Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

asienka

Wielkanocny mazurek

Polecane posty

wlasnie wrocilm od babci z przepisem. Masa pomaranczowa 4 sredniej wielkosci pomarancze 1 szk cukru 5 lyzek wody 10 dag migdalow Pomarancze obrac i pokroic w dosc grube plastry. Z cukru i wody ugotowac syrop, do goracego wlozyc plastry pomaranczy i podsmazyc ok 3 minuty. Wyjac na talerz usunac pestki i ostudzic. Na upieczone cisto ulozyc pomarancze suto posypac obranymi, posiekanymi migdalami i kawaleczkami marmoladek pomaranczowych. Wstaw na kilka minut do piekarnika aby sie obsuszyl. Tak przepis brzymi ale o co chodzi z tymi marmoladkami to nie wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majj
ja dzisiaj dalam do sprobowania moj pomnaranczowy mazurek i wszystkim smakowal, wiec zrobie go na swieta . I podsunelas m i swietny pomysl na udekorowanie-sa takie marmoladki, albo galaretki w cukrze-bedzie super pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak :) wlasnie o takie marmoladki chodzi!!! ja posypie migdalami i zaleje galaretka pomaranczowa:) i zostawie kilka cienkich plasterkow pomaranczy do dekoracji (wczesniej przesmazonych w syropie) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisia
Majj- ciepłą masę rozkładam na upieczonym spodzie i zanim człkowicie zastygnie przybieram ozdobami z masy marcepanowej lub ozdabiam platkami migdałowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rany rany
jakie to kaloryczne ciasta i Wy to jecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia613
Ulotna chwilo: zamieść proszę cały przepis na tego pomarańczowego mazurka, ale łącznie z przepisem na kruche ciasto- proszę..... Może, żeby nie zawracać głowy ty, co wiedzą prześlij prosze przepis na : anka613@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia613
Ulotna chwilo: Ty tyyyle wiesz, czytam Twoje przeróżne przepisy..., może wiesz, jak zrobic schab z dzika? Nigdy nie robiłam dziczyzny, jesli masz przepis, zamieśc proszę, bo wyjdę na nieudolna gospodynię przed rodziną w Święta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elivea
cześć dziewczyny. mam pytania odnośnie mazurka pomarańczowego: 1. "z cukru i wody należy ugotować syrop" - tzn wrzucamy cukier i wodę do garnka i gotujemy? 2. czy pomarańcze wkładamy do garnka razem ze skórką, czy skórkę wyrzucamy? 3. ""goracego wlozyc plastry pomaranczy i podsmazyc ok 3 minuty." - czyli pomarańcze gotujemy w tym syropie (jak duży musi być garnek?) czy do syropu dolewamy tłuszcz i na nim smażymy? 4. "Na upieczone cisto ulozyc pomarancze suto posypac obranymi, posiekanymi migdalami i kawaleczkami marmoladek pomaranczowych. Wstaw na kilka minut do piekarnika aby sie obsuszyl." - to może marmoladki (galaretkę) lepiej dać już po wyjęciu ciasta z piekarnika? Byłabym również wdzięczna za inne sugestie jak udekorować tego mazurka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawy, pyszny temat a kto ma sprawdzony pomysł na polewę czekoladową? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po wielu konsultacjach :) troche ulatwilam sobie wykonanie tej masy pomaranczowej mianowicie. Na poczatku wyszoruje dokladnie cytrusy obiore je ze skorki, nastepnie obrane drobno posiekam a ze skórki sciagne ta biala gapke (a tak na marginesia jak ona się nazywa) i ta skorke zetre Ugotuje syrop z wody i cukry. Dodam posiekane cytrusy + skorka będę smazyc ok. 30 min az zgestnieje. Ciepla mase wyleje na podpieczony placek posypie migdalami a jak już wszystko wystygnie zaleje galaretka pomaranczowa . Nie będę suszyla ciasta z masa w piekarniku. Już konsultowałam z babcia można tak zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Tamit nie wiem czy moja propozycja ci odpowie ale jesli godzi o polewy czekoladaw to kupuje gotowce ale tylko firmy Schwartau sa naprawde rewelacja!!!! mimo ze gotowce nie czuc smaku sztucznej czekolady itd naprawde warto kupic a probowalam polewe mleczna i deserowa nie moglam sie opanowac przed rozerwaniem woreczka i wydlubania pluchem resztki czekolady jakie tam zostaly:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elivea
tzn startą skórkę smaży się na oleju 30 minut i potem dodaje do tej masy cukier+woda+pokrojone owoce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze co??? nic takiego nie napisalam ze smaze skorke na oleju 30 min???? na oleju nic sie nie smazy!!!! gotuje sie cukier z woda tak powstaje syrop i do tego idzie skorka i cytrusy i to sie smazy 30 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdzona polewa czekoladowa: 6 łyżek wody 6 łyżek cukru 2,5 łyżki kakao 1/3 kostki masła lub margaryny (najlepiej \"Kasia\" - bo pozostałe margaryny pozostawiają nieładne tłuste smugi). Do gotującej wody dodać masło, następnie pozostałe składniki i mieszać aż do uzyskania gładkiej konsystencji. Dla uwielbiaczy mazurka kajmakowego - wypróbujcie skondensowane mleko kakaowe (gotuje się puszkę w wodzie przez dwie godziny). Pyyyycha! Normalnie smakuje jak cukierki \"Irysy\" sprzed dwudziestu lat.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj zrobilam mazurka kajmakowego!! wyszedl rewelacja na spodzie galaretka pomaranczowa a na gore kajmak (z puszki) i migdaly :) Palce lizac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majj
issima podaj prosze przepis na mazurka kajmakowego dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość propozycjena mazurka
odswiezam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banal:) no wiec kruche ciasto: - 300g mąki, - 200g masła, - 100g cukru pudru, - 3 żółtka na twardo. wylepiam nim okragla forme srednica 24 i podnosze brzeg gotuje puszke mleka skondensowanego slodzonego ok 3 godz tak powstaje kajmak mase wylewam na upieczony wystygniety spod i posypuje migdalami aha robilam jeszcze z galaretka na spodzie ale nie wiem co sie stalo galaretka pod kajmakiem poplynela!!! wiec drugi zrobilam z dzemem jagodowym na spodzie a na to kajmak!! Ale mozna przed kajmakiem na spod nic nie dawac. Ja tak zrobilam bo ta masa sama w sobie jest bardzo slodka i ta slodycz chcialam czyms przelamac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość propozycjena mazurka
a jak zrobie zamiast kajmaka ugotowane mleko skonwensowane to mam nim posmarowec ciasto czy wylac to na bakalie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ugotowane mleko skondensowany to jest wlasnie kajmak tzn jego prosta wersja wykonania. Wylej ten kajmak na ciasto i posyp bakaljami albo odwrotnie wg uznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawdziwa blondi
issima, dziekuje ze podalas przepis na ciasto tylko...ja blondynka jestem: czy to sie miksuje czy lepi na stolnicy? i na jaka blache starcza? i czy blaszke sie smaruje maslem i maka?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczka w buraczkach
ja robię mazurek orzechowy, smakuje troszkę jak snickers albo flapjack. Mój przepis: Ciasto-200g mąki krupczatki, 100g margaryny, 100g cukru, cukier waniliowy, 2 żółtka, łyżka kwaśnej śmietany, szczypta soli, tłuszcz do formy. Z podanych składników zagnieść ciasto i wylepić nim prostokątną foremkę. Piec w piekarniku 10 min w temp. 200 stopni C. Obłożenie- 3 żółtka, 250g cukru pudru, 120g masła, 120 g mąki pszennej, 25 g mielonych orzechów włoskich. żółtka utrzeć z cukrem pudrem i masłem, dodać mąkę, orzechy i zmiksować. Masę rozsmarować na przestudzonym spodzie. Wierzchnia warstwa-3 białka, 8 łyżek cukru, połówki orzechów do dekoracji. Białka ubić z cukrem i ułożyć na masie orzechowej, zapiekać 15 min w temp. 160 stopni C. Udekorować połówkami orzechów. PYSZOTKA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczka w buraczkach
w przepisie na masę orzechową wkradł się błąd miało być 250 g orzechów włoskich zmielonych a nie 25g jak podałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawdziwa blondi --> Możesz tradycyjnie zlepić wszystko na stolnicy i potem rozwałkować, ale równie dobrze możesz sobie ułatwić życie mikserem i dopiero później ciasto rozwałkować na blachę. Ja do kruchego ciasta dodaje \"surowe\" żółtka. Ja mazurka z karmelem robię wg. tego przepisu: 400g mąki krupczatki 100g cukru 250g masła 4 żółtka 4 łyżki mleka odrobina proszku do pieczenia oraz jakiegoś aromatu (wg. uznania). Ciasto nie jest wtedy takie kruche, ale też bardzo dobre. Ciasto ugniata się (lub miksuje) ze wszystkich składników, układa na blasze (ja robię na dużej prostokątnej), wrzuca na 20-25 minut do podgrzanego do 200 stopni piekarnika. Po ostudzeniu ciasto smaruje się powidłami śliwkowymi lub innymi kwaśnymi. Na to kładzie się karmel z puszki (puszkę skondensowanego słodzonego mleka gotujemy 3h w garnku pełnym wody, jeśli woda wyparowuje to jej dolewamy, tak by cały czas puszka była w wodzie). Po ugotowaniu karmelu warto odczekać co najmniej pół godziny z otwarciem puszki, by karmel w środku się ochłodził i przy otwieraniu nie parzył. Na koniec mazurka dekorujemy wg. uznania (świetnie smakowo pasują migdały i orzechy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondynka moj przepis jest na okragla blaszke srednica 24 cm (troche ciasta zostaje). A skladniki wszystkie ugniatam na stolnicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w tym roku zamierzam wypróbować nowy przepis mazurka z masą orzechową z kawałkami orzechów helio, koleżanka ma mi przynieść jutro przepis na to cudo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko fajnie, ale mi zawsze było przykro, bo jestem uczulona na gluten i nie wszystko mogę jeść, szczególnie w święta wszyscy zajadali się pysznościami. ale teraz jest łatwiej, żurek bez gluteny? proszę bardzo:) : http://kasanaobcasach.com.pl/wielkanoc-dla-alergikow-2065

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a muszę Cię zaskoczyć bo ta masa orzechowa helio jest bezglutenowa:) Także śmiało możesz po nią sięgać , wiem bo córka mojej siostry również nie toleruje glutenu i już miej więcej wiem jakie produkty może jeść a jakie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas oryginalnie w tym roku, bedzie mazurek z konfiturą różaną która kupiłam w sklepie ogródka dziadunia do tego oczywiście kruchy spód i bacalie i czekoladowa polewa mm :)jeszcze 2 tyg na takie rarytasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×