Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

\"Przeciw twojemu milczeniu będę się bronić słowami.\" \"No widzisz, jestem, znowu jestem. chociaż podobno daleko. Jestem, aż dokąd?\" \"Bo widzisz, kiedy już będę mogła oddychać, to trzeba będzie żyć, a ja tak bardzo boję się życia.\" \"Nie bój się, jest we mnie coś, co sobie mnie ceni, chociaż nie wiem za co.\" \"Nie umrę jeszcze, poczekam, poczekamy razem; my umiemy przecież pięknie czekać, na życie, na śmierć, na cokolwiek...\" \"Są takie noce, przyjacielu, kiedy świat się kończy. Świat odchodzi i zostawia nas z rozszerzonymi źrenicami i bezbronnie opuszczonymi rękoma.\" \"Tak, to ja powinnam wypełnić twoje myśli bez reszty, tylko ja.\" \"Uśmiechałam się radośnie, ilekroć prosił mnie o uśmiech.\" \"Podczas jego nieobecności jednak bałam się, żeby nie umarł beze mnie.\" \"Odchodził ode mnie zostawiajac mnie bardziej samotną niż wtedy, kiedy nie było go jeszcze.\" \"Nie kocham ciebie. Nigdy cię nie kochałam i nigdy nie byłam dla ciebie dość dobra. Nigdy nie usiłowałam sprawić ci radości. A jednak jesteś mi równie bliski jak moje własne serce. Przywykłam do twoich słów, do tonu twojego głosu, do myśli, które były zawsze moimi. Przywykłam do ciebie.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Byłam zdecydowana bronić swojej samotności przed inwazją słów i przed inwazją nienawistnych mi uczuć, niesionych nieodwołalnie przez słowa." "Nasz ból, nasza miłość, wszystkie nasze pragnienia odejdą razem z nami i nie zostanie po nich nawet puste miejsce. Na ziemi nie ma pustych miejsc." "Wiara w dobro czyni człowieka bezbronnym." "Strzeż się słońca, w słońcu tęskni się najbardziej." "Czekam, żeby pojawił się w progu, żebym mogła się do niego uśmiechnąć. To on zeszył moje serce." "Wiesz, że czekam na ciebie każdego dnia, jutro będę czekał także." /Halina Poświatowska/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Nie możesz przestać być moim przyjacielem. Nie masz prawa!" - "Jak we śnie" "Chcę być kochana, czasem szanowana, ale nigdy dłużna." - "Rozpustnik" " - Czekam na kogoś. - Stale?" - "Zapach kobiety" "Bo trzeba być straszniejszym od tego, co przestrasza ciebie." - "Bambi II" "Miała szansę by złapać księżyc na linę..." - "Sweeney Todd" "Oboje wiemy, że muszę przestać cię kochać. Byłoby miło, gdybyś mi tego nie utrudniał." - "Holiday" "Chciałbym mieć dwa zycia. Moje stare i drugie, by opiekować sie tobą. Wiem, że znajdziesz sobie kogoś, ale chciałbym mu wybić zęby." - "Doktor Żywago" "Lubię ciebie, ale nie lubię ciebie aż tak." - "Chirurdzy" "Jestem zazdrosny o ten świat, dla którego chcesz mnie opuścić." - "Aleksander" "Nie moge być zawsze tym, który wykonuje pierwszy krok. Trochę wiecej kroków i odejdę." - "Chirurdzy" "Gdy byłem dzieckiem myślałem, że koty to samice psów" - "Samotni" "A teraz posłuchaj: Przy tobie chcę się budzić i przy tobie znów zasypiać. Jestem wolny. Mogę wybierać i wybieram ciebie." - "Chirurdzy" "Kiedys opowiem o tym sobie, ale spokojnie, nie uwierzę." - "Notting Hill" "Pierwsze zdanie jest zawsze najtrudniejsze." - "Jasminum" "Nauczysz sie mnie." - "Wierny ogrodnik"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amarths
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko.. Bywają takie rozmowy, własne lub zasłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat.. Nie możemy ich przewidzieć, nie możemy się na nie przygotować. czyhają gdzieś na nas, zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności..." A.Onichimowska "To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia." Jonathan Carroll — Szklana Zupa "- Więc kim jesteś? - Jestem częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc wiecznie czyni dobro..." Mistrz i Małgorzata - Bułhakowa "życie.. hmmm to splot skrajności, cały czas wędrujemy od jednej do drugiej, raz weseli raz smutni, raz pracujemy raz odpoczywamy, raz kochamy raz nienawidzimy (choć nie wszyscy) i tak od narodzin aż do śmierci, dwa kolejne bieguny. Jesteśmy więźniami przeciwności... " "Nie muszę o tym wspominać, bo z daleka widać, jaki jestem: brzydki, nieśmiały i staroświecki. Ale usilnie dbając o to, ażeby właśnie takim nie być, zacząłem odgrywać swe całkowite przeciwieństwo. Do dnia dzisiejszego, kiedy to z własnej i nieprzymuszonej woli przystępuję do opowiedzenia sobie samemu, jaki naprawdę jestem, choćby po to tylko, by przynieść ulgę swemu sumieniu. " Marquez Gabriel Garcia - Rzecz o mych smutnych dziwkach "Miłość jest jak kwiat. Rozkwita i obumiera." - nie z książki, ale z opowiadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cardia
…Życie to zbiór miejsc i ludzi, którzy nadają sens czasom, w którym żyjemy, naszym czasom. Gromadząc doświadczenia rozwijajmy się i dojrzewamy, dzięki nim poznajemy siebie. Niektóre są ważniejsze od innych i to one kształtują nasz charakter. Uczą nas odróżniać właściwe, od tego, co niewłaściwe. Uczą nas jak rozróżniać dobro od zła. Uczą nas, kim być a kim nie być. Uczą nas, do czego dążyć. W ten sposób niektórzy ludzie i niektóre rzeczy stają się nieodłączną częścią nas. Pomagają nam w wyrażaniu siebie, dodają nam siły abyśmy zawsze byli sobą. A jeśli rzeczywiście mają wartość, wpływają na to jak świat się zmienia i ewoluuje. Wtedy nie należą już do nikogo, ale stają się własnością nas wszystkich. Reklama „Fiata”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cardia
,,Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im będzie i żyć, i umierać." Wisława Szymborska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2912majka
Do Amarths Ten cytat: \"- Więc kim jesteś? - Jestem częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc wiecznie czyni dobro...\" nie jest z \"Mistrza i Małgorzaty\" Bułhakowa tylko z \"Fausta\" J.W. Goethego :):):) Zawsze tylko przeglądam Wasze cyaty więc postanowiłam wkleić kilka swoich :) Nie wszystkie są z książek czy filmów,część z nich jest autorstwa znanych ludzi :) --------------------------------------------------------------------------------------- Miłość jest mgłą, która wytwarza się w głowie. Jeśli owa mgła opada na dół - na serce - następuje pogoda życia; jeśli pozostaje w głowie - pada deszcz łez. -- Henryk Sienkiewicz Być zniewolonym znaczy zawsze: być samotnym. Wyzwolenie człowieka zaczyna się od wewnątrz. Nie mogłoby się jednak zacząć, gdyby człowiek nie spotkał obok siebie wolności innego i gdyby się nią nie zachłysnął. -- Józef Tischner Miłość: pragnął, żeby wszystkie były dziewicze, bez przeszłości i mężczyzn. Jedynej napotkanej istocie, która taka była, oddał swoje życie, ale nigdy nie był jej wierny. Chciał więc, żeby kobiety były takie, jakim on sam nie był. A to, jakim był, przeznaczał dla kobiet sobie podobnych, które kochał i brał z wściekłością i furią. --Albert Camus Uległość i łagodność są najpotężniejszą bronią kobiety. --Honore Balzak \" A jeżeli nic ? A jeżeli nie ? Trułem ja się myślą złudną, Tobą jasną, tobą cudną, I zatruty śnię: A jeżeli nie ? No to... trudno. A jeżeli coś ? A jeżeli tak ? Rozgołębią mi się zorze, Ogniem cały świat zagorze Jak czerwony mak, Bo jeżeli tak, Bo to... - Boże ! \" --Julian Tuwim Nie bój się wrogów - w najgorszym razie mogą cię zabić. Nie bój się przyjaciół - w najgorszym razie mogą cię zdradzić. Strzeż się obojętnych - nie zabijają i nie zdradzają, ale za ich milczącą zgodą mord i zdrada istnieją na świecie. -- Bruno Jasieński Lepiej cierpieć z powodu bezsenności, niż nie spać z powodu cierpienia. -- Tadeusz Kotarbiński \"Dla mnie wszystko zaczyna się od zamknięcia ust. Żeby usłyszeć siebie, wsłuchać się w siebie. Bezustanne mówienie uniemożliwia usłyszenie czegokolwiek. Umiejętność słuchania to cecha wspólna dobrych ludzi i dobrych aktorów. Zamiast ripostowania. Mogę się z tobą nie zgadzać, ale myślę o tym co powiedziałaś i dlaczego to powiedziałaś. Cały sens słuchania zawiera się w tym, że po wysłuchaniu mogę ofiarować coś w zamian, ponieważ zrozumiałem o co chodzi tej drugiej osobie. \" --Viggo Mortensen Oczy ukochanej kobiety były zawsze dla mężczyzny okularami, przez które patrzył na świat. -- Aleksander Świętochowski Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości. -- Albert Einstein Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć. --Eddie Murphy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka, jesteś pewna tego Jasieńskiego? Bo ja to znam, ale nazwiska poety jakoś nie kojarzę z tym cytatem. Moja propozycja: "Efektowne gesty wykonuje się, kiedy mają przynieść konkretny efekt" J.Kaczmarski "Nie cierpię poczucia bezradności Z jakim zaszczute zwierzę patrzy w lufy strzelb Nie cierpię zbiegów złych okoliczności Co pojawiają się, gdy ktoś osiąga cel Nie cierpię więc niewyjaśnionych przyczyn Nie cierpię niepowetowanych strat Nie cierpię liczyć niespełnionych życzeń Nim mi ostatnie uprzejmy spełni kat" Jacek Kaczmarski "Nie uśmiecha się życie do wilków, to my Wilczym chwytem trzymamy się życia" Włodzimierz Wysocki, tłum. Michał Jagiełło "Rękopisy nie płoną" M. Bułhakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O minutę z wcześnie odjechał autobus Na przystanku został mój sen, Psią wiernością poszedł w ciemno za Tobą, Za daleko o jeden dzien. Tak zostało po drodze sporo imion i miast, Za murem zwanym konieczność, Teraz brakło już sił by na grzbiecie nieść czas, Za ciężki o Twą nieobecność. Kluczem słów niepoważnych nie otworzy się bram, Zatrzaśniętych sobie na przekór, Przez błąd w rozkładzie jazdy przyszło spotkać się nam, Za późno o parę wieków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilluch
Kakaoo, co to za wiersz? Czyj? Może tak trzeba Może tak trzeba i tylko tak teraz dzisiaj w tej chwili Bez tego co było co będzie wśród śniegu deszczu magnolii których kwiaty rozkwitają na krótko i prędzej niż liście Może tak trzeba i właśnie tak być władcą dwóch dni i jednej nocy Odwrócić się odejść nie mieć żalu nie myśleć zbyt wiele nie oczekiwać stać się magnolią lub drzewem w ostateczności kamieniem i zacząć od nowa lub trwać tylko trwać //M. Fox//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Czy można kogoś pragnąć \"na chwilę\", i tylko z podziwu? \" \" Potem doszłyśmy do wspólnego wniosku, że kręci nas u facetów głownie mądrość, bo tylko mądry facet potrafi być interesujący, nawet gdy utyje i wyłysieje. Poza tym mężczyzna powinien mieć pewien minimalny poziom czułości. Tyle, żeby chciało sie z nim popłakać w ciemnym kinie. Albo chociaż nazwać wszystkie kolory mijanych na spacerze kwiatów lub kupować czekoladowe bzdety na Wielkanoc. Albo słuchać Mozarta. Gdy to mówiłam, Magda wychodziła powoli ze swojej beczki, cały czas potakując głową. A na końcu powiedziała : - Wiesz co, Martyna, weź Ty kiedyś idź w tym swoim Szczytnie nad jedno z tych jezior i złap sobie złotą rybkę. Przekonasz się, że nawet ona nie załatwi Ci takiego faceta.\" \" Siłę człowieka mierzy się liczbą jego nieprzyjaciół.\" \"Odciął jej skrzydła, uśpił motyle i potłukł duszę. \" \" Czy można się rano budzić i nie cieszyć się, że się żyje? \" \" Pojawiłaś się w moim życiu jak bajka, chcę tej bajce dopisać szczęśliwe zakończenie. Chcę byśmy je dopisali razem.\" \" Miłośc jest wtedy, kiedy chcesz z kimś przeżywać wszystkie cztery pory roku. Kiedy chcesz z kims uciekać przed wiosenną burzą pod obsypane kwieciem bzy, a latem zbierać z tym kimś jagody... i pływać w rzece. Jesienią robić razem powidła i uszczelniać onka przed wiatrem. Zimą- pomagać przetrwać katar i długie wieczory, a jak już będzie zimno, rozpalać razem w piecu.\" \" Miłość oprócz tego, ze jest... powinna jeszcze być piękna. Aby mogła przetrwać, musi być szlachetna. Może być trudna, ale nie może być niewłaściwa...\" \" Czy można kogoś przestać kochać... zaocznie?\" \"Moja miłość ujawnia się wtedy, kiedy znika przedmiot pożądania.\" \" W jednym krótkim przytuleniu dotknąć serca sercem.\" \"Szczęście to nic innego jak zdrowie i kiepska pamięć.\" \" Myślisz, ze miłość i lęk zawsze rodzą się jako bliźnięta?\" \"Tak się boje, ze to marzenie, które mi się spełnia, po prostu kiedyś umrze.\" \"On swoje serce co dzień jej na tacy łoży. I ona to serce przyjmuje. I ona się z tym sercem męczy. I ona mu swojego serca tak dać nie może. I dlatego to tak boli...\" \" Przepraszam za to, ze jem od jutra przestanę także pić, pojutrze spać, a od czwartku nie będę oddychać. I na pewno od razu poczuję się lepiej. \" \" Czy można kogoś wyrzucić tak nagle ze swojego życia?\" \"MARTYNA\" Janusz Leon Wiśniewski -> piękna ksiązka jak wszystkie jego autorstwa. Polecam Wam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ten model tak po prostu miał.\" \"Chcę nagle wiedzieć od którego punktu mój smutek ma sens, a radość ma swój powód. Chcę także wiedzieć do którego punktu wolno mi dojść w moich nadziejach.\" \"Gdy mężczyzna spotyka kobietę, może zdarzyć się wszytko.\" \"Tych wspomnień miało starczyć na długo. Może nawet na całe życie.\" \"I tego dnia zapadła we mnie cisza.\" \"Proszę znajdź mnie. Uratuj!\" \"Uwiedziesz mnie dzisiaj w tym klubie?\" \"Nie byłabyś szczęśliwa tutaj ze mną. Ja nie byłbym szczęśliwy tam. Jesteśmy z podzielonego świata. Nawet nie proszę żebyś wybaczyła. Tego, co zrobiłem, nie można wybaczyć. To można tylko zapomnieć.\" \"Boisz się że ta wieczność będzie krótka.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tratatatatyta
,,Czy zastanawiał się pan kiedyś, jak silnie związani jesteśmy z przeszłością? Niekoniecznie naszą. Zresztą cóż to jest nasza przeszłość? Gdzie są jej granice? To jest coś w rodzaju bliżej nieokreślonej tęsknoty, tylko za czym? Czy nie za tym, czego nigdy nie było, a co jednak minęło? Przeszłość to tylko nasza wyobraźnia, a wyobraźnia potrzebuje tęsknoty, wręcz karmi się tęsknotą. Przeszłość drogi panie nie ma nic wspólnego z czasem, jak się sądzi.''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DaRk AnGeL...*
\"MiŁoŚć KtÓrA SiĘ ZmIeNiA- NiE JeSt MiŁoŚcIą... MiŁoŚć JeSt JaK NiEuSuWaLnE ZnAmIę, PrZeTrWa BuRzE I NiGdY NiE ZaDrŻy... MiŁoŚć NiE ZmIeNiA SiĘ Z CzAsEm, W CiĄgU GoDzIn CzY TyGoDnI, AlE PoTwIeRdZa SiĘ... NaWeT U PrOgU PrZeZnAcZeNiA...\" czy jeszcze istnieje taka miłość??? zaczynam wątpić w jej sens... nie tyle w sens co jej istnienie... bo przecież wszystko się musi skończyć... czy można kogoś kochać bezgranicznie? zawsze wiernie, zawsze całym sercem? czy nie można ocalić miłość i wszystko co ze sobą niesie? i dlaczego przynosi ona ból, choć to słowo winno wzbudzać szczęście, euforię... a często przynosi ból, złość... czy kochając można ranić... a raniąc kochać... zawsze jest milion ważniejszych spraw od wspólnych wieczorów, spojrzenia, dotyku... czy można jeszcze uratować szczęście... kto je straci zrozumie, ale spóźnione rzeczy tracą na wartości... mam nadzieję, że nikogo nie zniechęciłam do tego pozornego uczucia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innamoratissima
Z książek A.A. Milne o Kubusiu Puchatku: "Wiesz Prosiaczku... Czasami miłość znika jak miodek Kubusia...Za szybko..." "Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy." "Prosiaczek wspiął się na paluszkach i szepnął: -Puchatku... -Co, Prosiaczku? -Już nic - rzekł Prosiaczek, biorąc Puchatka za łapkę-chciałem się tylko upewnić, czy jesteś..." "Wiesz Prosiaczku...miłość jest wtedy, kiedy kogoś lubimy...za bardzo..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innamoratissima
"-Żyj!-krzyknęła nadzieja -Bez Ciebie nie potrafię - odparło cicho życie." "Kazać sercu przestać kochać, jest jak prosić deszcz, by w czasie suszy przestał padać" "Nie wysterczy mieć dokąd wrócić. Trzeba mieć jeszcze kogoś, kto będzie na Ciebie czekał" "Nie próbuj mówić o miłości, Bo ona w słowach się nie mieści. Jest jak wiatr: cichy, niewidzialny, Co tylko czasem zaszeleści" "Nadzieja to płomień, który chce płonąć nawet kiedy jest zgaszony" "Potrzeba tylko jednej minuty, żeby kogoś zauważyć, jednej godziny, żeby go ocenić, jednego dnia, żeby go polubić, a całego życia, żeby go później zapomnieć." "Można latać bez skrzydeł, tylko potrzebny jest ktoś, kto szybko biega i mocno trzyma za sznurek" "On dał jej sześć róż, w tym jedną sztuczną. Powiedzaiał, że gdy ostatnia zwiędnie on przestanie ją kochać" "Wychodząc na powierzchnie trzymaliśmy się za ręce. Ręka jest czymś niezwykłym. Nie angażuje specjalnie osoby, która ją daje, a bardzo uspokaja tę drugą, która ją otrzymuje..." :) Miło do Was dołączyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulkaaaa
,,Czy zastanawiał się pan kiedyś, jak silnie związani jesteśmy z przeszłością? Niekoniecznie naszą. Zresztą cóż to jest nasza przeszłość? Gdzie są jej granice? To jest coś w rodzaju bliżej nieokreślonej tęsknoty, tylko za czym? Czy nie za tym, czego nigdy nie było, a co jednak minęło? Przeszłość to tylko nasza wyobraźnia, a wyobraźnia potrzebuje tęsknoty, wręcz karmi się tęsknotą. Przeszłość drogi panie nie ma nic wspólnego z czasem, jak się sądzi.\'\' skąd pochodzi ten cytat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaska
"Bo kocha sie zawsze, a nie tylko wtedy, gdy jest dobrze..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulkaaaa
"Piętnaście po czwartej rano wszystko wydaje się możliwe. Absolutnie wszystko." STEPHEN KING , "BEZSENNOŚĆ" "Chodziliśmy nie szukając się, ale wiedząc, że chodzimy po to, żeby się znaleźć." JULIO CORTAZAR , "GRA W KLASY"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fabianka
"Całe życie człowieka na Ziemi sprowadza się do poszukiwania Drugiej Połowy. Wydaje mi się, że szuka mądrości, bogactwa czy władzy, ale to nieprawda, bo wszystko, co soiągnie, okaże sie puste, jeśli nie uda mu sie odnaleźć Drugiej Połowy". To cytat z ksiązki Coelho pt. "Brida"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm , to skoro mowa o BRIDZIE Coelho i poszukiwaniu drugiej polówki, to wynalazłam taki oto "mistyczny" kawałek o miłości:): "Było to jak odnalezienie na nowo sensu życia, powrót do ogrodów Edenu, chwila, w której Ewa wraca do ciała Adama i obydwie połowy stają się jednym Stworzeniem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cardia
Nawet jeśli czasem trochę się skarżę - mówiło serce - to tylko dlatego, że jestem sercem ludzkim, a one są właśnie takie. Obawiają się sięgnąć po swoje najwyższe marzenia, ponieważ wydaje im się że nie są ich godne, albo że nigdy im się to nie uda. My, serca, umieramy na samą myśl o miłościach, które przepadły na zawsze, o chwilach, które mogły być piękne, a nie były, o skarbach, które mogły być odkryte, ale pozostają na zawsze niewidoczne pod piaskiem. Gdy tak się dzieje, zawsze na koniec cierpimy straszliwe męki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
struktura piwa była odpowiednia dla mężczyzny:wzburzone na górze,przejrzyste na dnie... toniesz,a ja w żaden sposób nie mogę cię ocalić... pobłogosław mnie ojcze,bo zgrzeszyłam.Kochałam i byłam kochana,czego szczeżę żałuję....BILANS MIŁOŚCI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AirMiron
"The best intentions are fraught with disappointments" Gil Grissom "CSI: Las Vegas"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cardia
Historia pewnego ołówka Chłopiec patrzył, jak babcia pisze list. W pewnej chwili zapytał: - Piszesz o tym, co się przydarzyło? A może o mnie? Babcia przerwała pisanie, uśmiechnęła się i powiedziała: - To prawda, piszę o tobie, ale ważniejsze od tego, co piszę, jest ołówek, którym piszę. Chcę ci go dać, gdy dorośniesz. Chłopiec z zaciekawieniem spojrzał na ołówek, ale nie zauważył w nim nic szczególnego. - Przecież on niczym się nie różni od innych ołówków, które widziałem! - Wszystko zależy od tego, jak na niego spojrzysz. Wiąże się z nim pięć ważnych cech i jeśli je będziesz odpowiednio pielęgnował, zawsze będziesz żył w zgodzie ze światem. Pierwsza cecha: możesz dokonać wielkich rzeczy, ale nigdy nie zapominaj, że istnieje dłoń, która kieruje twoimi krokami. Ta dłoń to Bóg i to On prowadzi cię zgodnie ze swoją wolą. Druga cecha: czasem muszę przerwać pisanie i użyć temperówki. Ołówek trochę z tego powodu ucierpi, ale potem, będzie miał ostrzejszą końcówkę. Dlatego naucz się znosić cierpienie, bo dzięki niemu wyrośniesz na dobrego człowieka. Trzecia cecha: używając ołówka, zawsze możemy poprawić błąd za pomocą gumki. Zapamiętaj, że poprawienie nie jest niczym złym, przeciwnie, jest bardzo ważne, bo gwarantuje uczciwe postępowanie. Czwarta cecha: w ołówku nie ważna jest drewniana otoczka, ale grafit w środku. Dlatego zawsze wsłuchuj się w to, co dzieje się w tobie. Wreszcie piąta cecha: ołówek zawsze pozostawia ślad. Pamiętaj, że wszystko, co uczynisz w życiu, zostawi jakiś ślad. Dlatego miej świadomość tego, co robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cardia
Żeby stała się miłość, wystarczy zobaczyć, czym miłość nie jest. - Czym nie jest miłość? (...) Miłość nie jest przede wszystkim słowem. Żadnym słowem. Ani tym co na pseudopoczątku, ani tym, co tutaj. Gdyby miłość była słowem, zostałaby zaduszona przez lawinę znaczeń, intepretacji, spekulacji, kombinacji, które - na to słowo zwalają się. Tak właśnie zduszone, zdławione, zmiażdżone jest słowo miłość. W świecie słów słowo miłość nie znaczy nic. Mówiąc inaczej, znaczy to, co komu podoba się, co kto chce, co komu ślina na język. W świecie słów, czyli w świecie ludzi-słów słowo miłość ocieka posiadaniem, pożądaniem, chciwością tych, co chcą. Ale miłość, rzecz jasna, nie jest słowem. Miłość jest spontanicznym, bezinteresownym czynieniem miłości, tak jak słońce jest spontanicznym, bezinteresownym promieniowaniem słoneczności. Słońce jest słońcem w świecie heliosowym. Miłość jest słońcem w świecie księżycowym. Słońce jest słońcem w świecie jasności, miłość jest słońcem w świecie ciemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez Brida
Jak mam rozpoznać swoją Drugą Połowę? - Nie bojąc się ryzyka – odpowiedziała. Ryzyka porażki, odrzucenia, rozczarowań, ale nigdy nie wolno zrezygnować z poszukiwania Miłości. Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Im bardziej Cię nie mam, tym bardziej Cię pragnę... Patrzę na telefon i powtarzam magiczne słowo NIE ZADZWONIĘ. Nie zadzwoniłam. Jestem silna? Jestem tobą słaba. Jestem wielkim NIC, a chciałabym być, obok Ciebie, KIMŚ, nie zamiast. Przyszłam na to przyjęcie, aby Cię poznać, uwieść i rozkochać w sobie i zostawić. Przyszłam z tobą zagrać o miłość, w którą wtedy nie wierzyłam. Sprawiłeś, iż nagle chciałam być Twoim światłem, ale Ty swoje światło już miałeś.. Niestety nie wiem czyjego autorstwa są te teksty, znalazłam je zapisane w swoim notesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donmaestro
"Wiem, że czasu cofnąć nie da się, wiec chce jeak najlepiej zapamiętać chwile te" - Raise your voice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×