Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gg

upławy

Polecane posty

Gość gg

Mam problemy z uplawami ktorych od roku nie moge wyleczyc. Potfornie mi dokuczaja ale jak ide do ginekologa, to zaden mi nie zaproponowal cytologii czy innych badan mikroskopowych, tylko mowia ze to problem, ciezko to wyleczyc i daja kolejne leki. Jak mowie ze to bralam to rozkladaja rece i probuja przepisac cos innego. A mnie zaczynaja te leki juz szkodzic, bo zaczynam odczuwac silne pieczenie po ich braniu i musialam ostatnio brac leki na zapalenie pecherza, bo odczuwalam bol przy oddawaniu moczu. Dodam ze potforny. Wkoncu odstawilam je. Gazety tak pieknie pisza o cytologii, ze trzeba wykonywac, lekarze sie wypowiadaja.. a w rzeczywistosci jest zupelnie inaczej, zaden mi tego jeszcze nie zaproponowal, chociaz jestem chora. Jak sie wyleczyc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DB77
Musisz isc prywatnie i powiedziec żeby zrobił cytologie,ja kiedys chodziłam panstwowo i powiedziałam żeby gin zrobił mi cytologie bo niemiałam robionej już 2 lata to jak wyskoczył na mnie że ja sobie żądam ,że jestem jeszcze młoda(27lat)i takim robi sie co 3 lata. Tak wiec od tamtej pory zmieniłam lekarza ,znalazłam fajną gin prywatnie.Wiadomo płacisz i robi ci co chcesz. A co do upławów ja mam to samo już 1,5 roku najpierw grzybica teraz bakterie i tak samo leczył mnie ten gin w przychodni dawał tylko globulki po których przechodziło na 2 tyg. W końcu wziełam sprawy w swoje ręce właśnie dzieki najpierw poragni ginekologicznej tu w kafererii,potem forum grzybica pochwy,jeśli tam nie byłaś to polecam. zaczęłam robic posiewy ,czystość pochwy i teraz jest już dobrze chociaż jeszcze czasami cos zaswędzi ale to chyba tak pozostało bo byłam totalnie wyjałowiona. No i najważniejsze dieta bezcukrowa,majtki bawełniane,prysznic a nie wanna,myje sie mydłem dziecinnym,wszystkie płyny do higieny intymnej wyżuciłam są nic nie warte.,wycieranie sie od przodu do tyłu.I lactovaginal kilka dni przed i po miesiączce,oraz po stosunku,można również łykać trilac,lacidofil.Jeś dużo jogurtów naturalnych. I najważniejsze nie łykać ani nie wkładać do pochwy żadnych leków bez badan,tak samo z pęcherzem najpierw posiew potem antybiotyk. Ja tęż miałam problemy z pęcherzem brałam furagin , nolicun zupełnie niepotrzebnie bo w koncu okazało sie że to nie zap.pech tylko pochwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermatka
posiew z pochwy zrób i cytologie koniecznie, bo mogło dojść do nadżerki.. .zmień lekarza przede wszystkim posiew możesz zrobić za kase w każdym większym ośrodku zdrowia, podzwoń i popytaj czy robią "posiew z pochwy z antybiogramem", wreszcie będzie wiadomo co i czym leczyć! I zmień lekarza, naprawdę, mnie nawet na NFZ babeczka od razu badania robiła, bez szemrania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gg
Dzieki wszystkim za rady. Mam jeszcze male pytanko, czy ten lactovaginal jest na recepte czy nie. Bo poczytalam i wiem ze sluzy odbudowaniu odpowiedniej mikroflory po leczeniu, wiec czemu zaden lekarz mi nie powiedzial, nie poradzil... I jezeli chodzi o branie, to w czasie leczenia, czy po zakonczeniu? Poza tym, bierzesz go przez caly czas, czy powiedzmy przez miesiac po leczeniu i pozniej koniec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermatka
najlepiej od razu po leczeniu globulkami lub pod koniec brania leków doustnych, kuracja powinna trwać co najmniej 10 dni od zakończenia leczenia (ja nie widze powodów by dluzej trwala, ale na pewno jak sie uprzesz to nie zaszkodzi), lactovaginal jest bez recepty, kup tez np trilac lub lacidofil i lykaj bo w jelitkach tez po antybiotykach lubia rozwinac sie bakterie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermatka
aha, plyn do higieny intymnej lactacyd femina jest z tymi "dobrymi" bakteriami, warto go miec, niejedna dziewczyne juz z klopotow wyciagnal! mnie np z nawracajacych grzybic no i prasowanie BAWELNIANYCH gatek pomoglo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×