej prolaktyny.Wiele kobiet ma tylko bole głowy i problemy ze wzrokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynoma
ja mialam srednio wysoka i mlekotok lekki-okres regularny co 28 dni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pco-wiczka
a czy zespół policystycznych jajników zwieksza ryzyko pojawienia sie gruczołaka (czy ma to coś wspólnego) ?? prolaktyne mam w górnej granicy normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pco-wiczka
czasem boli mnie głowa (czuje ucisk) ale tez mam dośc niskie cisnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no dobre pytanie... Chetnie bym sie dowiedziała cos na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusi24
hej! operacje robilam w Warszawie! Trwala 1,5 godziny! Po operacji lezalam w szpitlau tydzien i puscili mnie do domu! Przez miesiac po operacji nie wolno bylo mi sie schylac, dzwigac, biegac, skakac itp, teraz po pol roku od zabiegu moge wszystko :) a rehabilitacji zadnej nie mialam! pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusi24
acha! i ten guz az tak szybko nie rosnie wiec sadze ze do marca malutka dasz rade ;) mi w ciagu roku urosl z 4*10 do 8*12!!! papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynoma
lusi- chyle czoło;-) ja juz sie boje jak to czytam ....tak tak wiem sa sytuacje gdzie poprostu trzeba -nie ma wyjscia -farmakologia nie dała rady..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka10
dziekuje ślicznie za wszystkie wskazówki:)od razu jestem spokojniejesza:)a więz teraz będę cierpliwie czekała na wyznaczony termin:)pozdrawiam serdecznie i jesczze raz dziękuje Lusi24:)a propo tez mam na imie Lucyna:)papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusi24
hej! malutka no to bardzo mi milo :) piszcie cos jak bedzie sie dzialo nowego! Pozdrawiam wszystkich prolaktynowcow :) Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynoma
lusi daj znac jak bedziesz miała wyniki prolaktyny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusi24
prolaktynoma wyniki bede robila dopiero pod koniec marca, ale juz sie modle aby byly dobre!! po operacji prolaktyny mam jeszcze troche za duzo i bromergon w ilosci 5 tabletek dziennie nie mogl jej zbic, wiec zmienili mi lek na dostinex i mam nadzieje ze zadziala!!!! oczywiscie dam znac, Ty tez jak cos sie u Ciebie zmieni :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolaktynoma
ok !! trzymam kciukasy zeby było wszystko w porzadeczku!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona26
Hej Kobietki, ja od 5 lat walczę z makrogruczolakiem przysadki. Obecnie ma wymiary: 15x11x14 (2 lata wcześniej - 18x15x17). Biorę 3 tabl. norprolacu dziennie (wcześniej bromergon nie działał). Poziom prolaktyny przewyższa jedynie ok.2 razy normę (jak wykryto u mnie gruczolaka - 3razy przewyższał).Badania pola widzenia ok. Jakos nie spieszno mi do operacji, gdyż boje ewentualnych konsekwencji zwiazanych z jej niepowodzeniem. Jeśli chodzi o sama operacją to mówią, iz jeśli ją robic to tylko w Warszawie (tak mi mówiła pani endokrynolog z Krakowa). Zasięgałam rady również neurochirurga i odradzał operację.Także sama nie wiem.. Wiem, ze najwazniejsze, to trafic na dobrego lekarza, który od razu skieruje na odpowiednie badania i rozpocznie leczenie. I oczywiście regularna kontrola PRL. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolaktynoma
Iwona a jak znosisz norprolac - ja go nie mogłam zazywac ! Moj mikrokruczolak ma ok5 mm i juz mi proponowano wyciecie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pco-wiczka
a czy lek o nazwie spiranol wpływa na poziom prolaktyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynoma
lusi mam jeszce pytanie czy po operacji gruczolaka masz dobry węch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusi24
tak!! jak najbardziej normalny :) zastanawiasz sie nad operacja? ja dlugo nie chcialam sie zdecydowac i robilam wszystko zeby jej uniknac, ale sie nie udalo :( bardzo sie balam ze cos pojdzie nie tak jak trzeba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was!! :-( przyszłam się do was wypłakać.Leki nic mi nie pomagają prolaktyna wciąż rośnie,miałam nadzieje że chociaż tabletki ziołowe cos ruszą ale nic. Koszmarnie się czuje:-( tyje jak bomba przez ostatnie 2 miesiące przytyłam 13 kg!!!Ciągle mam mlekotok bóle jajników i bóle głowy!Miesiączke teraz mam co ok 40 dni mam problemy ze skórą i włosami.Od kilku dni mam poprostu doła.Nie dostaje skutecznego leczenia,lekarze traktują mnie jak zło konieczne.Nie czuje się jak kiedyś i moja depresja pogłebia moj stan zdrowotny.Znów czeka mnie płacenie za wizyty pobyt w szputalu na badaniach ze stwierdzic ze no tak jest źle...i koniec zadnego mądrego stwierdzenia ze teraz działamy tak...jestem pozostawiona sobie.Sama musze pilnowac badań i kontrolowac ich wyniki,domagać się ich wrecz o nie rzebrać.Cały czas doleczam się na jajniki,a to torbiel a to bóle a to gruba błona na macicy ,a to bolesnosc miesiaczek.Dopiero po opłeceniu lekarza raczył stwierdzić że to PCOS czyli policystyczny zespół jajników. Współdziałanie hormonu FSH folitropina która stymuluje dojrzewanie pęcherzyków w jajniku. natomiast LH inaczej lutropina hormon luteinizujący stymuluje androgenów w jajniku czyli androstendionu i testosteronu.Boje się ze lekarze nie mowia wszystkiego.To że nie chcą leczyc choroby w zarodku tylko czekają na skutki.Boje się ze nie bede mogła mieć dzieci.troche się rozbiłam.I szczerze mam dośc tego wszystkiego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prolaktynoma
witaj Perslos głowa do góry! Lekarze teraz tak maja ze...mowia wszystko nawet na wyrost! takze jesli nie mowia to nie jest zle!!!!! Z hormonkami tak bywa ze ciezko ustalic tak od razu skuteczne leczenie . Sama mam problemy ze skóra włosami i bolesnymi @ Wkurza mnie rózniez ze wieksza hormonów jest płatna albo płacisz albo zyjesz w nieswiadomosci...taka słuzba zdrowia cholera! Perlos zobaczysz bedzie dobrze!!! Ty widzisz to jak koniec swiata ale...tak nie jest! naprawde Lusi -jeszce nie ma potrzeby operacji poniewaz moj mikro ponoc maleje i "dobrze" mu robi kuracja bromergonem-ale jak bedzie dalej nie wiem - moze "mu" cos odbije i zacznie rosnac i wtedy chce mniej wiecej byc przygotowana na ta opcje pozdrawiam Was serdecznie🌻 trzymac sie dzielnie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna64
dlaczego gruczolak to nowotwór? nie mozna nazwać go inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolunia
Hej Dziewczyny! Ja tez miałam operacje w Warszawie (3 miesiące temu) i tez zostalam tam skierowana przez lekarke z Krakowa. Operacja przebiegła bardzo dobrze ale niestety nie wycieli mi całości bo jak twierdzą nie dało się bo zostało tylko w zatokach kliowych czy coś takiego i po prostu z tamtąd się nie da :-/ Teraz mam znów faszerować się Dostinexem. Może teraz pomoże? Pozdrawiam was wszystkie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość varis
hej! Piszę pierwszy raz - mam mikrogruczolaka przys., którego wykryto miesiąc temu. Biorę Dostinex 2 razy w tyg. pół tabl. wcześniej brałam przez miesiąc bromergon 1 tabl. na noc - mdlałam i wymiotowałam po nim, więc od tygodnia biore Dostinex, ale dalej mam problem z nudnościami, ciągle mnie mdli. Czekolady w ogóle nie moge jeść- może nie powinnam?? Czy istnieje jakaś dieta dla osób z hiperprolak?? Czy jakichś produktów powinnam się wystrzegać?? W ogóle są jakieś zalecenia dla osób z mikrogruczolakiem - czego w ogóle powinny unikać? Czy moge pić alkohol? ( w małych ilościach- biorąc dostinex?) Czy to jest choroba uleczalna czy może do końca życia na tabletkach?? Jak cos wiecie to proszę piszcie Paa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×