Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mia28

Rodzimy pod koniec 2005 roku

Polecane posty

Gość kama2
Czesc dziewczyny! Mam synka Beniamina z 6 listopada 2005. Jak z postepami u Waszych dzieciaczkow? Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis moja mala ma 9 miesiecy :) i pomyslec że 9 m-cy temu meczyłam sie na porodówce ....i zobaczyłam ja o 19.30 jak cala w krwi na mnie kicha :))nie zapomne tego nigdy dzis drug dzien z kleikiem kukurydzianym i jak narazie nic fajnie jakby okazało sie ze ja nie uczula :) ale zobaczymy a tymczasem sama raczkuje i dzis kolejny guz :) ale jak zawsze wielki płacz na poczatku a póxniej spokój mówi juz wiele słow i poznała zabawe mama podnies i rzuca namietnie zabawki a mamie kregosłup siada :) ide do niej bo zaczyna byc marudna przychodzi pora snu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama2
Fajnie,ze Twoja corcia probuje cos jesc. Moj ma 10 miesiecy i tylko cyc,cyc,cyc i jeszcze raz cyc. Ewentualnie kaszka. Nie wiem jak dlugo jeszcze. Nie wiem jakie sposoby sa jeszcze zeby przekonac malego do innego jedzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, za nami kolejna nocka na rzesach, no ale co poradzić ;) U nas mimo wiatru Bartek dzielnie z nianią na spacery chodzi :D Emi tak to jest z długimi postami że znikają hehe ;) Duniu super buciki :D A ja wczoraj dostałam kurierem nowy fotelik dla Bartka, wygrałam kurtkę sztruksową ocieplaną za 16zł hehe a w weekend zakupiłam i kurtkę i bluzę w Geancie. Teraz czase sie za czymś zimowym rozejrzeć :D szukacie już czegos?? Asiu super że mąż z rana się zajął małą, gdyby mój tak z rana był chętny heh, co prawda do 2 z nim wczoraj walczył jak się mały o 24 przebudził ;) Gratuluje 9 m-cy Martynki 🌻 🌻 🌻 Witam Kama na naszym wątku ;) Witamy również Benjaminka :D 🌻 Piszesz o jedzeniu i cycku tylko, mój Bartek wcześnie zaczął inne jedzenie niz tylko mleko, karmiłam go tylko to 6 m-ca. A teraz to on tylko warzywka, owoce, nigdy nie miał problwmów z jedzeniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama2
Na razie to najbardziej nurtujacy mnie problem z tym jedzeniem,ale Benio potrafi tez inne rzeczy :). Od miesiaca pieknie raczkuje a teraz juz puszcza sie i udaje ze tanczy. Nocki tez mam nieciekawe bo maly ma mnie za przytulanke. No ale takie sa uroki macierzynstwa. Z rzeczami na zime nie mam zbytnio na zime bo mam jeszcze 4-ro latka w domu i conieco mi zostalo. gorzej ze spodenkami ale wiele rzeczy kupuje na aukcji w internecie. Kasia, odstawilas sama malego czy on sam odrzucil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Bartek też raczkuje, wspina sie po wszystkim co się da, odważniak puszcza się jedną ręką a przy meblach to juz łazi w te i we wte hehe W czwartek kończy 8 m-cy, a piatek mamy wizytę kontrolną, ciekawe ile już waży :D No i ma 6 zębów i zauważyłam że uczy się gryść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama2
Swietnie sie Twoj maly rozwija! Moj ma dopiero 2 zeby. Daje mu troche wiecej czasu bo jest wczesniaczkiem (1 miesiac) a i tak nie ma sie do czego przyczepic. Z Julem bylo gorzej. Benio wazy prawie 10 kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja Tysia tez ma 2 zeby i widac lekko przez dzaisła górne ale szły i sie zatrzymały:( pewno bedą wychodzic jak ja bede sama by mnie dobic nasza tez trzyma sie jedna reka i dzis juz z przodu i z tyłu głowy dwa upadki były choc jestem przy niej nie sposób upilnowac a jak chce jej pomóc odpycha sie pokazuje tez swoja złosc i to że czegos chce a mówi przy tym da da ale da da tez kojarzy z wyjściem i czasem mówi da i kiwa rączka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek - ja bym tych kapieli nie probowala na dziecku ale na sobie :) Czesc Kasia 🌼 Witaj kama - tez mam synka Benjamina (u mnie pisze sie przez j ale mieszkam w Stanach) tylko jest miesiac mlodszy :) Caly czas karmie mlodego ale nie mamy problemow w innym jedzeniem. Wlasciwie to prawie wszystko wcina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tika
czesc Tlurpa! U mnie tez pisze sie przez j ale ja dalam po polsku. Fajnie,ze je ci juz wszystko. Ja dzis znowu probowalam z zupka ale sie nie udalo:=(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze sprobuj z podawaniem jedzenia do raczki? Np miekka ugotowana marchewke albo banana? W tym wieku dzieci bardzo lubie same sie karmic. Moj Benjamin tez lubi jesc z raczki, ale czesto bywa tak. np dzis mu dalam fasole zielona i ugryzl kawalek, za chwile wytarl ta fasola podloge i potem znowu wzial gryza :) Wspolczuje Wam z tymi zakupami zimowymi :) Ale jak zima bedzie tak jak w zeszlym roku to trzeba sie przygotowac. Ja chyba kupie jakas kurtke ale jak pamietam zeszla zime u nas to chodzilam tylko w jesiennej i bylo ok. Pozdrawienia. Milej nocki zycze!!! Chociaz pewnie co niektore z Was niedlugo wstana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No witajcie, dzisiaj jakby słońce wyszło, wiatry mniejsze, i nocka spokojniejsza :D jak to było w tej piosence, "a po nocy przychodzi dzień a po burzy słońce" :D :D Bartek usnął koło 21, potem koło 24.30 i 1 się obudził ale to mąz się niz zajął, ja dopiero o 4.30 zostałam zawołana a wstaliśmy ok 6.20 :D Kama2 ja odstawiam małego bo mnie gryzł, a miał juz czym, a to kurna bolesne, a częściowo dostawał sztuczne mleko ze względu na skazę białkową i potem to już mało mleka jadł, także poszło gładko ;) Asiu może nie będzie tak źle z tymi zębolami, smaruj i miej nadzieje na łagodne wyżynanie się ;) No Tlurpa a może u Ciebie też zawita kawałek zimy, któż to wie hihihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam od rana 🌻 nie moge pisac bo mala wali mi nogami po klawiaturze martynka- to napisalam jej małym paluszkiem :) wlasnie ja połozyłam a dzis juz zaliczyłysmy zakrztuszenie i przyciecie paluszków drzwiami od szafki na szczescie leciutkie obie sytuacje jestem przed @ i jestem nieco podrazniona i zmeczona a mala zajmuje troche energii wiec czasami brak mi sił i jak jestem z nia dlugo w domu zastanawiam sie w co jeszcze moge sie z nia bawic, gdzies tam we mnie pokutuje obraz extra mamy z która cudownie bawi sie dziecko ale czasami wysiadam choc nie patrze na to dosłownie ale staram sie jak moge, a to wynik moich doswiadczen z dziecinstwa moja mama nie umiała sie mna zajac i ja zawsze płakalam przy niej to musiało byc dla niej bolesne ale jakos nie umiała mnie chyba pokochac jaka byłam chciała bym była inna lepsza ------ ale mi sie zebrało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama2
Hej dziewczyny! Ja dzis troche dluzej pospalam ale wogole nie czuje.Chyba nawet jest gorzej,ha,ha. U mnie szaro i ponuro. moze popoludniu bedzie lepiej. Benio pogryzl mnie tak okropnie przedwczoraj! Pierwszy raz,choc zeby ma juz 4 miesiace. Myslalam,ze mi brodawki odgryzie! Jak przyszedl moj maz to ryczalam i powiedzialam,ze nigdy wiecej malego nie przystawie. O 22 sie przelamalam i jakos poszlo. co do zimy to u nas nieciekawie: raczej zimno ale snieg to rarytas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama2
Wlasnie, sluchajcie ja jestem juz 10 miesiecy po porodzie ale nadal nie mam okresu. To normalne? bylam u gina w maju powiedziala,ze jeszcze nic nie widac i kazala przyjsc za pol roku. Co wy na to ? Z Julem bylo inaczej bo go nie karmilam piersia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie miałam okresu rok i 3 m-ce, lekarz mi mówił że do 9 m-cy od porodu to normalne, a potem o trzeba leczyć hormonalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama2
Nawet jak sie czesto karmi? Ja tez teraz schudlam 19 kilo i moze to od tego? Dzieki za porade!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi83
witam mamusie:) Witam Kama moja córuś 15.06 będzie mieć 9 m-cy też mamy 2 ząbki również raczkuje od ok m-ca wstaje przy czym może i też nie dużo je:( również jest na piersi i przede wszystkim ją preferuje:)wzięta pod paszki dzielnie maszeruje i chyba niedługo zacznie chodzić:) co do okresu ja również nie mam a co do wagi to za gram nie che spaść w dół:( Asiu Tlurpo wczoraj próbowałam kąpieli:) ale nic nie wychodziło:) tzn na karku może to byłio to a może poprostu ciasto które sie wplątało we włosy dzisiaj spróbuję tego na mężu i zobaczymy czy działa:) Moja babcia mi opowiadała że moja ciotka miała glistę ludzką i nie mogli jej niczym wyleczyć i ktoś jej powiedział żeby posadzić dziecko na ciepłej serowatce tzn podgrzanym zkisłym mleku i glista wyszła...więc i tu może być prawdą a ja poprostu tego nie mam:) Dzisiaj mam urodzinki stuka kolejny roczek i dopiero przy Gabi widzę jak czas szybko ucieka.... dobra idę ciaka uspać buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama2
Wszystkiego dobrego z okazji urodzin emi83 !!!!!!! ;0)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 Emcia____ samych slonecznych dni, spelnienia marzen, duzo radosci i szczescia ❤️ Ogromne buziaki na urodzinki ❤️ 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 Witaj Kama na pokladzie! Nic ci nie doradze w spr @, bo ja odkad moja Hanka skonczyla miesiac juz jej nie karmie, jestesm na tabletkach antykoncepcyjnych wiec nie wiem jak to byc powinno. Choc troche sie zdziwilam, ze lekarz kazal ci czekac jeszcze pol roku :-0 Tlurpa___ u nas to samo z zimowymi zakupami. Az mi sie smiac chce, gdy patrze na te futerka, grube polary, kozaczki na misiu - juz w sklepach dla dzieci wszystko jest, a wyglada jakby tu conajmniej zima syberysjka panowala :-) Ja tez chodze w jesiennej kurtce, buty zimowe wyciagam raczej na wyjazd w gory niz na zime tutaj :-) A kombinezon, ktory kupilam Hani rok temu (gruby podwojny polar, w misia uszatka) miala na sobie doslownie raz i to w ramach werandowania na balkonie. W tym roku chyba poki co odpuszcze to szalenstwo i bardziej sie skoncentruje na butach i spodenkach :-) A u nas wylazl kolejny zabek. To juz mamy 3 :-D Albo jest ich nawet wiecej, ale mala nie daje sobie sprawdzic - czekam na meza, zeby dopasc ja na 4 rece :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coz, oczywiscie, ze kombinezon Hani byl w misia PUCHATKA, nie USZATKA :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emi - Wszytskiego Najlepszego!!! Ja caly czas przymierzam sie do tej kapieli ale z czasem ciezko, z wieczorem jak maly spi to ja tez. Ale musze znalesc czas! A czy zauwazylas ze skora zrobila Ci sie gladsza? kami - ja tez jeszcze nie mialam okresu i wcale za nim nie tesknie :D Podobno jak sie czesto karmi to nie ma. Kasia - a to 9 miesiecy to nawet jak sie karmi to powinien pojawic sie okres? Bo w takim razie to ja tez juz powinnam dostac. asiulek- tez tak mam, tzn jak widze ze Benjamin sam sie bawi to zaraz mam wyrzuty sumienia ze zostawialam go samego, ale czasami tez juz nie wiem co z nim zrobic. Najfajniej jest na placu zabaw, na inne dzieci sobie popatrzy, pohusta sie, zje troche piachu :) A w domu to czasem ciezko bywa z ta zabawa. Dunia, mafda 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z wieczorka na wstepie mojego listu ... hehehe.. EMI - Idzie misio, idzie konik, małpka, piesek no i słonik. Wszyscy razem z balonami z najlepszymi życzeniami. Bo to dzień radosny wielce - masz już jeden roczek więcej!;) 🌻🌻🌻 z tym okresem to jatez dostałam dopiero 2 tygodnie po odstawieniu małej od piersi a dr powiedziała mi że sie juz szykowało ale jak bym nadal karmiła to bym sama odciagała ta miesiaczke z tego co słyszałam przez caly okres karmienia nie musi sie ona pojawic co nie oznacza że jestesmy niepłodne dobrze by było swoja droga :) ja jak byłam a pierwszej kontroli czyli 6 tygodni po porodzie u gina powiedziała mi to spotkamy sie jak pani przestanie karmic Mnie na szczescie mala tak nie gryzła nawet gdy miala zeby ale na poczatku dala mi popalic bo non stop przy piersi a połozne nie chcialy mi jej dokarmic tylko słyszałam dostawiac dostawiac..brrr az krew miała na kołnieryku ja jakos tych kapieli chyba nie wypróbuje jakos sie boje żeby mogło ze mnie cos wychodzic brrrr........... witam Kama :) A musze se pochwalic moja mala robi PA PA ale teraz do wszytekich kiwa nawet na ulicy gdy ktos przechodzi ona kiwa papa smiesznaa przy tym taka jest. Gdy jej mówie wyciagnij smoka to sama wyciaga i jak cos chce mówi DA DA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny moja Majka dzis zrobila 2 samodzielne kroki:) potem ja lapalam:D z jedzeniem nie mamy wiekszych problemow, je \"z lapki\" wszystko co jej sie da. Dzisiejszy obias musialam zeskrobywac z dywanu, bo nie zapomnialam dac jej lyzke, jak ja karmie zawsze musza byc 2 lyzki - jedna dla mnie, druga dla niej. bardzo Was prosze o zdjecia dzieci - nic do mnie nie dochodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane kobietki!!! Nareszcie moge usiąść na spokojnie i napisać do Was parę słów. Najpierw Emcia - sto lat, sto lat 🌻 🌻 🌻, żeby spełniły się Twoje marzenia, zeby w domku było zawsze OK i żeby Gabi rosła ku Twojej pociesze :) U nas dokonała się mała rewolucja - Kubuś odstawił się od piersi. Dosłownie sam podjął taką decyzję. Przemyślałam sobie to wszystko i stwierdziłam, ze tak widocznie chce natura i tak byc juz musi. On się nie obraził na mnie, cycusia bierze do buzi na chwilkę, ale nie ssie. Ale poza tym je ze smakiem, i mleczko z butelki, i deserek, i obiadek... tak więc jest OK. Troszke sie na początku podłamałam ta sytuacją, bo muszę Wam powiedzieć, że był bardzo tolerancyjnym ssaczkiem - nie miewał kolek, mogłam jeść praktycznie wszystko, dietę trzymałam tylko miesiąc po porodzie. Może gdyby karmienie piersia było dla mnie faktycznie uciążliwe (np. miałby nietolerancję laktozy, tfu tfu) to przyjęłabym odstawienie od piersi z ulgą - nareszcie wolna. A tak to mi sie smutno zrobiło. Na razie ściągam do ulgi mleczko raz dziennie, dolewam mu do butelki. My też się już szykujemy do zimy. Właśnie dostalismy wczoraj worek spodenek, bluz i kurteczek od znajomej mojej mamy, ładne ciuszki, niezniszczone, bardzo się ucieszyłam. Wczoraj wysłałam Wam zdjęcia z naszej wyprawy do Akademii Rozwoju Pampers. Było super, Kubuś nie chciał wychodzić. Cały się wybrudził miśkoptem i był przeszczęśliwy :) Pozdrawiam Was mocniutko, maluszki całuję. Aaa.. Mafda, faktycznie mamy w poniedziałek (11 września) rocznicę ślubu, dziękuję za pamięć i zyczenia. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Floo - nie mam maila do Ciebie :( Podrzuć, to na pewno ja podeśle foteczki naszego synka. Pozdrowienia da Ciebie i dla Majci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeci mój wpis, ale skleroza postepuje. kama, ja mam juz okres, pierwszy dostałam w lipcu czyli po 7,5 miesiąca od porodu, wtedy jeszcze normalnie karmiłam. Sierpniowy też juz minał, juz sa prawie regularne. ja jestem na tabletkach cerazette. Czytałam że może byc różnie, przez całe karmienie można nie mieć @, a czasami zaczyna się wszystko na nowo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi83
Witam kochane i na wstępie dziękuję wam za życzonka:) Mąż zabrał mnie dzisiaj na pizzę i kupił bukiet kwiatów:)dobre i to :) większą radochę jednak sprawiło mi to że będąc przez przypadek w opiece społecznej dowiedziłam sie ze mogę nadal otrzymywać zasiłek wychowawczy ponieważ pani u której byłam wcześniej mnie nie zrozumiała i mam przyjść z papierkami znowu i mi przywrócą:) ucieszyłam sie niezmiernie bo już sie martwiłam że nie będę miała za co płacić rachunku za telefon bo być na chlebku u męża to niezbyt ciekawe:) dobre i 400 zł:) właśnie dostałam linka http://pan-otworzyl-drzwi-do-nieba.blog.onet.pl/ niby przesądna nie jestem ale.... Tlurpa faktycznie skóra była gładka nawet sie śmiałam do mamy że jak nic z tej kąpieli nie wyjdzie to przynajmniej dobry peeling będę miała:)ale nie wiem czy to przez te robaczki...choć powiem ci że na karku coś-mam takie wrażenie wychodziło bo za każdym razem jak się wyczyściłam coś tam znowu siedziało ale nie miało czarnych czubków... Duniu jak moja siostra pojechała 3 lata temu do stanów to mówiła że w styczniu w krótkim rękawku zbierała stokrotki nad adriatykiem, więc za zimno tam nie macie:) nie to co tu...Ale co ci powiem to ci powiem że upodobałam sobie ciuszki z cartersa bo wogóle się nie niszczą:) Oliwko ile masz latek jeżeli można wiedzieć? bardzo młodo wyglądasz powiedziała bym że na jakieś 23-25 latek góra. Co do akademi też chciałam odwiedzić ale mamy za daleko ... a szkoda lecę spać bo ziewam a moje dzieci już śpią:) Kama jak byłam u ginekologa i robił mi usg to powiedział że jest wszystko zatrzymane tak jak być powinno u karmiącej kobiety więc chyba nie masz się czym martwić.... Kasiu nie rozumiem bo mój lekarz powiedział ze do puki będę karmić to nie będę mieć okresu i nic nie mówił o 9 m-cach a bratowa odstawiła po roku i normalnie dostałą okresu i nie leczyła się hormonami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×