Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość m_ala

wkładka wewnątrzmaciczna- czy ktoś stosował? poradźcie...

Polecane posty

Gość m_ala

nie mogę używać leków hormonalnych a nie chcę więcej dzieci. proszę podpowiedzcie jaka jest skuteczność i jak wam z czymś w środku, czy nie straciły stosunki na tym- jakaś różnica? no nie wiem, piszcie spostrzeżenia i dzielcie się jak się ze spiralką czujecie, proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_ala
proszę napiszcie coś. czy nikt tego nie stosuje? trochę obawiam się założyć spiralę a nie znalazłam lepszego środka. niech się ktoś odezwie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mam
od ponad roku. Załozyłam po pierwszym dziecku. Nie czuje sie wkładki wewnątrz. Samopoczucie dobre. W sexsie sie nic nie zmieniło. Skuteczność na razie 100%. Pytaj odpowiem na Twoje pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam, ale nie spiralę tylko system Mirena, tam jest estrogen, który uwalnia się w bardzo minimalnych dawkach, działa tylko miejscowo, a nie na cały organizm. też nie mogłam przyjmować tabletek, a dodatkowo istniało u mnie ryzyko mięśniaków macicy. Mirena i zapobiega ciąży i wim też, że w tym momencie mięśniaki mają u mnie zero szans. w ogóle nie czuję żebym miała coś założone, dodatkowy plus to syboliczne plamienie zamiast okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam, ale nie spiralę tylko system Mirena, tam jest estrogen, który uwalnia się w bardzo minimalnych dawkach, działa tylko miejscowo, a nie na cały organizm. też nie mogłam przyjmować tabletek, a dodatkowo istniało u mnie ryzyko mięśniaków macicy. Mirena i zapobiega ciąży i wim też, że w tym momencie mięśniaki mają u mnie zero szans. w ogóle nie czuję żebym miała coś założone, dodatkowy plus to syboliczne plamienie zamiast okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_ala
mam juz recepte na omegeM nie wiem co to a lekarz to idiota ale wczesniej mi poradził madrzejszy. obawiam sie bolesnych i obfitych miesiaczek, czy boli przy zakladaniu? jutro mam isc a dzis konczy mi sie okres. nie wiem czy pojde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mam
jak kończy Ci się okres to nie idź bo bedzie bardzo bolało. Macica nie może być obkurczona. Wkładkę zakłada się w drugi ew. w trzeci dzień okresu. To chwilka jesli masz dobrego lekarza. Troszke boli ale idzie wytrzymać. Zreszta jest to przez chwileczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ula
Ja tez mam zalozona ,, spirale'' i jak do tad jestem bardzo zadowolona to juz jest moje druga czyli 10 lat ( jej okres to 5 lat ) w marcu ide ja wymienic na nowa i znowu 5 lat spokoju , sex bazstresowy dla mnie i mojego meza. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kret
A czy spotkalyscie sie z wkladka u kobiety ktora nie ma jeszcze dzieci, a chcialaby e miec w przyszlosci? Nigdy nie myslalamo tego rodzaju antykoncepcji, ale kilka dni temu zaproponowal mi ja lekarz - nie umiem trafic na tabletki, ktore nie powodowalyby jakichs dzialan ubocznych... Lekarz zaproponowal system Mirena ( ktora apropo nie ma estrogenow tylko progestageny - ktore zageszczaja sluz i powoduja ze nie rosnie sluzowka), szukalam juz w internecie i spotkalam sie ze skrajnymi opiniami - z jednej strony ze rewelacja, ze prawie w ogole nei wystepuje miesiaczka, ze zmniejsza miesniaki, a z drugiej strony ze nei bardzo dla nierodek bo jest duza i ma wiekszy niz w standardowych spiralach aplikator.... Nie wiem co mysslec - i chcialabym i boje sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy36
Generalnie nie poleca się spiralek, kobietom , które nie rodziły (zwykle mniejsza macica, mogą być kłopoty z założeniem). Są jednak modele, specjalne dla młodych i bezdzietnych (mniejsze). Ja założyłam spiralę 6 tygodni po porodzie, więc doświadczeń nie mam. Moja koleżanka, założyła spiralkę jak miała 17 lat i po 10 latach używania, zaszła w ciążę i urodziła bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy36
Do Uli Też mnie niedługo czeka wymiana. Jaką wkładke stosujesz ? Są jekies nowe modele ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_ala
poszłam. spodziewałam się że może boleć ale żeby aż tak!! myślałam że znowu rodzę, miałam chęć się posikać; byłam u doświadczonego lekarza. mam multiload cu 375 czyli że z miedzią. na 5 lat. już mnie tak nie boli i krwawienie mniejsze ale jak schodziłam z fotela to lało się ze mnie :( mam nadzieję że będzie skuteczna w 100% pozdrawiam napiszę jak się będę czuła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kret: masz rację z tym składem Mireny, założyłam ją w sierpniu i do ulotki już nie zagladałam i dlatego poprzekręcałam, tak jak już pisałam czuję się bardzo dobrze, w ogóle nie pamietam o tym, że mam coś założone. Lekarz mi mówił, że generalnie wkładek nie zakłada sie kobietom, które nie rodziły dzieci, ja ich również jeszcze nie mam, ale ta forma antykoncepcji nie doprowadza do powstawania mięśniaków, a mięśniaki przecież to prawie pewna bezpłodność. Ponieważ u mnie takie ryzyko mięśniaka jaest - tylna ściana macicy jest nieco w jednym miejscu pogrubiona- to tabletki absolutnie odpadły. Zdecydowałam się na Mirenę. Decyzja była szybka, ale samo zakładanie to był koszmar. Tak strasznie bolało, jak najgorsza miesiączka świata, później jeszcze przez dwa dni było mi dziwnie, a potem mój organizm zaakceptował nowego \"gościa\". pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajwaw
witam szukalem w innych topikach,ale ten jest naj odpowiedniejszy chodzi o calkiem nowy rodzaj wkladek typu FLEXI GARD,a dokladnie o wkladke GYNE FIX czy ktoras z pan juz sie spotkala z taka i co o niej sadzi ja probowalem sie czegos dowiedziec,ale niestety czarna dziura nawet w necie dzwonilem i pisalem do roznych aptek i nic nigdzie nie ma i nikt jak narazie nic nie slyszal znalazlem tylko tyle: "Całkiem inną spiralą jest zawierająca zawiera miedź, w kształcie „nitki” wkładka domaciczna Gyne-Fix . W przeciwieństwie do większości współczesnych spiral ta wkładka nie przypomina w kształcie litery T. Wygląda jak nitka, na którą nawleczono kilka miedzianych walcowatych koralików. Nitkę tę przymocowuje się do dna macicy za pomocą specjalnego urządzenia tak, że nie może wypaść ani się przemieścić. Nie powoduje podrażnień. Nitka wraz z miedzianymi koralikami zwisa swobodnie w jamie macicy. Skuteczność spirali o nazwie Gyne-Fix jest bardzo wysoka – indeks Pearla wynosi zaledwie 0,2. Z wkładki tej korzystają z powodzeniem kobiety, które nie były jeszcze w ciąży. Mogą używać jej również – w przeciwieństwie do innych wkładek zawierających miedź – kobiety z obfitymi lub bolesnymi miesiączkami czy z mięśniakami macicy. Przyznać jednak należy, że Gyne-Fix jest nowym produktem i być może po latach stosowania okaże się, że ma jakieś wady, o których na razie nie wiadomo." i co wy na to jezeli ktoras z was spotka sie z ta wkladka to prosze o jakies wiesci (gdzie mozna kupic i ile kosztuje) moj mail: kajwaw@op.pl wielkie dzieki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kret
Zapewne te Gyne Fixy jeszcze nie do zdobycia w Polsce... Strasznie mnie kusi ta forma antykoncepcji - 5 lat bez ciaglego pamietania o pigulce, bez zamartwiania sie, z mozliwoscia spontanicznego seksu bez wczesniejszego planowania to naprawde kuszaca propozycja... Tylko duzo dziewczyn pisze o bolesnym zakladaniu lub zdejmowaniu wkladki... Moj lekarz poki co dal mi recepte na czopki z pyralgina :-( z tym ze poki co mam sie zglosci na zalozenie sondy i "zmierzenie" rozmiarow macicy... Moze spotkalyscie sie gdzies z tym zeby zakladano wkladki w znieczuleniu ogolnym? Tak zebym na kilka minut zasnela i obudzila sie po fakcie? Nie moge nawet myslec o tym jakie to musi byc uczucie - pewnie jakby przyszlo co do czego to bym uciekla z fotela....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajwaw
z tego co poczytalem w necie jest mozliwe znieczulenie miejscowe,ale trzeba dodatkowo placic ,ale dokladnie to nie wiem ile i jakie znieczulanie,w kazdym badz razie spotkalem sie z tym pozdrawiam i zycze milego wekeendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_ala
czuję się conajmniej dziwnie... cały czas jest mi niedobrze zwłaszcza jak patrzę na jedzenie, boli mnie brzuch cały czas, nie tak bardzo ale boli, krwawienie już ustaje, głowa też boli, to wszystko przez to ustrojstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajwaw
ma_la nie badz taka pesymistka pomysl sobie lepiej o tym ze jak juz wszystkie bolesci i mdlosci mina bedzie rewelacyjne kiedy chcesz i jak chcesz bez zadnych stresow i z wielka przyjemnoscia nie bedziesz sie juz martwic czy wzielas pigulke i czy oby napewno pigulki sa oki wiecej optymizmu pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajwaw
ma_la nie badz taka pesymistka pomysl sobie lepiej o tym ze jak juz wszystkie bolesci i mdlosci mina bedzie rewelacyjne kiedy chcesz i jak chcesz bez zadnych stresow i z wielka przyjemnoscia nie bedziesz sie juz martwic czy wzielas pigulke i czy oby napewno pigulki sa oki wiecej optymizmu pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajwaw
ma_la nie badz taka pesymistka pomysl sobie lepiej o tym ze jak juz wszystkie bolesci i mdlosci mina bedzie rewelacyjne kiedy chcesz i jak chcesz bez zadnych stresow i z wielka przyjemnoscia nie bedziesz sie juz martwic czy wzielas pigulke i czy oby napewno pigulki sa oki wiecej optymizmu pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_ala
cały czas wydawało mi się to złym wyborem- założenie wkładki. przy tym bólu byłam przekonana że nie zrobiłam dobrze, miałam mnóstwo wątpliwości czy się nie przesunie, nie będzie skuteczna, będę czuć coś tak w ogóle lub podczas stosunków, ale dziś lekarz powiedział że się dobrze "umiejscowiła" i nie mam już krwawiena, plamienia itd, koniec z bólem i patrzę już inaczej, myślę że wszystko będzie dobrze, tylko te miesiączki- niech nie będą uciążliwe, długie i obfite...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ula
Do - lucy 36 Mam zalozona wkladke Multiload cu250/cu375 moja pani ginekolog dopasowala mi odpowiednia po wczesniejszym badaniu.Nie musialam tej spirali kupowac poprostu ona miala , zaplacilam wtedy 500 zl razem z zalozeniem .Ostatnio zakladalam w lipcu 2000r wiec juz czas ja zmienic bo waznosc jej to 5 lat , ale nie bede czekac do lipca w marcu zalatwie te sprawe i znowu 5 lat spokoju.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajwaw
zona byla teraz u lekarza i powiedzial ze trzeba sie nastawic na jakies 800zł(mirena),ale czekamy na gyne fix jak sie pojawi wydaje sie lepsza wkladka w aptekach mirena kosztuje od 700 do 750zła w aptece internetowej DOM ZDROWIA( http://www.domzdrowia.pl/index.phtml?sid=f319eb6b9114062f262ab1c7180ace29&action=produkt_szczegoly&pid=39058&k=53 ) 646.49 zł przesylka gratis jezeli chodzi o zalozenie to w jaworznie ok.200 zł pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kret
Mirene mozna zamowic bezposrednio u producenta - firmy Shering. Kosztuje wtedy 570 zl - i nigdzie taniej nie znalazlam. W aptece okolo 720 zl. Poszukaj na stronie sheringa danych kontaktowych - pytaja zdaje sie o dane lekarza przepisujacego wkladke w celu potwierdzenia. Tanio jest tez na stronie www.marcinkowscy.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_ala
do uli ja mam multiload cu 375 ale zapłaciłam za niego 84 złote i zakładałam w przychodni więc za założenie nie płaciłam nic wykupiłam sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scota
Ja mam wkładę multiload cu , super sprawa jest to juz moja kolejna chyba 4 wkladka , sa 3 letnie i 5 letnie, skuteczność przez 15lat jak u mnie 100%, trzeba tylko pamietac zeby po 3 latach lub pieciu wymienis na nowa, troche nieprzyjemne jest wkladanie ale za to jaki komfort rzdnych pigulek itp , multload ma miedz nie ma hormonow, w seksie nic sie nie zmienia, jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_ala
a wyjmowanie tak samo boli jak zakładanie? to się chyba nie zdecyduję. acha i mam jeszcze pytanko. kiedy do kontroli i czy mam jakoś sprawdzać czy się nie przesunęła, bo mój lekarz to buc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×