Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tinker Bell

Termin na pazdziernik 2005

Polecane posty

eli ja pomyslalam tak samo jak Megji,idz na wszelki wypadek do innego lekarza i zobacz co on Ci powie,moze wogle nie potrzeba brac antybiotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za linki. pozniej poczytam tez myślałam od poczatku ze trzydniówka. Temperatura mu spadła plecki ma mocno zsypane, mniej na brzuchu ale tez mocno.trochę na buzi... lekarka nawet przez sekunde nie btała pod uwagę trzydniówki. Ale chyba sie trochę zna? Cholera nie wiem... Ale stwierdział, ze gardło mocno czerwone i z jakimś sluzem.... Nie chce z nim za bardzo po lekarzach chodzic bo ma tam kontak z chorymi. Nie wiem co robić ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym postępowaniem przy goraczce mialam taki dylemat, że z dziecistwa pamietam jak gdy z bratem chorowalismy to rodzice nas zawsze cieppło ubrali, wsadzili pod kołdrę i dawali cos gorącego do pica ( no mleko z masłem i miosem) , żebysmy się \" wygrzali i wypocili\". Jak urodziłam mały mi zagorączkował z głodu ( bo miałam mało pokarmu i był głodny a nikt mi nie wierzył, że nie mam!) to pamietam , że lakerka mi go kazała rozebrac. Teraz ja maelgo starałm się nie przegrzewc i jak spał okrywałam go lelkim kocykiem albo poszewką a w ciągu dnia ubieralam raczej normalnie - body na długi rekaw i rajstopki. Wszyscy mi jednak w koło truli , że mam go teraz ciepło ubierac i traktolai jak matkę, która o własne dziecko nie dba. Zgłupiałam i dlatego pytam. Teraz juz wiem, że ma byc ubrane raczej lekko, przykryte lekko, żeby nie podnościć jeszcze tmepratury ciała. I do picia ma dostawac cos w temperaturze pokojowej ( nie podgrzane!) . Dobrze jest tez wykąpac dziecko w nieznacznie chlodniejszej wodzie niz temperatura ciała. Pisze to bo pewnie niedługo jakas inna mamam bedzie miałą podobne watpliwości ;) Okna miałam pozamykane bo przeciez ciągle słyszałam, że mam chore dziecko! Temperaturę w domu mam 27 stopni i chodze spocona jak szczur. teraz wietrzę ( be zprzeciągów ) bo przeciez to jeszcze gorzej jak taka temperatura jest w mieszkaniu. wróce do moich 24 stopni i będzie juz lepiej :) Mały spi. jak zasypia to na 2-3 godizny. Zmykam. Jeszcze raz dziekuję wam dziewcyzny za linki. Jak będe miała chwilkę to dokłądnie przeczytam bo pewnie nie raz się przyda.... Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam za literówki. To dlatego, że ciągle biegiem gadnaim i nie mam w ogóle czasu. poprawię sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my juz na 200 stronie jesteśmy :) Gdyby nie ta choroba Kamilka pewnie zorganizowałabym czata z tej okazji :) Ale wy mozecie. Dziewczyny! MUSZĘ wam uczulic na jedną BARDZO WAŻNĄ kwestię! ZAWSZE gdy lekarz przepisze dziecku lek a wy wykupicie go w aptece KONIECZNIE dokładnie przeczytajcie ulotkę i sprawdzcie dawkowanie. NIGDY nie podawajcie dziecku leku od razu . Ludzie się mylą- zarówno lekarze jak i aptekarze. Znam osobiście kilka takich przypadków gdyż bliska mi osoba pracuje w apcetce i słyszałam np o przypadku gdy kobieta sprzedała nie ten lek co trzeba , który później został podany niemowlęciu. Później razem z rodzicami dniami i nocami siedziała nad łóżkiem dziecka modląc się by przezyło jej błąd. Zawssze w iecozrem w aptece recepty są sprawdzane z tym co zostało wydane . Czesto sie wtedy takie błędy wyłapuje ale bywa, ze jest juz za późno. Nawt moja koleżanka - tyle, że mając około 15 lat - padła ofiarą błędu lekarza- przepisał jej lek w bardzo silnej dawce . Dziwnie sie czuła, było coraz gorzej. Później zaczął ją chwytac jedostronny paraliż. Wylądowała w szpitalu. Leki mają podobne nazwy, lekarze i aptekarze bywają zmeczeni, mają swoje kłopoty, spiesza się, mylą... Poza tym same dobrze wiemy , że kto jak ktoale jak lekarz wypisze receptę to chyba sam Pan Bóg jest w stanie te hieroglify rozczytać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO SYLMAG :) Probuje od dwoch dni wyslac do Ciebie @ ale niestety wracaja do mnie. Sprobowalam z innego mojego adresu. Mam nadzieje ze sie uda. Jesli nie to czy masz jakis inny adres? Pozdrawiam :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki. Ja i mąż czujemy się dziś lepiej i maluszek też ma troche mniejszy katarek. Eli u Was to faktycznie nie za ciekawie.Informuj nas na bieżąco. Dostałam dziś po południu fotki tylko nie wiem od której z Was. Ide lulu, bo już bardzo późno. Miłej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry zdjęcia sa od Sylmag z Kubusiowego roczku o ile to te same co u ciebie tygrysicaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale się zaczeło z tym chorowaniem . Życzę wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysicaaa Sylmag używała róznych adresów , moze mas zpo prostu inny? Sylmag czy ten w tabelce jest dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agus7 ale się nadzwigasz.... współczuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysicaa - oczywiście Stefanek na prezydenta Adula niech wciąga na premiera a mi starej matce niech załatwią posadę sprzątaczki w sejmie coby sobiedorobiła do pewnie skromnej emerytury. Agus - my małego nosilismy nad morzem trochę ale nie wiem co to za nosidło pamietam ze pare lat temu jak kupowałam go chrzesniaczce kosztowało 34zł , na kotkie trasy ok ale na dłuższe polecam ze stelażem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eli oby to nie byla mononukleoza!!moze szybko mu przejdzie w koncu wysypka,goraczka i wszystko wroci do normy,tego oczywiscie Wam zycze! A mi skonczyly sie sliy,od wczoraj nie daje rady z tym diablem malym!!jestem pijana i boli mnie glowa od zakazow itp.nawet lekko dostal bo rekach jak porzadnie broil ale rozesmial sie w glos.Jestem nie wyspana a w srodku czuje sie jakas ciezkaa,kupilam juz witaminy moze mi pomoga!Wlasnie siedzi w kojcu i skubie materac..rece opadaja,poprosze o jeden dzien urlopu wypoczynkowego!!!!tylko kto mi go udzieli......:) ja tez mam inny w tabelce adres sylmag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania30x
U nas też wczoraj katarek i podwyzszona temp. ale dzisiaj chyba ciutkę lepiej zastosowałam paracetamol i kropelki nasivin w nocy spała dobrze bo nosek się przeczyścił. Maggie 7000 u nas nocki tak różnie ale jedna pobudka jest zawsze na mleczko,mimo wieczornej kaszki,ale to moze taka chęc przytulenia się do mamusi-nie wiem.Mnie raczej te wybudzenia specjalnie nie przeszkadzają także i tak czuję się wyspana. Wszystkim dzieciaczkom i mamusiom życzę dużo zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam ten sam adres w poczci e i tabelce. Sylamag napisz mi czy ten adres z tabelki jestdobry? I czy mogę tez liczyć na zdjęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama szczesciara
Hej. A ja od nikogo nie dostaje zdjęć (oprócz Eli i Flowers) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo szczęsciaro bo chyba dawno nikt nie wysyłał. Ja tez dawno nic nie dostałam. Ja o Tobie będe zawsze pamiętać :) Dziewczyny! Wróciłam własnie od lekarza i od razu przyleciałam wam napisać co i jak! Byłam prywatnie. Od razu inna wizyta! No i ... miałam rację- trzydniówka. Spojrzała na wyspke i powiedziała \"typowa wysypa dla trzydniówki\". Zdziwiła się, że inny lekarz mógł tego nie rozpoznac zwłaszcza, że chodziłam dwa razy a objawy były bardzo typowe. Antybiotyk oczywiście podany niepotrzebnie. ( dobrze ze nie wykupiłam drugiego opakowania :) W dodatku nie dostał nawet tego bo nie chciał tego przełknąć :) ) Poza tym ten antybiotyk podobno podaje się przez 3 dni a działa przez 7 dni. Ja podawałam przez 4 ( bo tak miałam przykazane) więc idiotyzmem było przepisywac kolejne opakowanie. A zaczerwienione gardło jest typowe przy wszelkich infekcjach. Tamta lekarka rzeczywiście ma wszystko duże ale zdecydownaie za malą głowę! :D Kamień z seca mi spadł :D Na dodatek Kamilek po zważeniu u tej lekarki wazy jakims cudem więcej niż po zważeniu u tamtej! Teraz waży 9520 a dwa dni temu wazył niby 9200. Brak słów. pani lekarka zajrzała w gardełko. Zajrzała w uszka. Obejrzała mojego Kluska od stóp do głow i powiedziała, że wszystko jest w najlepszym porządku. Dostalismy witaminki zamiast Wit D3. Ponadto powiedziała, że widac , że dziecko dobrze pielęgnowane bo podobno te , o które się nie dba i żyje w brudzie przechodzi trzydniówkę w pierwszych tygodniach zycia i jest ona bezobjawowa czy nie do rozpoznania ( nie wiem, nie słuchałam za bardzo ;) ) Poza tym mój mąż prawdopodobnie dostnie urlop od 1 października tak jak zaplanowałam ( bo ja mu urlop w tym roku planuję! :) ) I maluch będzie miał dłuuższy czas przystosowania do opiekunki o te 2 tygodnie. Nie będe musiała wracac od razu do pracy z myślą, że zostanie z nią sam. Zawsze to lepiej :) A Kamilek ostatnio przy opiekunce płacze bo się juz połapał , że jak ona przychodzi to mamam często znika :( No to pierwsze choróbsko za nami! :) wszystkim chorującym maluchom życze szybkiego powrotu do zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
•Sylmag.... 10.09..KUBUŚ..🌻..2700..50cm 11M 9600.. 87cm..3z •Ewunia21. 24.09 WIKTORIA.🌻.3050..56cm 10M 7350.68cm..4z •Ania30.... 29.09 NATALKA..🌻..3200..53 cm 10M 7300...69cm..3z •Karen ka..29.09 ALESSANDRO.🌻..3520..52cm 11M 11300...79 cm..3z •Flowers24 30.09 BARTEK..🌻..2900..53cm..10,5M 8600 ... 73cm..1z •Laura7 ....03.10 NADIA..🌻..3800..53cm 10M 8900...76cm..6z •Eli.......... 08.10 KAMILEK..🌻..3850..56 cm 11M 9520..73cm...8z •tygrysicaa. 09.10 STEFANEK.🌻.3480.56 cm 9M 7790.68,5cm.6z •Emelle..... 10.10 KAROL..🌻..3190...53 cm 10M 9100…………2z •Thefly...... 10.10 ADAŚ..🌻..3340..52 cm 11M 1050..72cm..4z •Jokas.......10.10 Oliver..🌻..3000..50cm 10M 9385..75cm..8z •Mama szczęściara.10.10.Michałek.🌻..3950.57cm 9,5M 9750.73cm..2z •Delphi31... 11.10 NATALKA..🌻..3300..53 cm 11M 8000..75cm..6z •Agus7..... 13.10 SEBASTIANEK..🌻..3300.52 cm 8M 8000 65cm..5z •Waga 77.. 16.10 FRANEK..🌻..3470 ...55cm 10M 7500..75cm..2z •Maggie7000..20.10 NATALKA 🌻 .. 3700.. 55 cm.10 M 9200..72 cm..6z •Sylwia30.. 21.10 KALINA..🌻..4100...63 cm 9,5M 11400..77cm..2z •Frezja 73.. 23.10 KONRADEK..🌻..3550..60 cm 6M 7075..70cm..2z •Megji…… 23.10 PAWEŁEK..🌻.. 3360..35 cm 10,5M 1030..2z •Ona24..... 24.10 LAURA..🌻..3080...50 cm 10,5..7500...70 cm..5z •Celebre23..24.10 LAURA..🌻..4010..53cm 7,5M..ok. 11000 82 cm..6z •asia_20... 25.10 ARTUŚ..🌻..4240...60 cm 9,5M 12700…86cm..8z •Dota28.... 26.10 KONRADEK..🌻..3480...60 cm 8M 7900..73cm.6z •ewcia26.. 30.10 JULECZKA..🌻..3000...57 cm 8,5M 8500..6 z •stysia 74.. 04.11 ZUZANNA..🌻..3620..54 cm 8M 9300. 75cm..8z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eli to super że jusz wszystko jasne z chorobą Kamilka i życzymy wam dużo zdrówka!! a i ja jeszcze wypowiem się na temat tego co Kamilek ma duże....czyli oczy!!!!!!!! ma piękne oczy i one naprawdę żucaja się w oczy:) a tamta lekarka niech sie puknie w swoją dużą głowę:) Karenka fajnie że wróciłaś bo faktycznie długo Cię nie było.... Eli wyślij mi proszę zdjęcia od Yalu-z góry dzięki! Franek już chyba zdrowieje i mam nadzieję że zapalenie płuc już mu nie wróci-jeszcze się rochę tym denerwuję ale już mniej..... Dzisiaj byliśmy u neurologa i już nie musimy do niej chodzić bo powiedziała że Franek super wszystko nadgonił i super się rozwinął...najdłużej mu szło z siadaniem samodzielnie ale obecnie robi to bezproblemowo, raczkuje, wstaje przy wszystkim i chodzi trzymając się wszystkiego co mu wpadnie w ręce....no więc jestem juz spokojna w tej sprawie.... Na razie muszę kończyć.. jutro postaram sie powysyłać nowe zdjęcia....pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eli to super,ze skonsultowalas sie z innym lekarzem i teraz jestes spokojniejsza,a i Kamilek wraca do zdrowia:) Najgorsza jest ta niewiadoma,jak przychodzi goraczka czy brak apetytu to my mamy,ktore doswiadczamy macierzynstwa zaraz wpadamy w panike i sie martwimy o te nasze dzieciaczki,a napewno jeszcze nie raz czekaja nas takie niespodzianki,wiec dobrze,ze jest to nasze forum bo mozemy sobie troszke pomoc:) Dzisiaj byla u nas tesciowa,wiec zabawiala Bartka a ja w tym czasie wzielam sie ostro za sprzatanie,a popoludniu jak maz wrocil z pracki wziol Bartka na spacer a ja odpoczywalam we wannie:)i tego mi bylo trzeba,od razu czuje sie lepiej :) Ja juz zaczelam odliczac dni do roczku:)zostalo nam tylko 15dni,bardzo sie ciesze,moze to glupie,ale ciesze sie,ze synek bedzie mial swoj pierwszy torcik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym nosidełkiem i górami to jeszcze nic pewnego, bo nie mam kasy, ale od poniedziałku zaczynam urlop, więc fajnie by było gdzieś choć na jeden dzień wybyć . eli - to lepiej że to tylko trzydniówka, na pwno się uspokoiłaś. Ale wkurza mnie to że teraz żeby się dobrze leczyć to trzeba iśc prywatnie(najczęściej) . Za to niech Kamilek zdrowieje jak najszybciej !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UWAGA DODAJĘ DWA NOWE TEMATY :::::::::::::: RACZKUJĘ CHODZĘ PROSZĘ TE MAMY KTÓRE JUŻ WYSŁAŁY ZDJĘCIA O DOSŁANIE ZDJĘĆ NA TE TEMATY !!!! album na roczek !!! tematy: - urodziłem się - jadę samochodem -w domku -pierwsza kąpiel -Spię -jem -chrzest -boże narodzenie w wózku - po kolei każdy miesiąc -ulubiona zabawka - mój pierwszy dorosły posiłek -spacer -wielkanoc - wakacje -ząbekpierwszy leżę na brzuszku siedzę robię smieszne minki\" ja i moja mama ja i mój tata mama w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celebre 23
witam!!! kochane, ja nie bardzo mam teraz czas na szukanie takich zdjęć do albumiku bo moja praca mgr i wogole i na poczatku pazdziernika jade do polski na 2 tyg a tam dostępu do neta nie zabardzo mam wiec strasznie mi przykro ale jednak nie wezme udziału w albumiku, z ogromnym zalem musze to napisac. ledwo nadążyłam z czytaniem postów Eli ogromnie wspólczuję przeżyć i życzę duzo zdrówka, wiem jak to mama się zawsze martwi. a u nas dwa nowe ząbki wiec juz 8 mamy.w poniedziałek mamy wizytę kontrolna to się dowiem ile Lauri waży, ale ponad 11 kg sądzę.naszczęście zdrówko i apetyt dopisuje ale mała chce tylko na rączki i to jest jedyny nasz sylemat, już nawet nocki przesypia!!!!! teraz byli moi rodzice to tydzien sielanka, spałam dłużej, nie gotowałam itp.super poprostu. a i laura nie chce sie kąpać, nierozumię, jak widzi wodę to aż krzyczy!!!, nie usiądzie do wanienki, okey kąpiemy ja dwa razy w tyg bo położna mi powiedziała że nie za często ze względu na skóre, ale wcześniej nie było cyrków!!! pozdrawiam i życzę zdrówka wszystkim dzieciaczkom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×