Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość inka255

pytanie o hormony!!!!!!!

Polecane posty

Gość inka255

Mam pytanie dot. hormonów, a dokladniej jakie zbadac. Mam 25 lat i objawy podobne jak u kobiet przy menopauzie, do tego niereguralne miesiaczki. Chcialabym je zbadac jeszcze przed wizyta u lekarza wiec prosze o porade. Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka255
...aha...i w którym dniu cyklu nalezy wykonac badanie......?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_23
WItaj, niedawno robiłam sobie badania na poziom hormonów, ale ze skierowania od lekarza (prywatnie). Trafiłam do labolatorium, które mieściło się w szpitalu, ta podczas jednej wizyty (pobranie krwi) "zaliczyłam" 6 różnych testów - poziom prolaktyny, SHGB, testosteron, estradiol, LH i FSH. Po dwóch dniach odebrałam wyniki, ale na SHGB czeka się dłużej (ponad dwa tygodnie). Podobnie jak Ty miałam nieregularne miesiączki, oprócz tego mlekotok (od trzech lat jestem mamą), bolesne piersi, dodatkowo wykryto u mnie niewielką torbiel na jajniku, na szczęście nie jest groźna. Ponieważ te wszystkie objawy wskazywały na nadwyżkę prolaktyny, byłam zaskoczona, gdyż większość moich wyników mieści się w normie. Jak tylko dostanę ostatni wynik idę do gina i zobaczę co on wymyśli. Możliwe, ze będe musiała wykonać dodatkowe, szczegółowe badania w szpitalu,żeby wykryć przyczynę tych zaburzeń. Acha, jeżeli chcesz zrobić badania sama, uważaj, gdyż te testy są strasznie drogie - ponad 30 zł za KAŻDY, w sumie zapłaciłam ok. 200 zł. Inaczej jest, kiedy masz skierowanie od lekarza który przyjmuje w ramach umowy z NFZ. Na Twoim miejscu najpier zaliczylabym ginekologa, on napewno doradziłby Ci jakie testy wykonać, acha i niech koniecznie zrobi Ci USG przezpochwowe, żeby sprawdzić czy to nie torbiel - bo to częsty efekt nieregularnych miesiączek. Mam nadzieję, że cokolwiek Ci wyjasniłam - pozdrawiam i życzę zdrowia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_23
Acha, z tego co czytalam, badania na poziom hormonów odpowiedzialnych za owulację (LH, FSH, prolaktyna) wykonuje się mniej więcej w środku cyklu - wtedy osiągają one skrajne wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weroneka
powiedzcie prosze jeszcze cos o hormonach. z moimi miesiaczkami tez cos jest nie tak. staly sie strasznie skape. mialam robione usg ale nie przezpochwowe tylko brzuszne. no i wlasnie to moje owlosnienie, zawsze z nim mialm problem. raz badania hormonalne juz mialam , nic nie wykazaly, lekarz mnie zlekcewazyl. teraz do innego lekarza chodze. co z ta miesiaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gin
na boga nie wszystkie na raz, po kolei, nie wystarczy je zrobić trzeba wiedzieć po co a jeżeli wyniki są złe to co dalej? bzdury o jakichś torbielkach zostawcie niedowartościowanym ginekologom. co miesiąc każda miesiączkująca ma w jajniku torbielki. pełna fizjologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja własnie dostałam skierowanie na badania hormonalne (FSH,LH, PRL,TSH) i z tego co powiedział lekarz najlepiej jest je zrobic w 22, 23 dniu cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja własnie dostałam skierowanie na badania hormonalne (FSH,LH, PRL,TSH) i z tego co powiedział lekarz najlepiej jest je zrobic w 22, 23 dniu cyklu.I proponowałabym Ci jednak najpierw iśc do lekarza a potem na takie badania.Lekarz będzie wiedział najlepiej, które z badań powinnaś wykonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×