Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość Nuszka
Poza tym pani doktor stwierdziła,ze jeśli normalna prolaktyna (bez obciążenia)jest w normie to zazwyczaj takie osoby nie mają gruczolaka. Morświnaka dobrze pamiętam,ze ty prolaktynę b/z obciążenia miałaś w normie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nuszka
Jeszcze jeno ;) Nawet nie wiecie jak chciałbym aby mnie przyjęli na oddział. W końcu skończyła by sie prywata (czyli wszystkie badania zrobione za własną kasę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nuszka
Witam Mam wyniki hormonów, wszystko w normie. Napiszę jeszcze jakie wyszły dokładne wyniki jak bee w domu. U okulisty także byłam, porażka. Ukarał mnie pan doktor za napisanie na niego skargi do NFZ i niczego się od nie nie dowiedziałam oprócz tego,ze nic mi nie jest. Jesli pole widzenia przeprowadza się tylko w taki sposób jak pisaliście to go nie miałam Wizytę zaczęłam od przekazania informacji od lekarza endokrynologa (defakto jego żony). "pani doktor kazała przekazać,że mam mlekotok i prosi o zbadanie pod kątem przysadki" Ciśnienie w oku mam 19 i 21 Posadził mnie przy jakiejś maszynie i kazał przez chwilę patrzyć w nieruchomą gwizdkę(to takie standardowe badanie, mam je zawsze u okulisty) Druga maszyna chyba badała ciśnienie w oku, patrzyłam w jakąś kropkę i po tem było dmuchnięcie powietrza w oko . Trzecią rzecz którą robił lekarz to kazał mi patrzeć na czerwony punkt(nie w komputerze tylko taki fizyczny wiszący przede mną) i oglądał przez lupkę oko. Nie podał mi kropli rozszerzających źrenice (nie wiem czy to konieczne??) W informacji dla lekarza kierującego napisał jeszcze coś (nie mogę rozczytać Ar 10?? Po stwierdzeniu,ze jestem zdrowa zapytałam co ma zrobić z bólem oczu. Stwierdził,że nie jest to problem okulistyczny i mam szukać przyczyn gdzie indziej, czyli w głowie :( Coś czuję,ze trzeba będzie wydać kasę na wizytę prywatną :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nuszka
W tym trzecim badaniu jeszcze mocno, prosto w oko świeciło światło co u mnie powodowało ból i łzawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nuszka
Piszę sama do siebie :) lh 5,02 norma( 2.4-12.6) fsh 7,89 (3.5-12.5) estradiol 64,71(12.5-166) prolaktyna 14,43 (4.79-23.3) kortyzol w surowicy 11,33 (6.2-19.4) testosteron 0,12 (0.06-0.82)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atalak
DO MADZIK 81 hej Magda mam pytanie do Ciebie. Podobnie jak ty mam niedoczynność przysadki po operacji i tym samym przyjmuje kortyzol od ponad 3 lat poza tym niedoczynność tarczycy i brak hormonów. Powiedz mi jak ogólnie się czujesz czy u ciebie tylko jest brak kortyzolu czy tez innych hormonów Pytam tez w kontekście urodzenia przez ciebie dziecka. atalak81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO ATALAK hej kochana,ja od ponad 2 lat biore hydrocortisonum już,póki co wiem tylko o niedoczynności przysadki i nadnerczy,a Ty jestes po operacji juz 3 lata? i co ile robisz badanie kortyzolu? bo ja tak co 2-3 miesiące... No i ostatnie pytanko a jakie sa objawy niedoczynnośći tarczycy? czym to sie u Ciebie objawiało? w razie pytań do mnie pisz smiało :) odpwowiem na wszystkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie, czy orientujecie się może, czy neurolog i neurochirurg odczytają wyniki z badania pola widzenia (oko)? Miałam skierowanie do poradni okulistycznej z prośba o ocenę pola widzenia. Ze względu na długi okres czekania badanie pola widzenia zrobiłam prywatnei. Dostałam jakiś wydruk, ale bez opisu od okulisty. Czy to wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NUSZKA
Witam Na wizycie pani doktor powiedziała mi to co tu na forum było pisane,że są dwie szkoły na temat badania prolaktyny z obciążeniem i,że są lekarze którzy mówią,że jest to badanie niemiarodajne, niepewne. W związku z tym mam do Was pytanie Ilu osobom mającym prolaktynę w normie a po obciążeniu powyżej potwierdził się gruczolak?? Czy są przypadki na tym forum które po obciążeniu wynik miały wysoki a pomimo tego gruczolaka nie było??.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koła
Czy ktoś miał przeprowadzona operacje przez dr. Rudnika w Katowicach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dr Rudnik to znany i doświadczony chirurg przysadek. Ogólnie są 3 ośrodki operujące w dużych ilościach przysadki w Polsce : Katowice - Rudnik, Warszawa COI: Kunicki,Bonicki i Szaserów -Zieliński.Pozostałe ośrodki szkoda zawracać sobie głowę robią to od przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , Mam do sprzedania Dostinex 8 tabl 2 opakowania. Lek jest sprowadzany z Czech. Orginalnie zamknięty wazny do czerwca 2015 r. Zostaly mi po skończonym leczeniu. cena za op 150 zl(chce sprzedać w cenie zakupu) Ja miałam makrogruczolaka, moja prl przy normie laboratoryjnej 450 miałam 4950 !! Problemy z miesiaczka,bezplodnosc i pcs. Od sierpnia 2013 zaczelam brac Dostinex( sprowadzałam z Czech bo taniej),wyniki momentalnie się poprawily, miesiaczka się wyregulowala, dni płodne wrócily,tarczyca w normie i ....po paru miesiącach brania leku zaszłam w ciaze:) Jestem w 2 mc ciąży.!!!!! Cudowny lek:) Kontakt w sprawie leku: kotek@poczta.fm Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bodzio13
Do Ellenka11a: Witam! A dużego miałaś tego makrogroczulaka? I czy po Dostinexe wchłonął się czy tylko zmniejszył? Jeśli możesz odp. bardzo bym prosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Bodzio mój makrogruczolak miałam prawie 12 mm, dość spory bydlaczek był.Mialam bóle głowy, zaburzenia widzenia ,gdyż uciskał na mój nerw wzrokowy, często problemy z koncentacja ...i oczywiście problemy z tarczycą, miesiączką itd. W styczniu robiłam rezonans magnetyczny i wyszlo ze potworek się wchłania:) Zrobił się z niego mikrogruczolak o wielkości 6,5 mm. Teraz nie wiem ponieważ rezonans będę robiła jakiś czas po porodzie ,jak oczywiście donoszę moja fasolke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio13 już doczytałam,przypuszczam że chodzisz do kliniki na Kopernika 15 tak? Ja chodze na Kopernika 17 do dr. Milewicza ginekolog-endokrynolog. Facet troszku burkliwy ,ale super lekarz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nolight
Liczę na Waszą pomoc, cokolwiek, jakąś poradę. Mam od kilku lat dziwne objawy pojawiajace się od czasu do czasu, głównie neuro i kardiologiczne. mam 24 lata, no za młoda jestem na takie problemy ;) Byłam u kardiolog, stwierdziła przerost komory lewej, dwudzielność zastawki mitralnej, ale taka moja uroda. Zauważył, że mam spore serce i ułożone w nietypowy sposób.Zapytał czy coś mi dolega. Odpowiedziałam, że rosnę od 3 lat ponownie i mam 179 cm, a 2 lata temu 174, but urósł z 40 do 42. Że stawy mnie bolą jak ja pi**le (przepraszam, ale naprawdę...) od czasu do czasu w okresach 4-5 dniowych w biodrach, kolanach, obojczykach że wysiadam. No i to serce; zasugerował żebym zbadała hormon wzrostu, bo to może akromegalia. Oczywiscie, zignorowałam. Do teraz, poszłam zbadać GH przy okazji morfologii i mam 13 ng/ml, w laboratoryjnych widełkach skali zabrakło. Podłamana, zrobiłam dziś IGH-1 i czekam, wyniki w środę. Jakie są wg Was widełki dla GH w tym wieku, miał ktoś? Bo moja to 0-8 i nie wiem czy 13 to "mało" czy "dużo" przekroczona norma? i proszę o info leczących się z Krakowa, bo szukam endo doświadczonego w przysadce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandoraa
Postanowilam tutaj napisac mam nadzieje,ze ktos mi pomoże. Od jakiegos czasu czuje sie jeszcze gorzej niz zawsze. Strasznie wypadaja mi wlosy,mam niska temperature ktora nie przekracza 35 stopni i do tego niskie cisnienie. Nie moge normalnie funkcjonowac, bo caly czas jestem spiaca,jest mi zimno. Od kilku tygodni z rana mam klopoty ze wstawaniem przez to cisnienie, dzis sie az wystraszylam bo wynosilo tylko 60/40. Do tego mam nudnosci i dzis bol brzucha. Czy takie objawy moga sugerowac jakas chorobe ? Powiem ,ze od 4 lat lecze sie na hperprolaktynemie,lecz od kilku miesiecy jest ona juz obnizona, Co moze wskazywac tak niska temperatura i czy to normalne.? Bo szukam i szukam i nic nie moge znalezc zadnego artykulu na temat niskeij temperatury ciala. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Claudia1987
Witam jest po wizycie na oddziale endokrynologii ginekologicznej na Ligocie. Trafiłam z prolaktyna 470 przy normie max 23.5 przez pierwsze 4 dni pobierali mi krew kolejne 4 czekałam bezczynnie 8 dnia zrobili rezonans i wynik makrogruczolak 20x14x18 mm plus ucisk na prawe oko wypoisali mnie z oddzialu po 10 dniach przepisujac norprolac mam pytanko do Was wszystkich na forum w jakim przypadku lekarze decyduja na usunięcie makrogruczolaka chirurgicznie boje sie ze leki nie beda działac nie mam miesiączki już od 10 miesiecy mam 25 lat a przy takiej prolaktynie raczej szanse na dziecko znikome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nuszka
Jestem po kolejnej wizycie u endo. Otóż zapisała mi na przysuszenie piersi dostinex (wcześniej dostawałam 6 miesięcy bromergon). Nie wiem czy to taki dobry pomysł, bo mam prolaktynę wyjściową 10 i jeszcze będzie obniżana :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do pandora Objawy o których piszesz moga mieć różna podłoże, najczęściej podobne objawy daje niedoczynnośc tarczycy / nadnerczy lub niedoczynność przysadki ( czyli i przysadka nie działa dobrze i nadnercza nie działają).Postaraj oznaczyć u siebie: TSH, ft3,ft4, kortyzol, morfologię i elektrolity ( sód, potas, wapń). To pozwoli ci wykluczyć najbardziej prawdopodobne przyczyny twoich dolegliwośći.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do madzik81 Pytasz czy jest ktoś na forum, kto po operacji nie miał nawrotu. Powiem tak, ja jestem po operacji makrogruczolaka 13 mm. Moja choroba to akromegalia. W lutym 2014 r. minęły 3 lata od operacji i jest wszystko w porządku. Steryd brałam tylko przez 2 miesiące po operacji. Jak mówi moja endo przysadka zoperowana idealnie. Zero substytucji hormonalnej. Operował oczywiście Grzegorz Zieliński. Z mojej strony to wszystko w temacie. Wszyscy musimy wierzyć w to że będzie dobrze. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
do nolight Rzeczywiście masz podwyższony hormon wzrostu. Poczekaj na wynik IGF-1 wtedy będzie więcej wiadomo bo do tego wyniku najwięcej zależy. Jeśli również będzie wysoki to zapewne lekarz skieruje Cię na badanie przysadki mózgowej rezonansem magnetycznym w celu zobrazowania gruczolaka, który ten hormon nadmiernie produkuje. Ja mam niecałe 20 lat i choruję na akromegalię (zdiagnozowano ją u mnie w 2010 roku) i już wiele wiem na temat tej choroby, to jak masz jakieś pytania to zadawaj ja chętnie Ci pomogę i odpowiem :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandoraa
Czy może ktos zinterpretować czy wyniki są w porzadku ? LH 7.09 f.folikularna 2,4-12,6 f.owulacyjna 14,0-95,6 f.lutealna 1,0-11,4 postmenopauza 7,7-58,5 FSH 3,7 f.folikularna 3,5-12,5 f.owulacyjna 4,7-21.5 f.lutealna 1,7-7,7 postmenopauza 25,8-134,8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nuszka... dawno mnie nie było. W domu półtora roczne dziecko to i nie zawsze jest czas. A propo tej prolaktyny- miałam w normie w maju rok temua po obciążeniu 30x więcej. Rezonans wykrył gruczolaka wielkości ok 10 mm ale po badaniach okazało się że jest nieczynny hormonalnie. W lutym w tym roku prolaktyna była na górnej granicy normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nuszka
Morświnka jesteś przykładem,że można mieć gruczolaka choć prolaktyna po obciążeniu nie skoczyła tak jak powinna.MI pani doktor powiedziała,ze NIE MA MOŻLIWOŚCI abym miała gruczolaka, jak to określiła "nie ma siły aby przy gruczolaku prolaktyna wyjściowa była w normie" ;/ i jak tu przekonać lekarza by zrobił rezonans??? Morświnka piszesz ze masz dziecko, czy wiedziałaś o tej prolaktynie po obciążeniu przed ciąża?? Czy dopiero się wszystko rozregulowało u Ciebie po ciąży???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nuszka
Morwinka a czy byłaś na już na konsultacji u neurochirurga??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nuszka
Morświnka znalazłam Twoje początkowe wypowiedzi i znalazłam odp na pytanie kiedy pojawiły się Twoje problemy. A czy miałaś problem z zajściem w ciążę??? Kiedy pojawił sie u Ciebie mlekotok, po zakończeniu karmienia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorzro
Witam mam pytanie czy są jakieś standardy dotyczace robienia kontrolnego MRI przysadki? Moja mam ma gruczolaka przysadki od prawie 20 lat. Bierze bromergon. Jednak ostatnio endokrynolog stwierdził, ze nie ma konieczności robienia kontrolnych MRI. Czyli mam spokojnie powinna czekać, na inne objawy i ewentualnie lekarz da skierowanie na MRI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barwa28
hej, mam mikrogruczolaka przysadki mózgowej chodzę na fitness, jak wysiłek fizyczny ma się do gruczolaka? lubię też biegać, czy nie zaszkodzę sobie w ten sposób? czekam na wizytę u endokrynologa (termin na wrzesień)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×