Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

olka66

test ciążowy - kiedy zrobic??

Polecane posty

Witam! Z góry proszę o wyrozumiałość. Wiem, że jest już wiele wątków poświęconych temu tematowi, ale przeszukuje to forum już od kilku godzin i wciąz nie znalazłam odpowiedzi... Chodzi mi o to kiedy najszybciej można zrobic test ciążowy, aby wykluczyc ewentualna ciążę? Wiem, że powinno się to zrobić w dniu spodziewanej miesiączki, ale mój problem polega na tym, że moje miesiączki są baaardzo nieregularne i nie jestem w stanie przewidziec kiedy powinna ona nastąpić. Oczywiście mogłabym wziąć pod uwagę najdłuższy cykl, ale to strasznie długo czekania, a ja już umieram z nerwów... Moje rozumowanie jest takie: skoro owulacja następuje ok14 dni przed wystąpieniem miesiączki, a plemniki mogą przeżyc ok3 dni to zakładająć, że mogło dojść do zapłodnienia moja oczekiwana miesiączka powinna wystąpić co najwyżej 17 dni po stosunku. Jeśli więc zrobię test po upływie tych 17 dni to powinien dać wiarygodny wynik, bo w innym wypadku tzn gdyby miesiączka miała byc później to nie byłoby owulacji i nie mogłoby dojść do zapłodnienia... Czy mam rację??? Pomóżcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastusia
Strasznie to wszystko opisałaś... A nie można prościej? Test można wykonać już 6 dni od domniemanego zapłodnienia. Jest to np. pre-test lub Quick Vie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×