Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość clov

niepełnoletnia i pigułki

Polecane posty

Gość clov

Mam 17 lat i biore pigułki ze względów zdrowotnych.niestety kolejnej recepty juz od gin nie dostane chyba.chciałabym wziać recepte od innego lekarza bez zgody rodziców niestety nie mam skonczonych jesczze 18 lat.Prywatna wizyta kosztuje drogo.Czy panstwowy lekarz nie bedzie robil mi problemow?Nie powiadomi rodzicow?To, ze jestem nieletnia nie znaczy, ze nie chce miec pewnosci i bezpiecznego seksu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonnie blue
Odpowiedzialam na ten temat na topiku "objawy ciazy" albo cos takiego. To bylo dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarz nie ma prawa
powiadamiac rodzicow, bo obowiazuje go tajemnica lekarska. Porozmawiaj z nim co i jak i pewnie ci przepisze. Chyba ze to jakis dobry znajomy rodzicow i powie na jakims spotkaniu o wszystkim. To ile masz lat jest nieistotne, wazne ile czasu masz juz normalna miesiaczke i czy jestes juz dos dojrzala na zabezpieczenia hormonalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedz
no ale jak bierzesz zdrootnie to chyba rodzice wiedza, czy zdrowotnie=antykoncepcyjnie?? ale tez mysle , nie wolno mu powiedziec, chyba ze sa kumplami i wyklepie na imprezie (a tam dobrze ze bierzesz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarzyna
Tajemnica lekarska wobec rodziców obowiązuje po ukonczeniu lat 18 przez ich dziecko! Przed ukonczeniem tego wieku moze nawet uprzedzic rodziców. Najlepiej isc z kims pełnoletnim najlepiej z mama na wizyte!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzłłłłłłłłoooooooooooooooo
HA HA HA. HA HA DOBRZE CI TAK DARKNESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akaka
też byłam dzisiaj u lekarza i odmówił przypisania mi pigułek;/ za miesiąc mam 17 lat, od 4 lat miesiączkuję... czy ratuje mnie jedynie wizyta prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalina nie przesadzaj, 17 lat to ok, poza tym lepiej chyba, e dziewczyny myślą o pigułkach niż gdyby \"poszly na żywioł\" jak wiele ich równolatków ;] ja sama mam okropnę traumę za sobą przez prezerwatywę, więc innego środka antykoncepcji niż pigułka sobie teraz nie wyobrażam... PS moja ptzyjaciółka w wieku lat 15 dostała pigułkę jako środek leczniczy a nie antykoncepcyjny. Żyje i ma się doskonale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chce mi się dyskutować, w każdym razie NIKT nie przekona mnie, że to cudowny środek, który dobrze wpływa na organizm. Faszerowanie się hormonami, rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnkkka
zgadzam się z Tobą w pełni Michalina, sorry, ale uważam, że jak się ma 16, czy 17 lat, to co tak naprawdę się wie. Dobry sex ok, ale nie uważacie, że na to jest jeszcze troszkęczasu, a nie z pierwszym lepszym bara bara. Sorry, ale to wyjątkowe przeżycie a facet, który ma mniej więcej też tyle samo lat, wcale nie myśli, że to miłość, on chce tylko sexu, więc się lepiej zastanówcie następnym razem co zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorkiii
Mam 17 lat i biore pigułki ze względów zdrowotnych. nie znaczy, ze nie chce miec pewnosci i bezpiecznego seksu. to co w końcu ? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz ma obowiazek do tajemnicy lekarskiej, ale jak jestes pelnoletnia ma prawo poinformowac Twoich rodzicow. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość willy wonka
co za durnowaty problem:/ sorki ale skoro bierzesz ze wzgledow zdrowotnych to w czym problem? z nami mozesz byc tutaj szczera i nie musisz klamac, w koncu sex to nie grzech i dobrze ze pomyslalas o zabezpieczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnkkka
no właśnie, bo dzisiejszy świat zszedł na psy po prostu. Nie obraźcie się ale jak patrzę na gimnazjalistki lub laski przychodzące do liceum to mi niedobrze na sam widok. Wszystki próbują wyglądać i zachowuwać się na dużo starsze, ale czy to tak naprawdę ma sens... zależy jakie te względy zdrowotne... bo wtedy zależy po prostu od sytuacji... ja mam 22 lata, byłam tylko z jednym facetem, moim narzeczonym, i zaczęłam z nim sypiać niedawno, bo rok temu, kiedy wiedziałam, że to własnie ten jeden, ale mam kumpele na studiach, która miała pierwszego faceta w wieku 16 lat, teraz nie może się doliczyć ilu ich było. I niestety taka jest dzisiejsza młodzież, ale jest to niestety wina otaczającego świata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnkkka
sex to nie grzech, ale można by szanować samą siebie oprócz tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruba belka
hmmm dziewczyno skoro masz taki problem z tabletkami to nie zabieraj sie za sex!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! widac ze nie jestes jeszcze dojrzala!!!!!!! czyzby kolejny wytwor wychowany na bravo girl? kochane bravo mam 14 lat i......... dzisiejsza mlodziez schodzi na psy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten temat jest idiotyczny. Ze względów zdrowotnych, a jednocześnie \"chcę bezpiecznego seksu\". Zakręciłaś się, autorko tematu. Żenujące. Wstyd mi za poziom, jaki reprezentują moi rówieśnicy... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akaka
Nie prosiłam o umoralnianie tylko o radę... Uczucie. które mnie łączy z moim Mężczyzną jest mocne i wcale nie uważam, że mój wiek jest zbyt mały, z resztą jest to wyłacznie moja sprawa, czy czuję się gotowa- fizycznie i psychicznie. Wolę spytać tutaj, a niżeli później załować... Annnkkka -> nie rozumiem Cię, nie oceniaj wszystkich tak ogólnie, dla Ciebie wiek 17 lat jest nieodpowiedni, a dla innej osoby 22 to jeszcze ze mało... Moim zdaniem tutaj istotne jest zaufanie i uczucie, którym się obdarza drugą osobę, a nie dwie cyferki z wiekiem... Po za tym szanuję siebie, nie wiem dlaczego mnie atakujesz.... ;/;/ a co do autorki tematu... każdy ma prawo podjąć tą decyzję w odpowiednim dla siebie czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka, jeśli masz 22 lata to czemu tak wnikliwie obserwujesz gimnazjalistki i dziewczyny, które zaczynają liceum? jakoś nie chce mi się wierzyć w Twój wiek. Ja mam 21 lat i jedyne co mogę oceniać to dziewczyny młodsze odemnie, które zaczynają studiować na mojej uczelni. Przekalkuluj sobie jeszcze raz ile masz lat i czy rzeczywiście masz tego narzeczonego, bo zapewne jesteś w drugiej, lub w trzeciej klasie liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym zwróćcie uwagę na jedną rzecz - dwie nieletnie mają problem z pigułkami, a temat jest z lutego (2006? 2005?) więc rozdzielcie te dwie sprawy :) bo ta pierwsza już zapewne zapomniała że o cokolwiek tutaj pytała ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Kro
nie trzeba byc przeciez w wieku licealistki czy gimnazjalistki aby je obserwowac, wystarczy wyjsc z domu, np. stanac na przystanku itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latka
akaka przeczytaj to !!! zgadzam się z Tobą co do współżycia-to tylko Twoja sprawa, i skoro czujesz sie gotowa i jestes pewna tego co Cię łączy z chłopakiem to ok. Jednak jezeli chodzi o tabletki, prawd. lekarz Ci ich nie przepisal ze względów zdrowotnych, mając na uwadze Twoje dobro. Jak pójdziesz do prywaciarza, albo do innego gina to Ci je przepisze po to, żeby kolejna firma farmaceutyczna mogła zarobic na takich jak Ty ( nie wiem czy wiesz że lekarze czesto przepisują określony środek, za co dostają rózne "bonusy" od producenta. Tabletki to sama chemia, zmieniajacą całkowicie funkconowanie Twojego organizmu, a ponieważ masz 17 lat tym bardziej moze to miec negatywne skutki dla Ciebie, jezeli nie teraz to w przyszłosci. Nie mysl że się wymądrzam. Mam 22 lata i sama bralam tabletki, mniej wiecej przez 1 rok, w wieku 19-20 lat. Az w koncu przejrzalam na oczy, poczytalam fachowa literature ( nie ta oferowaną przez producentów tabletek ) i wypowiedzi dziewczyn, które przyjmowały tabletki długi okres czasu, a potem miały problemy z zajsciem w ciążę, pisząc że jakby mogły cofnąc czas nigdy by ich nie braly. Pamietaj, że tabletki sa po to, zeby wzbogadzic tych co je produkują, a Twoje zdrowie mają gdzieś. Weź to pod uwagę i zastanów się tylko czy warte to jest ryzyka jakie podejmujesz. Są inne wyjścia niż tabletki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnkkka
Jakbyś chciała wiedzieć to mam moja piękna, studiuję dziennie historię a w sierpniu mam ślub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akaka
chciałbym stosować dwa rodzaje zabezpieczeń. Nie musiałabym dostawać silnych hormonów. Dawka w Diane nie jest aż taka duża, a czułabym się o wiele spokojniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plemnik.
twoje bezpieczenstwo sie liczy a nie twój wiek.na sex mozesz sie zgodzic majac 15 lat ale juz 17 to nic nie stoi na przeszkodzie abys współżyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×