Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marika_18

po jakim czasie stosowania pigułek należy je odstawić ?

Polecane posty

Gość marika_18

Czy to prawda,że należy robić przerwy w stosowaniu pigułek?Od czego to zależy? Czy bez tych przerw mogą być problemy z pojawieniem się potem miesiączki(gdy np. będę chciała zajść w ciążę) lub trudności z zajściem w ciążę? Proszę napiszcie co o tym wiecie i czy miałyści jakieś problemy ze zdrowiem po zbyt długim zażywaniu pigułek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violusia
teraz mam 30lat a przed urodzeniem dziecka brałam tabletki-rigevidon przez 6 lat bez żadnej przerwy oczywiście badałam się co pół roku u ginekologa po 6 latach odstawiłam i po 5 miesiącach zaszlam w bardzo chcianą ciążę dodam że bez kompilkacji przechodzoną i szczęśliwie zakończoną śliczną córeczką po porodzie po 3 miesiącach zaczęłam brać tabletki i biorę do dziś to już 4 lata tobie również życzę powodzenia pamiętaj najważniejsze to obserwować swoje ciało i być pod kontrolą lekarza ginekologa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytałam lekarza
Pytałam ginekologa o przerwy i powiedział ze sa bezcelowe i teraz odchodzi sie od ich stosowania. Nalezy sie regularnie badac i jesli wszystko jest ok to mozna przyjmowac tabletki latami (tak jak poprzedniczka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przerwy są bezcelowe. Twój organizm \"odpoczywa\" od pigułek w ciągu 7 dni na okres. Tak jak poprzedniczki już powiedziały- grunt to sie regularnie badać i robić cytologię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kret
Tabletki nalezy odstawic okolo 3miesiace przed planowana ciaza. I jest to jedyny racjonalny powod odstawienia tabletek ( o ile nie ma ich dzialan nieporzadanych, ubocznych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racjonalnym powodem jest rowniez branie okolo 5 lat.. po tym terminie nikt nie da gwarancji, ze negatywe efekty nie odbija sie \"na starosc\" lub o zgrozo jeszcze za \"mlodu\"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luci da labbra
ja brałam harmonet przez rok i teraz od poł roku lecze się:/ okresy nie przychodza i jest generalnie bez andziejnie bo cały czas muszę brać tabletki na wywołanie okresu:/ lekarz mi powiedział, że nie jest wykluczone,że gdybym brała tabletki bez przerwy np. przez 5 lat mogłaby mieć duże problemu z płodnością...więc lepiej róbcie przerwy, bo nie wiadomo jak wasz organizm zareaguje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×