Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość anniiiaaaa
"Rzeczywiscie,pomyślała, tutaj nie było już nic do roboty. Można tylko było czekać. Czekać, ale na co? Na to, że życie bedzie dalej sie składać tylko z czekania?" "W zyciu najbardziejdążyć do tego by móc wybrać moment własnej śmierci,choćby po to, żeby nie mogła zatluc człowieka jak szczura ani zgasić go czy udusić, kiedy nie jest gotowy.Ona była gotowa.drżała ale była gotowa." "Czyż nie wiem, że przegrywa ten, kto pragnie zatrzymać a idzie sie z tym, kto z uśmiechem puszcza? Czy zapomnialem o tym? "Pozostawmy dziś każdemu jego iluzję." "-Uciekając chce sie pan uchylić od odpowiedzialności? -Tak. Lecz mimo to przyśle panu wóz, zeby odcholować auto. -Co? Chce mnie pan tu zsoatwić na drodze w deszczu? -Owszem. To jest samochód dwuosobowy. Proszę oddychać głeboko, patrzec na góry, dziękować bogu, że jeszcze pan żyje i pomyślec o tym, że lepsi ludzie niż pan musieli umrzeć." Tyle odemnie :) Wszystko pochodzi z ksiażki "Nim nadejdzie lato"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anniiiaaaa
"Rzeczywiscie,pomyślała, tutaj nie było już nic do roboty. Można tylko było czekać. Czekać, ale na co? Na to, że życie bedzie dalej sie składać tylko z czekania?" "W zyciu najbardziejdążyć do tego by móc wybrać moment własnej śmierci,choćby po to, żeby nie mogła zatluc człowieka jak szczura ani zgasić go czy udusić, kiedy nie jest gotowy.Ona była gotowa.drżała ale była gotowa." "Czyż nie wiem, że przegrywa ten, kto pragnie zatrzymać a idzie sie z tym, kto z uśmiechem puszcza? Czy zapomnialem o tym? "Pozostawmy dziś każdemu jego iluzję." "-Uciekając chce sie pan uchylić od odpowiedzialności? -Tak. Lecz mimo to przyśle panu wóz, zeby odcholować auto. -Co? Chce mnie pan tu zsoatwić na drodze w deszczu? -Owszem. To jest samochód dwuosobowy. Proszę oddychać głeboko, patrzec na góry, dziękować bogu, że jeszcze pan żyje i pomyślec o tym, że lepsi ludzie niż pan musieli umrzeć." Tyle odemnie :) Wszystko pochodzi z ksiażki "Nim nadejdzie lato"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocacolazero.
- Co się stało? - Nic, wyłączył się. Podaj PIN. - Daj. - Uważaj na drogę ! - Luzik sprawdzałem cię, ale trochę niebezpiecznie jest, ja wpiszę kod. - Cztery jedynki. - Hyhy, cwaniaczek, co? - PUK. - Co ? - PUK, PUK. - Kto tam ? - Nie kurwa 'kto tam', tylko PUK mi daj. Źle wpisałem trzy razy. tak samo bez sensu, jak wszystkie moje myśli teraz. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"If I should die before I wake, it's 'cause you took my breath away. It's like living in a world with no air." Jordin Soparks & Chris Brown "No air" :) "Nie bój się śmierci. Bój się nieprzeżytego życia." Autor nieznany, III oddział Zimowitu w Rymanowie Zdroju :D "Niezgłębione są pokłady ludzkiej niekumacji".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanka20
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się z samych siebie, albowiem zawsze znajdą powód do radości" Jan Grzegorczyk "Cudze Pole" Życiowa prawda, nie uważacie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"....wszyscy jesteśmy inni chociaż lubimy udawać, ze tak nie jest wewnątrz jesteśmy dziwni uczymy się maskować swoja inność w miarę jak dorastamy\" Annie Prollx \"Kroniki Portowe\" \"-ty wiesz jakie sa 4 zasady najwazniejsze w zyciu?(...) po 1 nigdy nie odmawiaj zaproszen, po drugie patrz rozmowcy prosto w oczy, po trzecie jezeli cierpisz to znaczy ze bylo warto i po czwarte nie naduzywaj goscinnosci\" Mirosław Nachacz \"Osiem cztery\" \"Całe życie może się zmienić w ciągu jednego stuknięcia serca\" \"Trudno jest mieć wiarę, kiedy przeczytało się zbyt wiele książek.\" (Pratchett, Carpe Jugulum) wpadłam znów i pewnie wpadnę tutaj niebawem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\'przyklejony do ściany, zwijam mokre dywany. nie od deszczu mokre, lecz od łez..\'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosik
"nie osuszy jeszcze przez tydzień!-tłumaczyłem uparcie -A co to własciwie jest "tydzień"?I po co? -Co "po co"? -No do czego służy? -Tydzień???Do mierzenia czasu. -A po co?-Pepe pytał zupełnie poważenie. Indianie lubią sięgać sedna. Kiedy to robią,logika białego człowieka zazwyczaj traci grunt pod nogami i wszytko się wywraca. -Po co mierzysz czas, gringo?- nie ustepował Indianin. -Eee....Zeby się nie zgubić-odpowiedziałem niepewnie. -Nie zgubić gdzie? -W czasie...-powoli sam przestawałem wierzyć w sensowność własnych słów. -To ty potrafisz się zgubić nie ruszając z miejsca?" cytat pochodzi z książki Wojciecha Cejrowskiego"Gringo wśród dzikich plemion" bardzo polecam, pełna humoru, przygód i mądrości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przebiegly
"Bóg rzadko otwiera jedne drzwi, nie zamykając przy tym innych" Niespokojny umysł - Kay Jamison

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilusion
"Wiara się rozkrochmala, wilczur się oźlił i piekło podpala" /Lao Che- Stare Miasto/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Bo prawda nie może być przyzwoita lub nieprzyzwoita, piękna lub brzydka. Prawda jest tylko prawdą i niczym więcej.\" Cleland John - Pamiętniki Fanny Hill

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* \"mogę powiedzieć tyle: śmierć jest minimum. minimum wszystkiego. podczas tych godzin, gdy jesteś tak blisko drugiej osoby, z dwojga niemal stajecie się jednym. minimum. miłość jest śmiercią: śmiercią odrębności, śmiercią dystansu, śmiercią czasu. w trzymaniu się za ręce najpiękniejsze jest to, że po chwili zapominasz, która ręka jest twoja. zapominasz, że są dwie, nie jedna. śmierć. nie ma w niej nic niezdrowego.\" * \"Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu. \" uwielbiam wręcz książki Wiśniewskiego: * \"Słowa są największym oszustwem, na jakie faceci nas nabierają. Myślałaś, że poznałaś anioła, bo mówi do ciebie wszystkie te cholernie ważne słowa? Głupia. Anioły po prostu są, nie muszą nic mówić, nie udają, że cię znają. Nie muszą. Są, gdy ich potrzebujesz. Anioły są tylko dla ciebie.\" * \"I proszę, uważaj na słowa. Nawet tęsknota może być nieodwzajemniona. \" * \"Bo \'tęsknić\' i \'czekać\' to prawie to samo. Pod warunkiem, że czekając się tęskni, a tęskniąc czeka. \" J. L. Wiśniewski, \"Martyna\" * \"– Tak więc zostaliście bez pociechy duchowej? – Jest wódka.\" A.Sapkowski * \"Mój głos czasami bywa obcy, ludzie różnie reagują na samotność, chciałabym do ciebie zadzwonić, powiedzieć tak po prostu, że tęsknię. Nie wiem, czy to coś znaczy, nigdy nie chciałam niczego ci niszczyć, chciałam ci tylko powiedzieć, że tęsknię. Że k*rwa tęsknię.\" Marta Dzido, \"Małż\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cardia
Oto para idealna on Amor ona amoralna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaa
"Potem doszłyśmy do wspólnego wniosku, że kręci nas u facetów głównie mądrość, bo tylko mądry facet potrafi być interesujący, nawet gdy utyje i wyłysieje. Najgorzej gdy ma bardziej pomarszczony brzuch niż mózg. Jest wtedy jeszcze gorszy niż te panienki, które przychodzą czasami do klubów studenckich, aby pokazać nową biżuterię w pępku i opaleniznę z solarium. One są o tyle mądrzejsze, że nie udają, że chodzi im o coś innego. " "Martyna" J.L.Wiśniewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"ONA: Jakub,tęskniłam za Tobą. ON: Dzień dobry.Ciesze się, że jesteś. Czekałem na Ciebie. Czekać. Czy to to samo co tęsknić? ONA: Nie. Dla mnie nie. Przy czekaniu nie budzę się o 5 rano, rezygnując z najlepszych snów. Nie przychodzę także z tego powodu już przed 7 do biura. Przy czekaniu mleko nie traci dla mnie smaku. A przy tęsknocie tak. ON: Będę pamiętał. Szczególnie o mleku. Pytam, bo wydawało mi się, że za mną nikt nie tęskni, od wielu lat. I gdy ktoś mi pisze coś takiego zamiast \"dzień dobry\", to... to w pierwszej chwili chciałem odwrócić głowę i sprawdzić, czy to było do kogoś za mną. Ale za mną nikt nie siedzie. ONA: To było do Ciebie. Mam wrażenie, że się przyzwyczaisz. Zobaczysz. ON: Opowiesz coś o sobie? Wiem już, że śnisz, że lubisz mleko i że tęskniłaś za mną. Czy mógłbym wiedzieć więcej? Czy Twoje oczy są duże? Czy masz wysokie czoło? Małe stopy? Czy zasypiasz na boku? Czy Twoje włosy sa puszyste? Czy masz opaloną skórę? Czy mówisz po angielsku? Czy lubisz chodzić po deszczu? Czy lubisz opery? Czy zwilżasz wargi językiem? Czy wierzysz w Boga? Czy lubisz jagody? Czy... ONA: Pytania pojawiały się na ekranie jedno po drugim. Ja gdyby miał je przygotowane na jakiejś nieuporządkowanej liście i po prostu je przepisywał. Była pewna, że nie miał żadnej listy. Niektórych z tych pytań nie zadał jej nikt przed nim. Nigdy. Mąż także. A jest z nim od pięciu lat. Odpisała: Powiedz mi tylko jedno. Dlaczego chcesz to wszystko wiedzieć? ON: Bo... także tęskniłem za Tobą. ONA: Opowiem Ci wszystko. Mamy dużo czasu, prawda? \" \"Żeby był, żeby chciał być, żeby nie zniknął - pomyślała zatrwożona.\" \"Nie ma nic bardziej niesprawiedliwego niż nieodwzajemniona tęsknota. To nawet gorsze niz nieodwzajemniona miłość. Znacznie gorsze.\" \"Boże pomóż mi byc takim czlowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies.\" \"Jeżeli nie wiesz co powiedzieć, mów prawdę.\" \"Znowu Bóg niczego nie zauwazył.\" \"Bo ja tak naprawdę najbardziej w życiu chcę kogoś kochać.\" \"A ja przecież mogłabym z nim studnię kopać, gdyby się okazało, że tam gdzie mnie zabiera, nie ma jeszcze wody.\" \"Kobiety żyją wspomnieniami. Mężczyźni tym co zapomnieli.\" \"Ja zauważałam nanosekundy bez niego.\" \"Dawał mi to wszystko i nie chciał nic w zamian. Nic zupełnie. Żadnych obietnic, zadnych przyrzeczeń, żadnych przysiąg, że \"tylko on i nigdy nikt inny\". Po prostu nic. To była ta jego jedyna potworna wada. Nie może byc dla kobiety wiekszej udręki niz mężczyzna, który jest tak dobry, tak wierny, tak kochający, tak niepowtarzalny i który nie oczekuje żadnych przyrzeczeń. Po prostu jest i daje jej pewność, że będzie na wieczność. Boisz się tylko, ze ta wieczność - bez tych wszystkich standardowych obietnic- będzie krótka.\" \"Żaden mężczyzna nie miał tak mało czasu i nie dał mi tak wiele.\" Oczywiście \"S@motność...\" reszta innym razem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ste ty
''nie sadzilem, ze wystraczy tak malo, abym nie mogl Cie juz nigdy zapomniec''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chomiczek15s
" Nie ma większego skarbu nad wartość dnia " A ,,jutro" jest nieznanym światłem... " Uśmiechnęła się uśmiechem, w który włożyła wszystko to, co postanowiła przemilczeć ." " W słowach chcesz kochać? Nie chcę tej miłości." "(...) Tam gdzie wszyscy są spokojni i szczęśliwi, i bez grzechu. Ale gdzie nie świeci już ani jedna gwiazda." " Nigdy nie jest się zupełnie wolnym jeśli się kogoś za bardzo podziwia- powiedział Włóczykij- To wiem". " Kiedy padało woda przenikała mi do duszy." " Pozwól mi kiedyś popatrzeć twoimi oczami." " Na świecie jest tysiące róż, ja poczekam na tę jedyną..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cardia
* Pocałuj mnie. Pocałuj mnie tak jakby to miał być ostatni raz. /Casablanca * Z wszystkich barów we wszystkich miastach na całym świecie ona musiała wejść do mojego./Casablanca * - Gdzie byłeś w nocy? - To już tak dawno, nie pamiętam. - Przyjdziesz do mnie dziś wieczorem? - Nie mam aż tak dalekich planów. / Casablanca * -Pańska narodowość ? -Jestem pijakiem / Casablanca * -Dałabym 100 franków żeby znac twoje myśli. -Przepłaciła byś. W nyc nie były warte nawet centa. / Casablanca *- Poprosisz Ricka, by się z nami napił? - Madame, on nigdy nie pija z klientami. Nigdy. - Czemu wszyscy restauratorzy to snoby? - Może pan mu powiedzieć, że prowadzę drugi co do wielkości bank w Amsterdamie. - Drugi? To nie zrobi na Ricku wrażenia. Właściciel pierwszego jest cukiernikiem w naszej kuchni... / Casablanca *Ilsa: Ostatnio się widzieliśmy... Rick: W La Belle Aurore. Ilsa: Jak miło. Pamiętałeś. Wtedy Niemcy wkroczyli do Paryża. Rick: Niełatwo zapomnieć. Pamiętam każdy szczegół, Niemcy byli ubrani na szaro, ty na niebiesko. / Casablanca * Marzenia sprzed lat, to były piękne marzenia. Nie spełniły się, ale dobrze, że je miałem. /Co się wydarzyło w Madison County * Mężczyzna walczy z karabinem w ręku przez wiele lat. Jedzie na wojnę. Po wojnie zdaje karabin w zbrojowni. Wierzy, że to już koniec z karabinem. Lecz bez względu na to, co będzie robił z dłońmi...kochał się z kobietą...budował dom...zmieniał synowi pieluchę...jego dłonie będą pamiętały ten karabin. /Jarhead * Stopy, co mi po was, skoro mam skrzydła!? /Frida

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarlennaDeMon
"Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha i chce, żebyśmy byli szczęśliwi." Benjamin Franklin "Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz." Anthony de Mello "Nigdy nie wzniesiesz się ponad to, czemu nie chcesz spojrzeć w oczy." Anthony de Mello "Ja głupiec - wciąż wierzę W miłość, bez chęci posiadania. Ja głupiec - wciąż wierzę w miłość, co przetrwa wszystko... MIŁOŚĆ WYSTARCZY, ŻE JEST..." "W ciszy sie rodzisz W ciszy umierasz W ciszy ktos ciebie w kamien zamienia W ciszy ginie bunt i gniew W ciszy jest strach, lek Cisze kochasz i jej sie boisz Cisza ból i rany koi Cisza nas usypia Cisza nas usypia" "Bądź mi muzyką, której dotykam.. Nadzieją moją, w którą wciąż wierzę... I przemień się w drzewo, a ja je obejmę" pozdrowienia dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaa
" Gdyby założyć, że ludzie używają w potocznym języku 10 tysięcy rzeczowników i 4 tysięcy czasowników (oglądając ostatnio telewizję, przekonuję się, że jest to zbyt optymistyczne założenie), to używając gramatyki, można połączyć te rzeczowniki i czasowniki w ponad 6,4 biliona zdań składających się z pięciu słów. Gdyby założyć, że do wypowiedzenia każdego z tych zdań potrzebowalibyśmy tylko jednej sekundy, to wypowiedzenie wszystkich zajęłoby ponad milion lat. Kobietom oczywiście kilka lat mniej. Z pewnością też wypowiedziałyby te ważniejsze zdania na początku." "Martyna"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaa
"Nasze szczęście było jak dżem w kiepskim pączku... prawie go nie ma. " "Martyna"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaa
"Niedostępna, milcząca, zamyślona. Tak naprawdę nieobecna. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaa
"I faktów nie da się wymazać. I tych kilku wersów nie da się zapomnieć. Nieodwzajemnienie, bo jak to nazwać inaczej. Dobrze nazwane. Po prostu. I tyle. Nieodwzajemnienie. Nie trzeba nic więcej. Żadnych słów. To mówi samo za siebie. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola_1983
\"Człowiek idzie przez teraźniejszość z zawiązanymi oczyma. Może jedynie przeczuwać i odgadywać, co właściwie przeżywa. Dopiero później odwiązuje mu się chusteczkę z oczu, a on spojrzawszy w przeszłość, stwierdza, co przeżył i jaki to miało sens.\" M.Kundera \"Smieszne Miłości\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieska
\"Bóg, którego można dotknąć, nie jest już Bogiem. \" \"Cel jest wielki, kiedy mu się poświęcisz. Lecz cel staje się niski, kiedy robisz sobie z niego tytuł do chwały.\" Antoine de Saint - Exupéry \"Duża wiedza czyni skromnym, mała zarozumiałym. Puste kłosy dumnie wznoszą się ku niebu, kłosy pełne ziarna w pokorze pochylają się ku ziemi. \" Erskine Caldwell Jeżeli ktoś nie kocha cię tak jakbyś tego chciał, nie oznacza to, że nie kocha cię on z całego serca i ponad siły. Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł. Niech człek się żaden nie łudzi, że to, co dopiero się budzi i ma nadejść, trwać będzie dłużej niż to, co sam dotąd widział na oczy własne. Bo wszystko mija jednako i właśnie tak minąć musi. Gabriel García Márquez Najtrudniej pozbyć się straconych złudzeń. Władysław Grzeszczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bój się życia. Uwierz, że to życie jest warte tego, aby je przeżyć, a twoja wiara cię w tym umocni.? Zakochana dziewczyna nie ma wolnego wyboru, ale źródło błędu jest w niej samej. Smutek jest niejako chorobą, poddaniem się, przeciwieństwem akcji. Działanie – jakiekolwiek działanie – stanowi więc ucieczkę, może nawet do pewnego stopnia lekarstwo. To wszystko Henry James

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"She ordered a cup of tea, which proved excessively bad, and this gave her a sense that she was suffering in a romantic cause.\" To z Washington Square, mojej ulubionej ksiązki Jamesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justmeeeeeeee
już chciała powiedzieć, że (...) czas jest czasem, każda sekunda trwa dokładnie sekunde, to przecież jej obowiązek... ale zaraz przypomniała sobie tygodnie, ktore przemkneły w mgnieniu oka i popołudnia trwające całą wieczność.Minuty ciągnące się godzinami i gidziny , które minęły tak szybko , ze nawet tego nie zauważyła. Noszę twe serce z sobą (noszę je w miom sercu) nigdy się z nim nie rozstaje )gdzie ide ty idziesz ze mną ; cokolwiek robie samotnie jest twoim udziałem, kochanie) i nie znam lęku przed losem (ty jesteś moim losem) nie pragnę piękniejszych światów (ty jesteś mój świat prawdziwy) ty jesteś tym co ksieżyc od dawien dawna znaczył tobą jest co słonce kiedykolwiek zaśpiewa oto jest tajemnica której nie dzielę z nikim (korzeń korzenia zalążek pierwszy zalążka niebo nieba nad drzewem co zwie sie życiem i rośnie wyzej niz dusza zapragnie i umysł zdoła zataić) cud co gwiazdy prowadzi po udzielnych orbitach nosze twe serce z soba (nosze je w moim sercu) masz do wyboru zostać niewolnikiem w niebie lub tez gwiazda w piekle.co wybierasz?pamietaj , ze piekło nie zawsze wyglada jak piekło, czasami wygląda jak Las Vegas pokój zawirował mi przed oczami.To własnie jest najgorsze w chodzeniu z kims.W jednej chwili ten ktos jest ci blizszy niz kokolwiek inny na swiecie, a juz w nastepnej mowi , ze trzeba \"odpocząć od siebie\" , \"powaznie porozmawiac\", albo \"moze ty...\" i potem juz nigdy go nie zobaczysz i bedziesz musiała przez nastepne poł roku wyobrazac sobie rozmowy, w ktorych on cie błaga o powrot i wybuchac płaczem na widok jego szczoteczki do zębow. Jechali wprost w zachodzace słonce.Za nimi zostawała ciemniejaca dolina.Za nimi było jezioro, jezioro zaczarowane, jezioro niebieski i gładkie jak wyszlifowany szafir.Za nimi zastawały głazy na jeziornym brzegu. Sosny na zboczach.To było za nimi.A przed nimi było wszystko. Noc była cudowna.Kiedy wyjdziesz na zewnątrz, podniesiesz głowę i spojrzysz ponad dachy i ulice, usłyszysz szum wiatru w gorze i zobaczysz gwiazdy nad głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaska
justmeeeeeeee swietne cytaty skad je masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×